Neo Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

28.06.2021
479
A+
A-
Neo Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Neo coin, ilk olarak Antshares adıyla piyasaya sürülen, bunun devamında şimdiki adını aldı. NEO’nun bir diğer ayırt edici özelliği ise bunun açık kaynaklı koda sahip ve merkeziyetsiz Çin merkezli ilk proje olması şeklinde biliniyor. 100 milyon toplam arza sahip olan NEO Coin’in sirkülasyondaki miktarı 70 milyon olarak gözüküyor. Neo coin, Birim fiyat olarak ise 18 dolarlık bir seviyede bulunmakta ve en büyük 18. kripto para konumundadır. Ethereum gibi akıllı kontrat desteğine sahip olan NEO buna ek olarak JAVA, GO ve C/C gibi ek kodlama dillerinin de kullanılabilmesi ile beraber Ethereum’dan ayrılmaktadır. NEO yatırımcıları ellerindeki token’ları tuttukları müddetçe GAS ödülü alırlar ve bu ödül ayrı bir kripto para birimi olarak da borsalarda bulunmaktadır.

Neo Coin Nereden Alınır?

Neo coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklanır. Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istenen seçilip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether işaretlenir. USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizle yapıp “Klasik” sekmesine tıklanır. Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna Neo yazılır ve altta açılan NEO/USDT çifti seçilir. Daha sonra ortadaki “NEO AL” sekmesine gelip, almak istenen miktar girilir. İstenen miktar girildikten ve işleme onay verdikten sonra Neo coin alma işlemi tamamlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  İcra Tahsil Harcı Hesaplama Nasıl Yapılır, Hangi Belgeler İstenir?

Havale-EFT ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havale-EFT ile Türk lirası yatırma işlemi, önem verilmesi gereken durumlar vardır. EFT transferlerinde Lehdar/Alıcı kısmına Paribu Teknoloji A.Ş. yazılması gerekmektedir. Sadece kişi adına açılmış bireysel, vadesiz, Türk Lirası hesaplarından gönderim yapılmalıdır. Farklı bir kişiye ait hesaplardan yapılan gönderimler kabul edilmeyecektir. ATM kullanılarak yapılan transferler (kartlı/kartsız), gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için kabul edilmeyecektir. Gönderdiğiniz miktar kontrollerin ardından sistem tarafından otomatik olarak hesaba yansıtılacaktır, ayrıca bir bildirimde bulunmasına gerek yoktur. Kimlik doğrulama işlemi tamamlandığı için açıklama kısmına sabit yatırma kodu girmek gerekmemektedir.

Papara ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papara ile Türk lirası yatırırken önem verilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Sadece kişi adına kayıtlı Papara hesabından yatırma işlemi gerçekleştirilir. Farklı bir kullanıcı hesabından yatırım işlemi yapılamaz. Bu işlem için talep edilen tutarın %1’i + KDV tutarı, Papara işlem ücreti olarak tahsil edilecektir. Papara ile yatırma işlemleri 7 gün 24 saat gerçekleştirilir. Para yatırmak için borsanın üst kısmında bulunan “Cüzdan” menüsüne tıklamalı, gelen ekrandan “Nakit Varlıklarım” kısmının yanında yer alan “Türk Lirası”nın yanındaki “Yatır / Çek” seçeneklerinden “Yatır”a tıklamak gerekmektedir.

Neo Coin Nasıl Çalışır?

Neo coin çalışma şekli, platformunun para birimi olan NEO toplamda 100 Milyon adet olarak üretilmiştir. Kripto para birimleri genel olarak 100 Milyon parçaya bölünebiliyorken, NEO en az 1 birim olarak transfer edilebilmektedir. Kripto parayı transfer edebilmek için ödenmesi gereken işlem ücretleri, platformda üretilmiş bir diğer dijital varlık olan GAS ile karşılanmaktadır. Neo coin kullanıcıları, hesaplarında bulundurdukları NEO miktarı oranında GAS ile ödüllendirilmektedir. NEO sahipleri, aynı zamanda platform üzerinde oylama hakkına da sahiptir. Saniyede 1000 transfer işlemi gerçekleştirilebilen NEO blokzincirinde, her 15-20 saniyede bir yeni bir blok üretilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Peşinatsız Senetle Beyaz Eşya Veren MağazalarZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.