Kuveyt Türk Umre Hac Kredisi

16.09.2021
713
A+
A-
Kuveyt Türk Umre Hac Kredisi

2019 Kuveyt Türk umre hac kredisi, bu yıl da kutsal topraklara ziyarete gitmek isteyen ya da dini görevini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlara tamamen faizsiz kredi desteği sağlamaktadır. Kuveyt Türk bir katılım bankasıdır ve katılım bankaları helal kredi adı verilen faizsiz kredilerle hizmet vermektedir. Faizin günah olduğunu düşünen kişiler, ibadetlerini yerine getirmek için kâr oranıyla çalışan bankalardan kredi çekmek isterler. Katılım bankalarından biri olan bu bankadan Kuveyt Türk Umre Hac kredisi alabilirler.

Kuveyt Türk’ten Hac ve Umre Finansmanı

Hac ve Umre finansman hizmeti sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası, ibadetlerini yerine getirmek isteyen ya da kutsal topraklara umre ziyareti yapmak isteyen kişilere kredi imkânı sağlamaktadır. Diyanet İşleri Bakanlığı’nın ya da yine bu bakanlık ile ilişkili olan acentelerin sunduğu hac ve umre tur paketlerinden yararlanırken bu kredilerden destek alabilirsiniz. Kuveyt Türk, yapacağınız tüm umre ve hac ödemeleri için destek sağlar. İbadetlerinizi helal krediler ile huzurlu ve rahatça yapabilirsiniz. Ayrıca bütçenize uygun olarak ayarlanan kâr payı oranları ile 60 ay vadeli bir şekilde rahatça ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Ayrıca ödemeler için esnek ödeme planlarını şubede kendi durumunuza göre hazırlayabilirsiniz. Bu ibadetleriniz için yapacağınız tüm harcamalar için finansman desteği almanız mümkündür, herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Kuveyt Turk Hac Umre Kredisi

Kuveyt Türk Hac Umre Finansmanı

Hac ve Umre Finansmanı Başvuru Şartları

Kuveyt Türk’ten hac umre kredisi alabilmek için uyulması ve sahip olunması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan bazıları şunlardır:

 • Krediye başvuracak kişi mutlaka 18 yaşından büyük olmalıdır.
 • Krediden yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yararlanabilir.
 • Kredi sicilinize bakılacaktır. Kara listede olanlar için kredi zor çıkabilir.
 • Banka eğer ihtiyaç duyarsa kefil gibi teminatlar talep edebilir.
 • Hac ya da Umre ibadetini birlikte gerçekleştireceğiniz tur şirketi ve acente mutlaka Diyanet İşleri Bakanlığı ile anlaşmalı ve yetkili olmalıdır.
 • Banka tarafından gelir durumunuz incelenecektir. Buna göre gelir belgelerinizi başvuru sırasında eksiksiz olarak göstermelisiniz.
 • Banka Hac ve Umre kredisi için, krediyi çekecek olan kişiye Hayat Sigortası yapacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi

Hac ve Umre Kredisi Başvuru Belgeleri

Kuveyt Türk Hac Umre kredisi belgeleri, bankaya başvuru yaparken iletmeniz gereken belgelerdir. Bu belgeleri eksiksiz ve doğru formlarda ilettiğiniz sürece kısa bir süre sonra başvurunuzun onay ya da ret bilgisi tarafınıza iletilecektir. Eksik belge, başvurusu uygun olsanız bile ret alma sebebi olabilir.

 • Krediyi alacak kişinin Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Hac ve umre masrafları faturaları (Diyanet İşleri ya da anlaşmalı acentelerden)
 • Acente ya da tur şirketinden fiyat bilgisi ya da fatura
 • Gelir Belgesi (maaş bordrosu, imza sirküleri, emekli aylığı belgeleri gibi)
 • İkametgâh Belgesi (ya da üzerinize kayıtlı elektrik, su, doğalgaz vb.. faturası)
 • Ek geliri olanlardan buna ait belgeler (kira, ek iş vb.)

Kuveyt Türk’e Hac Umre Kredisi Başvurusu

Hac ve umre kredisi başvuru işlemini Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın size en yakın şubesinden yapabilirsiniz.  Kuveyt Türk hac umre kredisi için gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalı, Başvuru Formunu doldurmalı ve banka şubesine gitmelisiniz. Daha sonra Hac ve Umre masrafları doğrultusunda çekmek istediğiniz tutarı banka personeline iletebilir ve kredi başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kutsal topraklarda yapacağınız her türlü harcamanın finansmanı yapılmaktadır. Burada tutardan sonra size en uygun kâr payı ve vadeyi şube personelinin önerisiyle seçebilirsiniz. Kredi başvurusunu yapmak işte bu kadar kolaydır. Başvurudan kısa bir süre sonra (yaklaşık 24 saat içerisinde) kredi cevabı tarafınıza iletilecektir. Kredinin onaylanması durumunda gerekli imzaları attıktan hemen sonra para hesabınıza yatacaktır.

Kuveyt Türk Umre Hac Kredisi Hesaplama

Umre hac kredisi hesaplama Kuveyt Türk Katılım Bankası internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz bir işlemdir. Bu internet sitesinde tüm kredileri hesaplamanız için sizlere hesaplama araçları sunulmaktadır. Bu araç üzerinde, yaklaşık olan kredi hesaplamalarınızı yaparsınız. Asıl kredi hesaplaması ise size uygun olan vade ve kâr payı oranlarının gerçekten belirlenebilmesi açısından şubelerde de yapılabilir. Hesaplama detayları şu şekildedir:

 • Hesaplama işlemini Kuveyt Türk internet sitesi üzerinden yapmak için öncelikle Finansman Hesaplama bölümüne gelmeli ve hesaplamak istediğiniz finansman türünü seçmeniz gerekir. Bu kredi için ‘Hac-Umre’ seçeneğini seçmeniz gerekir.
 • Daha sonra hesaplamayı finansman tutarına göre mi taksit tutarına göre mi yapacaksınız onu seçersiniz. Sistemde direkt olarak kâr payı tutarına göre hesaplama yapılır.
 • Bir sonraki adımda önce çekmek istediğiniz kredi tutarını sonra da bölmek istediğiniz vade tutarını girmelisiniz.
 • Tüm bilgileri girdikten sonra detaylı bilgi ve ödeme planı karşınıza çıkacaktır. Burada ödeyeceğiniz toplam tutar ve aylık taksitlerinizi görebilirsiniz.
 • Kredi tahsis ücreti müşteriden peşin olarak alınır. Çıkan toplam tutarın içinde kredi tahsis ücreti ya da masraflar bulunmamaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Kuveyt Türk Hac Umre Kredisinin Detayları

Kuveyt Türk umre hac kredisi detayları, tüm rakamsal detayları içermektedir. Tam olarak çekmek istediğiniz kredi tutarını girdiğiniz zaman size düşen detaylar bu rakamlar doğrultusunda hesaplanır. Bunlar:

 • Seçebileceğiniz minimum vade 3 ay, maksimum vade ise 60 aydır.
 • Bu bankadan bu ihtiyaç türü krediler için 1.000 TL ile 20.000 TL arası kredi çekebilirsiniz.
 • Teminat ya da kefil istenmemektedir. Banka gerekli duyarsa size bunu belirtir.
 • Kredi ya da finansman tahsis ücreti, toplam çekeceğiniz kredi tutarının %5’i olarak hesaplanacaktır.
 • Banka krediyi çekecek kişiye göre Hayat Sigortası yapacaktır. (Hayat Sigortasının tutarı kişinin cinsiyeti ve yaşı gibi şeylere göre değişiklik gösterir.)
Kuveyt Türk Finansmanları (Resmi Sayfası)

Kuveyt Türk Bankası’nda Diyanet Ödemeleri

Kuveyt Türk diyanet ödemeleri de yapabileceğiniz bir katılım bankasıdır. Bu Diyanet Ödemeleri hac ve umre ödemeleridir. Bu ödemeleri Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden yaparsanız taksitlendirme imkanından da yararlanabilirsiniz. Tüm Hacı adayları ve umre ziyareti yapacak kişiler ödemelerini bu bankadan yapabilirler. Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerinden, İnternet şubelerinden ya da mobil şube üzerinden tüm ödemeler gerçekleşebilir. Eğer haça gidecek bir hacı adayıysanız 7 gün 24 saat mobil şube üzerinden ‘Hac kesin kayıt’ ödemelerinizi yatırabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız tüm ödemeler için 36 aya varan taksitlendirme imkânınız da bulunmaktadır. Bu hizmet, Kuveyt Türk’ün bireysel ödeme hizmetlerinden biridir, detaylı bilgiye müşteri hizmetleri ve şubelerden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bireysel İhtiyaç Kredileri

Kuveyt Türk ihtiyaç kredileri sayesinde, tüm nakit ihtiyaçlarınızı faizsiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Kuveyt Türk umre hac kredisi seçeneğinin yanı sıra, bireysel ihtiyaç kredilerinde de tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Bunlardan biri de Hac ve Umre finansmanıdır. Kutsal topraklara yapacağınız ziyaretleri huzurla ve rahatla bu faizsiz ihtiyaç kredileri ile gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Diyanet İşleri Bakanlığı’nın ya da onunla anlaşmalı olan acentelerin hac ve umre turlarına kaydolmaktadır. Kayıt olduktan sonra tüm masraflarınızı Kuveyt Türk Katılım Bankası ile karşılayabilirsiniz. Bu sayede hac ve umre görevinizi yerine getirirken hiçbir nakit sıkıntısı çekmezsiniz ve helal kredi seçeneği ile faizsiz kredi alma imkânınız olur. Ayrıca size özel sunulan esnek ödeme planları ile geri geldiğinizde ödemelere eşit taksitlerle başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Operatöre Direkt Bağlanma Yolları Nelerdir? (Müşteri Hizmetleri)ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.