Omg Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

29.06.2021
267
A+
A-
Omg Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Omg coin, ağın kendi kripto para birimi olarak ifade edilebilir. Ağda transfer yapmak veya işlem ücretlerini ödemek için Omg coin almak gerekiyor. Bu da OMG Network Coin için devamlı olarak bir artış ve kullanım getirmekte. Kısa süre önce dünyanın en büyük stablecoin’i Tether’in de OMG ağına bir miktar USDT gönderdiği haberi gündeme yansımıştı. OMG de bu haber ile beraber Mart ayından bu yana %3.000 gibi kritik bir yükseliş elde ederek doğru yolda olduğunu kanıtladı. OMG Network, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance üzerinden rahatlıkla satın alınabilmektedir.

Omg Coin Satın Almak

Omg coin almak için ticari hacim konusunda rakipsiz olan Binance üzerinden OMG Network satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklanır. Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapılmak istendiği seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretlenir. USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizlenir “Klasik” sekmesine tıklanır. Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna OMG  yazılır ve altta açılan OMG /USDT çifti seçilir. Daha sonra ortadaki “OMG AL” sekmesine gelip, almak istenen miktar girilir ve işleme onay vererek OMG alma işlemi tamamlanır.

Omg Coin ve Özellikleri Nelerdir?

Omg özellikleri şu şekildedir:

  • Omg diğer kripto paralarla benzeyen bir özelliği de merkeziyetsiz yapısıdır.
  • Nakit sıkıntısını çözen bir mekanizmanın varlığı.
  • Otomatikleşen bir Chat ağı.
  • Ölçeklenebilirliği olan ve bütün kullanıcılara açık olan blok zincir
  • Omg, PoS yani Proof of Stake algoritmasını kullanmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  2021 Ehliyet İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Merkezsiz Borsa ve Omg Coin

Merkezsiz borsa ve Omg, herhangi bir dijital değerin işlem görebileceği ölçeklendirilebilir ve proof of stake sistemiyle çalışan platformlar. Proof of stake sistemi token sahiplerinin token’lerini hisse (stake) olarak kullanıp dinamik olarak işlemlerin ve işlem ücretlerinin belirlenmesiyle çalışıyor. OMG merkezsiz borsası da gücünü proof of stake’den alacak ve bütün Ethereum token’leri bu borsada işlem görebilecek.

Omg Ölçeklendirilebilir Ağ Mekanizması

Omg coin ölçeklendirilebilir ağ mekanizması belki de en önemli özelliği Ethereum finansal sistemi için ölçeklendirme sağlamasıdır. OMG Plasma yapısına uygun olarak geliştirildi ve sahte girdilere karşı önlem alabilecek, işlemlerin ağ üzerinde yükünü azaltacak şekilde tasarlandı. OMG Ethereum ağına bağlı olarak çalışabilen Blockchain ağı sayesinde saldırılara karşı güçlü bir savunmaya sahiptir. Ayrıca ölçeklendirilebilir olması ile bağlantılı olarak işlemler yüksek hızda gerçekleştirilebiliyor.

Omg Coin Merkezsiz Para Yatırma ve Çekme

Omg merkezsiz para yatırma ve çekme işlemleri, cüzdanları debit kartlarla ve kredi kartlarıyla uyum içinde çalışabilecek ve ATM’lerden para çekmek ya da yatırmak mümkün olacak. Böylece OmiseGo bir çeşit banka görevi görüp, bütün parasal işlemleri tek bir platform üzerinden yürütmeyi tasarlıyor. Yatırılan bütün paralar anında OmiseGo Blockchain’i üzerinden token’lerle değiştirilebiliyor.

Omg Nasıl Çalışmaktadır?

Omg şu anda PoW ile çalışmakta olup blockchain madenciler tarafından güven altında tutuluyor. Bunun bir dezavantajı var ki o da madenciliğin merkezileşme ihtimalidir. Bu da muhtemel bir madenci açgözlülüğü durumunda yüksek elektrik faturaları, yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem riski anlamına gelmektedir. OMG PoS modeline geçti. Bunun avantajlarından biri; yatırımcılar ellerinde bulundurdukları Omg coin adedine göre ödüllendirilir.

İlginizi Çekebilir:  Kreş Açma Şartları ve İstenen Belgeler Nelerdir?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.