Kuveyt Türk Şube Sayısı Kaç?

07.12.2020
937
A+
A-
Kuveyt Türk Şube Sayısı Kaç?

1989 yılında özel finans kategorisinde kurulan bu banka, Türkiye’nin neredeyse yüzde 90’ına kadar geniş bir alanda yayılım göstermektedir. Kurulduğu günden itibaren faizsiz bankacılığı benimseyen ve yürüten Kuveyt Türk Katılım Bankası, reel sektöre kaynak sağlamak amacıyla da pek çok istihdam alanı yaratmıştır. Kuveyt Türk Katılım Bankasının şube sayısı oldukça fazladır. Yurtiçinde 430 şubeye sahip olan banka, Türkiye’nin şube sayısı en çok bankaları arasında 11. Sırada yer almaktadır.

Kuveyt Türk Şube Sayısı Kaç ve Nerelerde Şubesi Var?

Türkiye’nin neredeyse yüzde 90’ında şubesi olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, 72 ilde fiziki olarak varlık göstermektedir. Bankanın merkez şubesi, Türkiye para piyasalarının da merkezi olan ve para piyasalarının yönetildiği İstanbul’da bulunmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın şubesinin bulunduğu bazı iller şunlardır:

 • Ankara: 31 şube
 • Adana: 6 şube
 • Eskişehir: 4 şube,
 • Gaziantep: 8 şube,
 • Hatay: 8 şube,
 • İstanbul: 134 şube,
 • Konya: 13 şube,
 • Kocaeli: 12 şube.

Kuveyt Türk Yurtdışında da Hizmet Veriyor mu?

Kuveyt Türk Katılım Bankası, uluslararası çapta bir katılım bankacılığı prensibini benimsemektedir. Bu sebeple banka, yurtdışında da şube açmıştır. Katılım bankaları arasında, aktif altın katılımcılığında ilk sırada olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, genel katılımcılıkta ise 3. sırada yer almaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası, yurtdışında da Birleşik Arap Emirlikleri’nde hizmet vermektedir. Dubai’de şubesi bulunan banka, Orta Doğu yatırımcıları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Fiziki olarak başka bir ülkede şubesi bulunmayan Kuveyt Türk Katılım Bankası, muhabir bankacılık ağı ile dünyanın neredeyse her noktasında hizmet vermektedir. Bu ağ ile 197 ülkede fiziki ve aktif olarak hizmet veren diğer bankalar ile ilişki kurmuş olan Kuveyt Türk, ithalat ve ihracat gibi pek çok ulusal ve uluslararası faaliyetin geliştirilmesine de katkı sağlamaktadır.

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk Katılım Bankacılığı hakkında bilinen en önemli şeylerden biri de bankanın 2010 yılında ilk bankacılık ar-ge merkezini kurmuş olduğudur. Altın Bankacılık uygulaması ile Türk Ekonomisi ’ne 20 ton altın kazandıran Kuveyt Türk, kişilerin birikimlerini altın hesaplarında vadeli olarak biriktirebilmesini sağlamaktadır. Birikim sahibi kişiler, istedikleri zaman Kuveyt Türk şubelerinden birine giderek, birikimlerini altın olarak da para olarak da çekebilmektedirler. Bankanın kilometre taşlarımız diyerek yayınladığı diğer önemli adımları ise şöyle sıralanabilir:

 • Şanghay Altın Borsası’na Türkiye’den üye olan ilk kurumdur.
 • Great Place to Work Enstitüsü tarafından değerlendirilen Kuveyt Türk, üst üste iki ez Türkiye’nin en iyi işvereni seçilmiştir.
 • 2018 yılı itibariyle Güneş Enerji santrallerini destekleyen Kuveyt Türk, bu projenin %15’ini de finanse etmiştir.
 • Türkiye’de Etikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ataması gerçekleştiren ilk banka da yine Kuveyt Türk’tür.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kartı Nerede? Ne Zaman Gelir? Sorgulama

Kuveyt Türk Faaliyetleri Nelerdir?

Bankacılık sektöründe ve para piyasaları içerisinde, ismi duyulan ve yatırımcılar tarafından değerlendirilen bir banka olmak için de bazı adımların atılması gerekmektedir. Kurulduğu günden itibaren büyümesini geliştiren Kuveyt Türk’ün bazı faaliyetleri şunlardır:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.