Kuveyt Türk Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

11.05.2020
1.094
A+
A-
Kuveyt Türk Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Bankası sim bloke kaldırma işlemleri, bankanın müşterilerini korumak için almış olduğu oldukça önemli önlemlerden bir tanesidir. Kuveyt Türk Bankası, özellikle hatlarını yeni değiştiren ya da her türlü çalınma ihtimaline karşı internet bankacılığı kullanan tüm müşterilerini korumak amacıyla isimlerini bloke etmektedir. Özellikle Kuveyt Türk internet bankacılığına girmek isterken sim kart bloke uyarısı alan kişiler banka tarafından sim kartlarının engellenmiş olduğunu görürler. Bu sebepten dolayı internet işlemleri, ATM’den para çekimleri ya da havale gibi hiçbir işlemin gerçekleştirilememesi banka müşterilerinin bu konuda sorun yaşamalarına neden olur. Bu yüzden hat değişimi ya da operatör değişimi gibi durumlarda mutlaka banka üzerinden de kişilerin kendi telefonlarını güncellemeleri ve sim kart blokelerin ortadan kaldırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu kişiler herhangi bir şekilde banka işlemlerini kullanamazlar

 Kuveyt Türk SIM Bloke Kaldırma

Kuveyt Türk Bankası müşterisi olan kişilerin, sim blokesi kaldırmak için yapmaları gereken en önemli şey öncelikle  bu konu hakkında banka ile iletişime geçmeleridir. Bunun haricinde, Kuveyt Türk’ten sim blokesi kaldırmak isteyenlerin izlemeleri gereken birkaç yol daha bulunmaktadır. Ancak müşterilerine anında çözümler sunmak üzere dizayn edilmiş bu bankanın sim kart blokesi kaldırma işlemleri de müşterilerini zor durumda bırakmamak için oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Operatör değişimi veya çalınan ya da kaybolan hatların tekrardan çıkmasından ötürü yapılacak olan sim blokesi kaldırma işlemleri eğer kişilerin numarası değişmiyorsa ve sadece SIM kartları değişiyorsa banka üzerinden kabul edilebilen rahat işlemlerden biridir.

İlginizi Çekebilir:  2021 Kuveyt Türk Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk Bankası Sim Blokesi Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Bankası’nda sim blokesi kaldırma yolları;  bankanın müşterilerine sunmuş olduğu 3 farklı kanal üzerinden yapılmaktadır. Müşterilerine her alanda oldukça kolay çözüm önerileri sunan bankanın, sim blokesi ile karşılaşan müşterilerine sunmuş olduğu çözümler oldukça pratiktir. Buna göre sim blokesi olan kişilerin internet bankacılık işlemleri yapamayacakları için kendi hesaplarını açamadıklarından dolayı internet bankacılığı üzerinden numara değiştirme işlemleri yapmaları mümkün değildir. Bunun yerine Kuveyt Türk’ten sim blokesi kaldırmak isteyen kişiler aşağıdaki üç farklı yolu deneyebilirler;

  • ATM üzerinden Kuveyt Türk SIM blokesi kaldırma,
  • Banka şubesi üzerinden Kuveyt Türk SIM bloke kaldırma,
  • Müşteri hizmetleri üzerinden Kuveyt Türk sim blokesi kaldırma

Yukarıda verilen  sim blokesi kaldırma işlemleri bankanın müşterileri için sunmuş olduğu en önemli çözüm önerilerinden bir tanesidir. Buna göre sim blokesi yaşayan kişiler yukarıdaki işlemleri deneyerek blokelerini ortadan rahatlıkla kaldırabilirler.

 ATM Üzerinden Kuveyt Türk Sim Blokesi Kaldırma Nasıl Yapılır?

ATM üzerinden Kuveyt Türk sim blokesi kaldırmak isteyen kişiler, öncelikle kendilerine en yakın bir Kuveyt Türk ATM’sine gitmelidir. Ortak ATM maalesef bu gibi durumlarda işe yaramamaktadır. Bankanın kendi ATM’sinin olması gerekir. Sonrasında kişilerin ATM’ye banka kartlarını yerleştirerek gelen menü işlemlerinden sim menüsüne girerek cep telefonu sim blokesi kaldırma işlemlerini rahatlıkla yapabilirler. Ancak ATM üzerinden yapılacak olan sim kartı bloke kaldırma işlemlerinde kişilerin cep telefonlarını mutlaka yanlarında bulundurması önemlidir. Çünkü ATM üzerinden işlem yapıldığı takdirde banka müşterilerine bir doğrulama kodu gönderilecek ve kişilerin bu doğrulama kodunu ATM üzerine girmesi beklenecektir. Bu yüzden doğrulama kodunun yanlış olduğu durumlarda banka üzerinden sim kartı blokesi kaldırma işlemlerinin yapılması gerekir.

En Yakın Kuveyt Türk Bankası Şubesine Gidilerek Sim Kartı Blokesi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Size yakın Kuveyt Türk Bankası şubesine giderek sim kart blokesini ortadan rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken en önemli şey yanınızda cep telefonunuzu ve kimliğinizi bulundurmaktadır.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Bankası müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesi kaldırma işlemleri, yukarıda verilen işlemler arasında en kolay sim blokesi kaldırma işlemidir. Buna göre bankanın müşteri hizmetleri aranarak daha ilk anda numara güncelleme kısmında, kişiler sim kart blokelerini ortadan kaldırabilirler. Ana menüye geçmeden önce bankanın müşteri hizmetleri üzerinden kişilerin sim kart blokelerini kaldırıp kaldırmak istemedikleri sorulur. Daha sonrasında kişiler bu işlem üzerinden seçim yaparak sim kart blokelerini rahatlıkla kaldırabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.