Tron Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

04.07.2021
554
A+
A-
Tron Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Tron coin, Justin Sun tarafından piyasaya çıkarılmıştır ve CEO görevini halen kendisi yapmaktadır. Singapur çıkışlı Tron, merkeziyetsiz bir yapıya sahip kripto para birimidir. Tron eğlence sektörünü hedefleyen bir kripto para sistemidir. Tron üzerinden üretilen içeriklerin insanlara özgürce sunulması amaçlanmaktadır. Tron bu hedefine ulaşabilirse, tüm dünyada içerik üreticileri Tron üzerinden içeriğini paylaşabilecek, saklayabilecek ve üretebilecektir. Tron eğlence sektöründe var olan büyük merkezi yönetime bağlı içerik paylaşım sitelerine karşı bir duruş sergilemektedir. İçerik üreticilerinin özgür ve kesintisiz ödeme alabilmelerini amaçlar.

Tron Coin Avantajı Nedir?

Tron coin avantajı, içerik üreticileri Tron altyapısını kullanarak, içeriklerini insanlara Tron sisteminin kripto para birimi olan TRX karşılığı satabilecekler. Tron bu ekosistemi inşa edebilirse hem kullanıcı hem de içerik üreticilerini büyük bir masraftan kurtaracaktır. Tron platformunda paylaşılan bir içerikten, içerik üreticisi hem kullanıcılardan TRX ile bağış alabilir, izlenme ve beğeni sayısına göre TRX kazanabilir. Tüm kazanımlardan Tron hiçbir ücret kesintisi yapmamaktadır. Tron platformunun içerik üreticilerine verdiği bazı garantiler de mevcuttur. Tron platformuna yüklenen her içerik tüm çalınma veya kopyalanma riskine karşı tüm güvenliği sağlayacağını belirtmektedir. Tron platformu içerisinde bulunan içeriklerin alım ve satımlarının güvenirliği Tron tarafından sağlanmakta ve dolandırılmaların önüne geçilmektedir.

Tron Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Tron coin madenciliği yapılabilen bir kripto para birimidir. Genel madencilik mantığı ile yapılmaktadır. Madencilik için özel cihazlara gerek duyulmaktadır. Madenciler Tron ağı üzerinde yapılan işlemleri kayıt altına almaktadırlar, kayıt altına aldıkları işlem karşılığında ödül olarak TRX almaktadırlar. Tron coin madencilik ile üretilen bir kripto para olduğu için arz uzun bir zamana dağıtılmış şekildedir. Şu ana kadar yaklaşık 72 milyon TRX piyasada bulunmaktadır, toplam arz ise 100 milyon TRX’in üstünde olacaktır.

Tron Coin Nasıl Alınır?

Tron sahibi olmanın tek bir yolu bulunur. Platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almaktır. Tron alım satımı bitlo.com gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz ve talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Tron küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla 1 Tron almak yerine işlem tutarı 1 TL’den büyük olmak koşulu ile daha küçük miktarlarda işlem gerçekleştirilir. Tron alım ve satımı için sanal bir cüzdana, Tron adresine sahip olunması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Para Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Tron Coin Gönderme

Tron göndermek için, hesapta bulunan Tron bakiyesini başka bir Tron cüzdanına gönderme işlemini Bitlo.com ile aynı gün içerisinde gerçekleştirilir. Tron bakiyesini başka bir Tron cüzdanına gönderme işlemini Bitlo.com sitesinde “Para Yatırma/Çekme” menüsünde bulunan Tron Çek” sayfasından yapılabilir.

Tron Coin Cüzdanı Nedir?

Tron coin cüzdanı, sahip olunan Tron (TRX) değerini depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olunan Tron (TRX) değerlerini kullanmak için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlardır. Tron (TRX) cüzdanları, Tron bakiyenin görülebileceği ve Tron (TRX) bakiyeleri Blockchain blok zincir sistemi ile diğer Tron cüzdanlarına transfer edebilmeyi sağlamaktadır. Her Tron cüzdanının bir adresi bulunmaktadır, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır. Tron (TRX) cüzdanı başkaları tarafından görülebilen ve cüzdana Tron (TRX) göndermelerini sağlayan Genel Anahtar Tron cüzdanının adresidir. Bu adres ile başka cüzdanlardan, cüzdana Tron yatırılabilir. Sahip olunan Tron (TRX) cüzdanından başka bir Tron cüzdanına Tron (TRX) gönderme işlemi için, cüzdanın Özel Anahtar kodu kullanmak gerekmektedir. Tron coin cüzdanı ile, Tron teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.