PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

10.02.2020
1.120
A+
A-
PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

PTT üzerinden sıfır faizli kredi almak isteyen kişiler en yakın PTT şubesine giderek, kredi başvurusunda bulunabilirler. PTT faizsiz kredisini emekli müşterilerine vermektedir. PTT üzerinden kredi almak isteyen emekli müşteriler, maaş hesaplarını PTT’ye taşıyarak PTT üzerinden veya anlaşmalı bankalar üzerinden PTT emekli kredisi alabilmektedir. PTT üzerinden emekli maaşını taşımak isteyen kişiler PTT şubelerine giderek maaş taşıma dilekçesi yazmaları gerekmektedir. PTT üzerinden emekli kredisi alacak olan kişiler kimlik belgesi ve maaş cüzdanı ile birlikte PTT kurumlarına giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. PTT üzerinden kredi almak isteyen kişilerin üzerinde herhangi bir kredi borcu, haciz işlemi veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir. PTT üzerinde kredi alacak olan kişilerin kredi notunun yüksek olması ve kredi sicilinin bozuk olmaması gerekmektedir.

Fibabanka Faizsiz PTT Kredisi

Fibabanka sıfır faizli PTT kredisine başvuruda bulunacak olan kişilerin PTT şubeleri üzerinden veya Fibabanka şubeleri üzerinden birebir başvuruda bulunması gerekmektedir. Fibabanka üzerinden kredi alacak olan kişilerin herhangi bir sağlık problemi olmaması gerekmektedir. Fibabanka müşterileri online olarak Fibabanka PTT kredisi başvurusunda bulunabilmektedir. Fibabanka PTT kredisine başvuruda bulunacak olan kişilerin üzerinde haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir. Fibabanka üzerinden kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir, kredi sicili bozuk olan veya kara listede olan kişiler Fibabanka üzerinden kredi başvurusunda bulunamazlar. Fibabanka PTT emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Fibabanka üzerinden faizsiz emekli kredisi alacak olan kişiler 18 ay vade ile kredi alabilmektedir.
 • Fibabanka’nın faizsiz verdiği kredi üst limiti ise 3.000 Türk Lirasıdır ve bu krediden sadece emekli olan bireyler faydalanabilmektedir.
 • 3.000 Türk Lirası ve üstünde kredi alacak olan kişiler 3.000 TL dışında ki diğer kredi tutarlarına faiz ödemektedir.
İlginizi Çekebilir:  İmam Maaşları Ne Kadar?

PTT Albaraka Türk Faizsiz Emekli Kredisi

PTT Albaraka Türk üzerinden sıfır faizli emekli kredisi alacak olan kişiler Albaraka Türk şubeleri üzerinden veya PTT şubeleri üzerinden kredi başvurusunda bulunabilmektedir. PTT faizsiz krediyi sadece emekli kişilere vermektedir. Albaraka Türk müşterisi olan emekli kişiler online olarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Albaraka Türk kar payı sistemi ile çalışmaktadır. Albaraka Türk faizsiz kredi özellikleri ise şu şekildedir;

 • PTT Albaraka Türk üzerinden kredi başvurusunda bulunan kişiler 20.000 Türk Lirasına kadar faizsiz kredi alma imkanına sahiptir.
 • PTT Albaraka Türk üzerinden kredi başvurusunda bulunan kişilerden kredi tahsis ücreti olarak çekilen kredinin binde beşi oranında ücret alınmaktadır.
 • Albaraka Türk üzerinden kredi alacak olan kişilere bireysel kaza sigortası, hayat sigortası yapılmaktadır.
 • Albaraka Türk üzerinden faizsiz kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler emekli cüzdanı ile birlikte kredi başvurusunda bulunabilirler.
 • Albaraka Türk üzerinden faizsiz kredi çekecek olan kişiler 20.000 Türk Lirasında 12 ay vade tutarında ayda 1.874 Türk Lirası ödeme yapmaktadır.

PTT Kuveyt Türk Faizsiz Emekli Kredisi

PTT üzerinden Kuveyt Türk sıfır faizli emekli kredisi alacak olan kişilerin 80 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. Kuveyt Türk üzerinden faizsiz kredi alacak olan emekliler konut, araç veya bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir. Kuveyt Türk maaşını PTT’ye taşıyan kişilere %20 faiz indirimli kredi imkanı sağlamaktadır. PTT Kuveyt Türk faizsiz emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Kuveyt Türk üzerinden faizsiz emekli kredisi başvurusunda bulunacak olan kişiler 20.000 Türk Lirası ve üzerinde limitle kredi talebinde bulunabilir.
 • Kuveyt Türk üzerinden emekli kredisi alacak olan kişiler 20.000 Türk Lirasına kadar faiz ödemesi yapmaz 20.000 Türk Lirası ve üzerinde kredi alan kişiler %1,51 kar payı oranı ile kredi kullanımında bulunabilir.
 • Kuveyt Türk üzerinden faizsiz emekli kredisi alacak olan kişiler dosya masrafı ücreti olarak, çekilen kredinin binde beşi oranında ücret ödemektedir.
 • Kuveyt Türk üzerinden kredi çeken kişilere hayat sigortası ile ferdi kaza sigortası yapılmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk üzerinden kredi çekmek isteyen emekli kişilerin kredi notlarında herhangi bir bozukluk olmaması gerekmektedir, Kuveyt Türk üzerinden kredi çekecek olan kişilerin kara listede olmaması ve herhangi bir mevcut kredi borcunun olmaması gerekmektedir. Kuveyt Türk üzerinden kredi alacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir.

PTT Denizbank Üzerinden Sıfır Faizli Emekli Kredisi

PTT Denizbank üzerinden faizsiz emekli kredisi alacak olan kişiler Denizbank’a veya PTT şubelerine hiç bir şekilde dosya masrafı ücreti veya sigorta ücreti ödemesi yapmamaktadır. Denizbank üzerinden emekli kredisi alacak olan kişilerin kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan veya kara listede olan kişiler kredi çekiminde bulunamaz. Üzerinde haciz veya yasal takip işlemi bulunan kişilere Denizbank kredi vermemektedir. 75 yaşından küçük olan bütün emekli bireyler Denizbank üzerinden faizsiz kredi çekebilmektedir. Denizbank üzerinden kredi çekmek isteyen kişiler Denizbank şubelerine giderek veya Denizbank İnternet şubesi üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler Denizbank faizsiz emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Denizbank emekli bireylere 1.000 Türk Lirasına kadar sıfır faizli kredi vermektedir.
 • Denizbank üzerinden emekli kredisi alacak olan kişilerin, 2 adet faturasını otomatik ödemeye koyması ve bir yıl boyunca düzenli olarak ödemesi gerekmektedir.
 • Denizbank üzerinden faizsiz kredi çekme başvurusunda bulunacak olan kişilerden herhangi bir özel şart veya koşul istenmez.
 • Denizbank üzerinden kredi alacak olan kişiler, Denizbank’ın sağladığı özel kartlardan ve kampanyalardan faydalanabilir.
 • Denizbank üzerinden sıfır faizli emekli kredisi almak isteyen kişiler kimlik kartları ile başvuruda bulunabilirler.
 • Denizbank’ın faizsiz verdiği emekli kredisinin vade süresi 12 aydır.

PTT Vakıfbank Sıfır Faizli Emekli Kredisi

PTT Vakıfbank üzerinden faizsiz emekli kredisi alacak olan kişilerin PTT şubelerine giderek başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Vakıfbank müşterisi olan kişiler online olarak kredi başvurusunda bulunabilirler. PTT faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak isteyen kişilerden dosya masraf ücreti veya faiz talebinde bulunulmaz. PTT Vakıfbank faizsiz emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Vakıfbank faizsiz krediye başvuracak olan emekli kişilerin kimlik fotokopisi, ehliyet veya pasaport fotokopisi ile başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • Vakıfbank tarafından verilen faizsiz kredinin üst çekim limiti 20.000 TL’dir ve 36 aya kadar vade imkanı tanınmaktadır.
 • Vakıfbank PTT kredisine 80 yaşından büyük olan kişiler kredi talebinde bulunamazlar.
 • Vakıfbank üzerinden emekli kredisi çekecek olan kişiler en az 1.000 TL kredi çekebilmektedir.
 • PTT faizsiz kredi işleminde bulunacak olan kişiler üç ay ertelemeli, iki ay ertelemeli veya 6 ayda bir ödemeli olarak kredi kullanımında bulunabilirler.
 • Vakıfbank üzerinden alınan krediler 48 ay vadelidir.
İlginizi Çekebilir:  2021 Evde Bakım Parası Ne Kadar Oldu, Şartları Nelerdir?

PTT Sıfır Faizli Emekli Kredisi

PTT üzerinden faizsiz emekli kredisi alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir haciz işlemi veya yasal takibin bulunmaması gerekmektedir. PTT üzerinden kredi alacak olan kişilerin PTT emekli maaş müşterisi olması gerekmektedir. PTT müşterisi olmayan kişilerin maaşlarını PTT’ye taşıması gerekmektedir. PTT üzerinden faizsiz kredi alacak olan kişilerin kara listede olmaması gerekmektedir, kredi notu düşük olan kişiler kredi çekemez. PTT emeklilere 40.000 Türk Lirasına kadar faizsiz kredi vermektedir. PTT üzerinden verilen kredinin vade süresi 60 aydır. Kredi başvurusunda bulunacak kişilerden herhangi bir ek ücret talep edilmez. Kişiler kimlik belgeleri ile başvuruda bulunabilirler.

PTT Aktifbank Faizsiz Emekli Kredisi

PTT üzerinden Aktifbank sıfır faizli emekli kredisi alacak olan kişiler PTT şubelerine giderek veya Aktifbank şubeleri üzerinden kredi talebinde bulunabilirler. Aktifbank müşterileri online olarak kredi talebinde bulunabilirler. PTT faizsiz kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler 60.000 Türk Lirasına kadar kredi alabilirler. Faizsiz kredi alacak olan kişilere Aktifbank özel ödeme planı çıkarmaktadır. Aktifbank üzerinden kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler kimlik fotokopisi ve emekli maaş cüzdanı ile başvuruda bulunabilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.