Mtl Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

27.06.2021
415
A+
A-
Mtl Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Mtl coin, platformun açıklamalarına göre Metal Pay kullanıcıları, MTL’ye sahiplerse diğer kripto para birimlerini satın alırken önemli ölçüde daha az ücret öderler ve 10.000 MTL’ye sahip olan herkese % 0 ücret teklif edilir. Elde tutması son derece yararlı ve avantajlı olma hedefiyle oluşturulan MTL, Metal Pay’in destekliyor ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimine verilen birkaç FDIC sigortalı projeden biri olmasına izin verdi. Metal X borsasında, kullanıcılar ücreti MTL cinsinden ödeyerek ücretleri düşürebilirler. Ayrıca kullanıcılar, Mtl coin borsada tuttukları için sadakat avantajları da elde edebilirler. Platformun uygulaması olan Metal Pay aracılığıyla para aktarma, bozma ya da bunun gibi çeşitli trade işlemlerinde kullanıcılar işlem yaptıkları miktarın %5 kadar bu Coin’i geri kazanmaktadır.

Coin Nereden Alınır?

Mtl coin almak için, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir. MTL Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MTL Coin’in işlem gördüğü Ethereum (ETH) Tether (USDT)  ya da Bitcoin (BTC) alarak MTL işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Metal Vault Nedir?

Metal, Bitcoin, Ethereum ve ERC20 tokenları için bir web cüzdanı olan Metal’in ilk uygulamasıdır. Gelecekte Litecoin ve Monero gibi daha fazla coin ekleme planları var. Bu cüzdanda depolanan madeni paraların çeşitliliğinin yanı sıra, Metal Vault’a FDIC sigortalı banka hesapları ekleme planları da var. Bir banka hesabıyla, Metal Vault içinde Mtl coin satın alabilir ve bu süreçte daha fazla Metal kazanılabilir.

Mtl Coin Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

Mtl coin para arzı ve sürdürülebilirlik, Ethereum token standardı ERC20 üzerine inşa edilmiş 66.588.888 MTL token vardır. Yaklaşık 3,8 milyonu çalışanlar ve danışmanlar için ayrılmıştır. İki milyonu ise Metal Vakfı tarafından tutulmaktadır . Metal Projesi’nin işletme havuzunda yaklaşık 13,3 milyon kişi bir yıllığına kilitlendi. Ve 21 milyon token, 26 milyonu PoPP aracılığıyla dağıtım için ayrılmış olarak dolaşımdadır.

İlginizi Çekebilir:  Düz Memur Maaşları Ne Kadar?

Metal Pay Avantajları Nelerdir?

Metal pay özellikleri, kullanıcılar bu uygulama ile Coin göndererek ya da tanıdığı kişileri uygulamaya davet ederek ekstradan para kazanma şansına sahiptir. Kişi, arkadaşlarına nakit olarak para aktardığında hem gönderen olarak kendisi hem de alıcı olan arkadaşı Mtl coin kazanmaktadır. Diğer bir avantajı da bu uygulama ile sadece nakit para gönderilmeyip dileyen kullanıcı MTL Coin’ de gönderebilmektedir. Metal Pay içerisinde bulunan Coin’lerin hepsini kullanıcı istediği zaman nakite çevirebilmektedir. Metal Pay aracılığıyla kullanıcılar istedikleri ödemeyi yapabilmekte ve ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Dilerse ev kirasını dahi kullanıcı bu uygulamayla ev sahibine gönderebilmektedir. Bunun gibi kişilerin düzenli olarak yapmış olduğu ödemelerde bu uygulamayı kullanması, kendisine her defasında işlem yaptığı miktarın %5 kadar MTL Coin kazanmasını sağlayacaktır. Bu uygulama kripto piyasasına yeni girmiş olan kişiler için bile oldukça anlaşılır ve kullanımı kolaydır. Metal platformu PoPP (Proof of Processed Payment) ile yaptığı her işlemde kullanıcıyı MTL Token’ları ile ödüllendirmektedir. Mining edilen Coin’ler, kişilere Proof of Work (PoW) protokolü ile dağıtım yapılmamaktadır. Sistem bunun yerine PoPP ile dağıtım sağlamaktadır. Kullanıcı platform üzerinde kimliğini doğruladıktan sonra hesabına itibari para gönderme veya diğer yaptığı tüm dönüştürme işlemlerinde MTL ile ödüllendirilmektedir ve yapmış olduğu işlemlerde herhangi bir ücret ödememektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.