Metropol Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? Nerelerde Geçerli?

26.11.2020
1.003
A+
A-
Metropol Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? Nerelerde Geçerli?

Metropol kart, genellikle şirketlerde kullanılan, tek bir ürünle tüm harcamaların yapılabilmesini sağlayan kart türüdür. Şirketlerin bu kartı kullanmaları halinde vergiden %90 oranında indirim avantajı elde etmeleri mümkündür. Eğer iş verenler çalışanlarına teşvik pirimi ve yardım ödeneğinde bulunmak isterlerse, bu kart üzerinden yapacakları ödemeler vergiden %40 oranında muaf tutulacaklardır.

Metropol kart kullanım alanları özel ya da kamusal sektörle de sınırlı değildir. Metropol kart ile kişisel ödemeler de yapılabilmektedir. Kart kişisel olarak kullanılırsa, ödeme yapılacak mağaza ya da restorana ön ödeme yapmak mümkündür. Metropol kartın kaybolması halinde derhal iptal edilmesi ve yeni kartın sahibine ulaştırılması ise güvenli kullanım imkânı sunmaktadır. Ayrıca, kart sahibinin kartı yanında olmasa bile, kart numarası ya da karta tanımlı GSM numarasını kullanarak alışverişine devam edebilir. Hızlı ve güvenli alışveriş imkânı sağlamak için bazı önlemler alan metropol kart, kullanıcısının en yüksek verimi sağlamasını amaçlamaktadır.

Metropol Kart Nakde Çevrilebilir Mi?

Metropol kart, kredi kartlarında ya da banka kartlarında olduğu gibi ATM’ler aracılığıyla kullanılamamaktadır. Yani bir aracı olmaksızın, metropol kart içerisinde bulunan miktar nakit paraya çevrilemez. Metropol kart kullanan kişiler, metropol kart üyesi olan iş yerleri ile anlaşarak, kartlarında bulunan limiti nakde çevirebilirler. Bu işlem yasal bir seçenek olmadığı için pek çok iş yeri, limiti nakde çevirme işlemini gerçekleştirmemektedir. Bu işlem için tek yol, kişinin tanıdığı bir mağaza aracılığıyla nakit dönüştürme işlemi yapmasıdır.

Metropol Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Metropol kart bakiye sorgulama işlemi iki şekilde yapılabilmektedir. Kişiler isterlerse metropol internet sayfasından ya da mobil uygulamasından sorgulama işlemi yapabilmektedirler. Bu yollar dışında, metropol bakiye bilgileri, son yapılan alışverişin fişinin üzerinde de yer almaktadır. Metropol kart bakiyesi sorgulama işlemini internet sayfası üzerinden yapmak için şu adımlar izlenmelidir:

  • Firmanın resmi internet sitesine gidilerek üye girişi yapılır,
  • Açılan üye ana sayfasında bakiye bilgileri görülecektir.
İlginizi Çekebilir:  Troy Kart Nedir, Nasıl Alınır, Hangi Bankalarda Var?

Metropol Kart Nerelerde Geçerli?

Metropol kart geçerliliği olan yerler, üye iş yerleridir. Bu yerler ise her ilde bulunur ve sayıları oldukça fazladır. Özellikle, şirketlerde çalışan personele yemek ücreti olarak verilen bu kart, kafe ve restoranların neredeyse hepsinde geçerliliğe sahiptir. Özellikle zincir marketlerde geçerli olan metropol kart, kullanıcılarına sabit harcama yapmama imkânı tanımaktadır. Bu yolla alışveriş yapan kart sahipleri, bakiyelerini nakde çevirmiş gibi kullanırlar.

Metropol Kart Başvuruları Nasıl Yapılır?

Metropol kart başvurusu için, firmanın kendi internet sitesi üzerinden işlem yapılmaktadır. Resmi internet sitesinin en altında yer alan “üye iş yeri olmak istiyorum” ya da kart kullanıcısı olmak istiyorum” seçenekleri ile başvuru yapılabilmektedir. Hangi kategoriden üye olunacağı seçilerek gelen ekrandaki bilgiler doldurulur ve kolayca üye olunur.

Metropol Kart Başvuruları İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Metropol kart başvuruları için gerekli evraklar, kişisel başvuru ve kurumsal başvuru seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Metropol kart başvuru formu doldurulduktan sonra, görevli kişiler başvuru sahibi ile iletişime geçer.

Kullanıcı üyeliği başvurusu için,

  • E-Posta adresi,
  • GSM numarası,
  • Açık adres,
  • Çalışan kişi sayısı,
  • Mevcut çalışılan sistem,
  • Firma adı,
  • Yetkili kişi isim,
  • Açıklama kısımları eksiksiz doldurulmalıdır.

Üye iş yeri başvurusu için:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.