Kuveyt Türk Şube ve ATM Sayısı

16.07.2020
1.366
A+
A-
Kuveyt Türk Şube ve ATM Sayısı

Kuveyt Türk bankasının şube sayısı 70 ilde toplamda 414 adettir. Kuveyt Türk bankası Türkiye’de bankaların şube sayısı baz alındığında en büyük 11. bankası olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 70 ilde bulunan Kuveyt Türk şube ve ATM’leri bölgedeki ya da mahalledeki kullanım sıkılığına göre konumlandırılmıştır. ATM’ler üzerinden birçok farklı bankacılık işlemini yapabilen Kuveyt Türk müşterileri ayrıca ortak ATM olan PttMatik’ler üzerinden de bu işlemleri ücretsiz olarak yapabilmektedir.

Kuveyt Türk ATM’lerinden Para Transfer İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk ATM’lerinden kartlı para transferi işlemleri için öncelikle şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Farklı dillerde işlem imkanı sağlayan Kuveyt Türk ATM’lerinden istenilen dil seçilerek 7/24 para transfer işlemleri yapılabilmektedir. ATM’lerden para transfer işlemleri kartlı ya da kartsız olarak işlemler menüsünden yapılmaktadır. Kart sahipleri kart şifrelerini girdikten sonra çıkan ekrandan transfer işlemlerini 7/24 gerçekleştirebilmektedir. Kartsız para transferi yapacak kişiler de kartsız işlemler menüsünden para transferi yapabilmektedir.

Kartlı ve kartsız işlemlerin yanı sıra cep telefonundan para transferi seçeneği de Kuveyt Türk mobil uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Kuveyt Türk Mobil uygulaması üzerinden transferler sekmesine gidilerek “cep telefonuna gönder” seçeneği kullanılarak kişinin telefon numarasına para gönderilebilmektedir. Cep telefonu aracılığı ile gönderilen para da yine Kuveyt Türk ATM’lerinden referans kodu aracılığı ile çekilmektedir.

Kuveyt Türk Altın Veren ATM’lerden Nasıl Altın Alınır?

Kuveyt Türk altın veren ATM ile banka kartı ya da diğer bankaların kredi kartlarıyla altın alınabilmektedir. Bunu yapabilmek için Kuveyt Türk ATM’lerinden kart ile giriş yapılması gerekmektedir. Ana menü üzerinde bulunan fiziki altın alış sekmesine tıkladıktan sonra hangi hesaptan altının satın alınacağı belirlenmelidir. Daha sonra işlem komisyon tutarı tahsil edilecek hesabın da tercih edilmesi gerekmektedir. Ekrana altın kuruna dair bilgi gelir ve ekrandaki komisyon tutarı ile birlikte toplam tutarın onaylanması gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra bozuk para hanesine altın düşmektedir. Böylelikle Kuveyt Türk şube ve ATM’leri üzerinden güncel altın kuru ile altın satın alabilmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kampanyaları

QR Kod ile Kuveyt Türk ATM’lerinden Nasıl Para Çekilir?

Kuveyt Türk ATM’lerinden QR kod ile para çekme işlemi için öncelikle mobil bankacılık uygulamasını kullanıyor olmak gerekmektedir. Android ve IOS cihazlara indirilerek kullanılan uygulama üzerinden şifre ile giriş yapmadan önce para çekme sekmesi tercih edilerek QR kod ile para çekilebilmektedir. O sırada ATM üzerinden de kartsız işlemler tercih edilmelidir. Uygulamadan miktar bilgisi de girdikten sonra kamera açılmaktadıur.  ATM yönlendirmesi ile gelen ekrandan QR kod ile para çekme tercih edilerek mobil uygulama üzerinden açılan kamerada QR kod okutulmalıdır. Böylelikle girilen tutarda nakit ATM’den kartsız olarak çekilebilmektedir.

Kuveyt Türk Şube ve ATM’leri Hangi İllerde Var?

Kuveyt Türk’ün şube ve ATM’lerinin bulunduğu il sayısı 70’tir. 70 ilde toplam 414 şube bulunan Kuveyt Türk bankasının bulunduğu il ve mahalleler resmi internet sitesinde görüntülenebilmektedir. Şube ve ATM haritası sekmesinden nerede ve kaç tane Kuveyt Türk şube ve ATM’leri olduğu listelenebilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.