Kuveyt Türk Kaç Şube ve ATM’si Var?

02.06.2020
1.041
A+
A-
Kuveyt Türk Kaç Şube ve ATM’si Var?

Kuveyt Türk şubeleri binlerce şube ve ATM ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet vermektedir. Bankanın geniş ağı sayesinde bankacılık işlemlerinizi yapmakta asla zorlanmazsınız. Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden farklı dillerde işlem yapabilirsiniz. Bunun için ATM’ye kartınızı taktıktan sonra şifrenizi girmeniz yeterli olur. Gelen ekranda 9’a tuşlayın ve dil seçeneğinizi yapın. Dilerseniz ATM üzerinden QR kodla da para çekebilirsiniz. Bu sayede ATM üzerinden kartsız işlem yapmış olursunuz. En yakınızdaki banka şubeleri de siz kolayca bankacılık işlemlerinizi halledin diye var.

Kuveyt Türk Altın Veren ATM

Kuveyt Türk Altın Veren ATM sayesinde banka kartı, kredi kartı ya da diğer bankaların kredi kartlarını kullanarak altın alabileceksiniz. Bunu yapmak için Kuveyt Türk ATM’lerine ATM kartınızı kullanarak giriş yapın. Ana menü üzerinden fiziki altın alış menüsüne tıklayın. Hangi hesaptan altın almak isterseniz o hesabı seçin. Daha sonra işlem komisyon tutarının tahsil edilmesini istediğiniz hesabı seçin. Ekrana işlemle ilgili kur bilgisi gelir. Bu ekrana komisyon bilgisi ile beraber onay vermeniz gerekir. Bozuk para hanesine fiziki altınınız düşer. Bilgi fişinizi almayı unutmayın. ATM kartlı girişleri için ödeme yapmak istediğiniz hesabı seçmeyi unutmayın.

Kuveyt Türk Altın Veren ATM Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Kuveyt Türk Altın Veren ATM konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar başında alınabilecek altın miktarı gelmektedir. Günlük en çok 5 tane gram altın almak mümkündür. Kuveyt Türk kartlarını kullanarak 8 TL ve diğer banka kartlarını kullanarak 10 TL komisyon alınabilir. Müşteriler hem TL hem de altın hesaplarını kullanarak işlem yapabilirler. İşlem yapabileceğiniz kartlar bankaların bütün kredi kartları, banka kartları ve Kuveyt Türk kredi kartları olarak sıralanabilir. Altın almanın hızlı yolu altın veren ATM işlematiklerde sizleri bekliyor!

Kuveyt Türk Cep Telefon Numarasına Para Transferi Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Cep Telefon Numarasına Para Transferi yapmak için ilk önce Kuveyt Türk mobil şube uygulamasını indirin. Daha sonra para transferleri menüsünün altında yer alan GSM numarası menüsünü seçin. Cep telefon numarasını yazarak para transferi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk müşterisi olup olmadığı fark etmeksizin, herhangi bir cep telefon numarası hem alıcı adı hem de tutar bilgileri girilerek sonlandırılır. Alıcı kişi, herhangi bir Kuveyt Türk ATM’sini ziyaret ederek kendisine gönderilmiş olan SMS referans kodunu kullanarak parasını çekebilir. Eğer para transferi yapılan kişi 24 saat içinde parayı çekmezse, bu durumda parayı gönderen kişiye iade yapılır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanları Nelerdir?

Kuveyt Türk ATM’lerinden QR KOD ile Para Çekme

Kuveyt Türk ATM’lerinden QR KOD ile Para Çekme özelliği sayesinde kartınız yanınızda olmasa bile para çekebileceksiniz. Para çekmek için ilk önce mobil şube giriş ekranına ulaşın. Ya da mobil şubeye giriş yapın. Ardından sol menüde yer alan QR kod işlemleri menüsüne tıklayın. Buradan para çek linkine tıkladıktan sonra hesap seçimi yapın. Ne kadar para çekmek isterseniz çekmek istediğiniz tutarı girin. İleri tuşuna bastıktan sonra ATM’den 5 tuluna basın ve karşınıza çıkan QR kodunu cep telefon kamerasına okutun. Paranızıı çekip fişinizi alabilirsiniz. Kuveyt Türk ATM’sini kullanarak yanınızda kartınız bile olmadan para çekmek iste bu kadar kolay! Türkiye’nin her yerinde bulunan banka ATM’leri sayesinde para çekmek ve diğer bankacılık işlemlerini yapmak için zorlanmayacaksınız. ATM’den para çekerken dikkat edilmesi gereken nokta çekimin yalnızca TL cinsinden yapılmasıdır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.