Ont Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

30.06.2021
555
A+
A-
Ont Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Ont coin Ontology, şirketlere ait blockchain ağlarının Ontology’nin açık blockchain ağının üzerine inşa edilmesine, kişisel verileri ihlal etmeden etkileşime geçilmesine olanak sağlayan, çok çeşitli şirketlere ve projelere hizmet sunan karmaşık dağıtık bir güven protokolüdür. Ont coin Ontology, kullanıma açılırken NEO blockchain üzerinde bir NEP-5 tokeni olarak başlamış, kendi ONT kripto para biriminde topluluğa dağıtım ve airdropp yapılması için popüler ilk token arzı (ICO) modelini seçmiştir. Bu hamleyle birlikte, hem hızlıca organik fiyat artışı hem de tutkulu bir topluluğun oluşturulması sağlandı. Projenin, müteakip düzenleyici denetlemelerinden kaçınması da sağlanmış oldu.

Ontology Ont Coin Farkı Nedir?

Ontology Ont coin farkı, çeşitli gerçek hayat kullanım senaryoları sunuyor ve işletmelerin, Ontology blockchain üzerine kendi blockchain ağlarını inşa etmelerine olanak sağlıyor.Ontology; şirketlere, yönetişim ve geliştirilmiş gizlilik ek özellikler sunuyor. Ethereum ve NEO gibi rakiplerinde tasarımlarından ötürü önemli bir eksik özellik olan, belirli ihtiyaçlarına uyması için kişiselleştirilmiş blockchain oluşturmalarına imkan sağlayarak, daha çok esneklik sunuyor.ONT zinciri, ONT sahiplerine, hisselerine göre ücretsiz Ontology Gas (ONG) üreterek ve dağıtarak işlem ağ ücretlerinin de azalmasına yardımcı oluyor.Ontology, farklı blockchain ağları arasında sorunsuz bir şekilde transfer edilebilen akıllı sözleşmeler, şifreli kimlik ispatları (ONT ID) ve tokenleştirilmiş veri (DDXF) gibi ek özellikler de sağlıyor.

Piyasada Kaç Ontology Ont Coin Bulunuyor?

Piyasada Ontology Ont, toplam 1.000.000.000 adet ONT arzına sahiptir. Bunun neredeyse yüzde 80’i şu anda piyasadadır. Piyasaya çıkışında ONT tokenlerinin yüzde 15’i kendi ekibine, yüzde 10’u NEO kuruluna, yüzde 28’i kurumsal ortaklara, yüzde 10’u teknik topluluğa ve yüzde 25’i kendi ekosisteminin gelişimine tahsis edildi.Bu tokenler, detaylı bir tarama sürecine ve Ekim 2021 sonuna kadar iki yıl boyunca sürmüş çeşitli izin açma süreçlerine tabi oldu. Ontology’nin token dağıtımı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ont coin, Ontology ağı tamamen merkeziyetsizdir ve bu yüzden saldırı düzenlenmesi için bağlı cihazların yarısından fazlasının etkilenmesi gerekir. Haliyle siber saldırılara karşı bir hayli dirençlidir.

Ontology Ont Coin Nasıl Çalışır?

Ontology Ont coin token çalışması, Ontology sisteminin para birimidir. Bu para ve sistemin geliştirilmesinin amacı riskleri ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek, güvenlik özelliklerini geliştirmektir. Ontology yaratıcıları, bu sistemin çalışması için Çin Ethereum’u olarak bilinen NEO platformunu kullanmayı tercih ettiler. Zaten paranın yaratıcısı da Çinli Onchain şirketidir. Blockchain sisteminde kullanılan farklı uzlaşım protokolleri vardır. Fakat ONT geliştiricileri tüm bu protokolleri birleştirerek kendi protokollerini oluşturmuşlardır. Geliştirdikleri protokoller sayesinde şirketler, güven mekanizmalarını uygulayarak, iş ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirler. Ve bu da kolay öğrenilen, kolay adapte olunan bir sistem demektir. Böylece Ontology’nin global açıdan benimsenme ihtimali arttırır.

İlginizi Çekebilir:  Subay Maaşları Ne Kadar?

Ontology Ont Coin Riski Nedir?

Ontology Ont riski, güvenlik açısından kendini ön plana çıkaran ve bu durumu en önemli özelliği olarak öne süren bir sisteme sahiptir. Fakat Çinli bir yaratıcısı olması başka açıdan risk taşımasına neden olmaktadır. Çünkü Çin, devlet olarak kripto para piyasasına sıcak yaklaşmamakla beraber Çin’in henüz Ontology ile ilgili bir yasağı ya da kanunu yok fakat her an bu parayı piyasadan çekme ihtimali var. Aynı zamanda genelde kripto para borsasına hakim olanlar da bu bilgiye sahiptir ve yatırımlarını buna göre şekillendirirler. Yeni başlayanların da Ont coin için bu detaya dikkat etmesinde fayda vardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.