Turkcell Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

17.02.2020
1.175
A+
A-
Turkcell Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

2021 Turkcell fatura bilgisi öğrenmek isteyen  abonelerine çeşitli sorgulama kanalları  sunmaktadır. Bu yazıda 2021 Turkcell fatura sorgulama yöntemleri hakkında bilgi verilmektedir. Aşağıda verilen yöntemlerden hangisi kullanılırsa kullanılsın elde edilen bilgiler aynı oranda güvenilirdir.

2021 Turkcell Fatura Sorgulama İçin Başvurulacak Yöntemler

2021 Turkcell  fatura sorgulaması için müracaat edilebilecek yöntemler şunlardır:

 • Turkcell kullanıcıları en son aya ait faturalarını öğrenmek için cep telefonunun mesaj bölümüne FATURA yazdıktan sonra 2222’ye yollanır.
 • Turkcell kullanıcıları Turkcell şifrelerini kullanarak ‘’Online İşlemler’’e giriş yaparlar. Daha sonra ‘’Ödenmemiş Faturalar’’ yazısına tıklanır ve faturaya ait bilgilere ulaşılır.
 • Turkcell kullanıcıları mobil cihazları üzerinden wap.turkcell.com internet adresine giriş yaparlar. Bu adres üzerinden WAP İşlem Merkezine girilir. Bu sayfadan ‘’Fatura’’  menüsüne tıklanır ve fatura sorgulama işlemi tamamlanır.
 • Turkcell kullanıcıları son aya ait fatura bilgilerini öğrenmek için 757 88 88 FaturaCepte servisini ararlar ve sesli yanıt sistemi üzerinden fatura sorgulaması yapabilirler. Bu numara Turkcell sesli yanıt sistemine aittir. Sesli yanıt sistemini aramak ücretsizdir.

2021 Turkcell Fatura Sorgulama İçin Turkcell Resmi Sitesinin Kullanılması

2021 Turkcell fatura sorgulaması için Turkcell resmi web sitesi üzerinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşların takip etmeleri gereken basamaklar şunlardır:

 • Sorgulama yapmak isteyen Turkcell kullanıcısı, öncelikle www.turkcell.com.tr adresi üzerinden ana sayfaya giriş yapar.
 • Ana sayfaya giriş yapıldıktan sonra sayfada en altta yer alan ‘’İşlem Merkezi’’ yazısına tıklanır.
 • ’’İşlem Merkezi’’ yazısından sonra gelinen sayfada yer alan ‘’Faturalarım’’ menüsünden ‘’Fatura Ödeme’’ yazısı seçilir.
 • Bu aşamadan sonra ekranda açılan sayfada sorgulama yapmak isteyen kullanıcının hat ya da hatlarına ait bilgiler görüntülenir.
 • Daha sonra sorgulaması yapılmak istenen fatura için  ‘’Fatura Seçimi’’ başlığına tıklanır.
 • Ekranda açılan sayfada ödemesi yapılmamış faturaların bilgileri görüntülenir. Böylece 2021 Turkcell fatura sorgulama işlemi tamamlanmış olur.
 • Daha sonra sorgulama yapan kullanıcı ödeme yapmak istediği takdirde, ekranda görülen faturanın sağ tarafındaki kutu üzerine tıklanır.
 • En son aşamada ‘’Ödeme Detayları’’ seçeneğine tıklanır ve kredi kartı bilgileri girilerek, fatura ödeme işlemi de tamamlanır.
İlginizi Çekebilir:  SGK İlave Ücret Hesaplama Nasıl Yapılır?

2021 Turkcell Fatura Sorgulama Turkcell Mağazaları

Turkcell mağazalarından da fatura sorgulaması yapılabilir. Turkcell mağazaları her yerde yaygın olarak bulunduğu için bu yöntemle fatura sorgulama ve fatura ödemesi yapmak çok kolaydır.  Yalnız Turkcell mağazaları üzerinden sorgulama yapmak ücretsiz olmakla birlikte eğer fatura ödemesi yapılacak ise her bir fatura için 2 TL işlem ücreti kesilmektedir.

2021 Turkcell Fatura Sorgulama Dijital Hizmetler

Turkcell Dijital hizmetlerle de fatura sorgulanabilir. Bunun için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle www.turkcell.com.tr’ye giriş yapılır.
 • Daha sonra ‘’Dijital Operatör Uygulaması’’ seçilir.
 • Bu uygulamadaki yönlendirmeler takip edilerek, fatura bilgileri görüntülenir.
 • Turkcell fatura sorgulaması yapan kişi eğer ödeme de yapmak istiyorsa yine bu kanal üzerinden yönlendirmeleri takip ederek kredi kartı ile Turkcell faturası ödeyebilir.

2021 Turkcell Fatura Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Turkcell müşteri hizmetlerinden de fatura sorgulaması yapılabilir. Eğer arama Turkcell hat üzerinden yapılıyorsa Turkcell müşteri hizmetlerine ulaşılması için tuşlanması gereken numara 532’dir. Turkcell harici herhangi bir operatör üzerinden arama yapılıyor ise bu durumda tuşlanması gereken numara 0 532 532 00 00 ‘dır. Cep telefonu üzerinden 532 arandıktan sonra arayan abone, kendi tercihine bağlı olarak sesli yanıt sistemi üzerinden işlemlerini yürütür ya da direk olarak müşteri temsilcisine bağlanır ve birebir görüşme yaparak fatura sorgulaması yapar.

Müşteri hizmetlerine ulaşıldıktan sonra Turkcell kullanıcısı fatura sorgulaması yapılabildiği gibi kredi kartı ya da banka kartı ile fatura ödemesi de yapabilir.

Turkcell Platinum Fatura Sorgulama Müşteri Hizmetleri İletişim

Turkcell Platinum kullanıcıları için tanımlanmış ayrı bir  çağrı merkezi iletişim numarası vardır. Bu numara 0 532 757 1 532’dir. Turkcell Platinum kullanıcıları 0 532 757 1 532 numarasını yurtdışından ya da yurtiçinden aradıklarında herhangi bir ücret ödemezler. Söz konusu numara sabit hat üzerinden arandığı takdirde, arama yapılan telefona ait fiyat tarifesi üzerinden arama ücreti hesaplanır ve bu tutar faturaya yansıtılır.

İlginizi Çekebilir:  SGK’dan Cenaze Parası Nasıl Alınır?

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Canlı Destek Hattı İle Ulaşmak

Turkcell fatura sorgulaması internet üzerinden canlı destek hattıyla da yapılabilir. Turkcell internet sitesinden kendi kullanıcılarına canlı destek hizmeti sağlamaktadır. Bu amaçla Turkcell kullanıcısı,  Turkcell resmi internet sitesine giriş yaparak  ‘’Online İşlemler ‘’ bölümüne tıklamalıdır.  Online İşlemler yazısından sonra ekranda görünen ‘’Canlı Destek’’  yazısına tıklanır tıklanmaz, derhal müşteri temsilcisi ile irtibat kurulabilir. Müşteri temsilcisi kanalı ile fatura sorgulaması yapılabilir.

2021 Turkcell Fatura Sorgulama İçin Turkcell Müşteri Hizmetlerine Facebook’tan   Ulaşmak

2021 Turkcell fatura sorgulaması yapmak amacı ile Facebook sosyal medya ortamı da kullanılabilir. Turkcell kullanıcıları Facebook üzerinden sorunlarını iletmeleri halinde söz konusu site üzerinden müşteri temsilcisi ile problemlerini çözüme kavuşturabilirler. Fatura sorgulaması yapabilirler.

2021 Turkcell Fatura Sorgulama İçin Turkcell Müşteri Hizmetlerine Twitter’dan  Ulaşmak

Turkcell fatura sorgulaması için Twitter linkleri de kullanılabilir. Turkcell kullanıcıları Twitter üzerinden Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve faturaları hakkında için sorgulama yapabilirler. Twitter sitesinde Turkcell, Twitter DM üzerinden kullanıcılarının sorularını cevaplayarak destek hizmeti sunmaktadır.

2021 Turkcell Fatura Sorgulama İçin BİP İle İletişim Kurmak

Turkcell müşteri temsilcilerine BİP üzerinde ulaşılarak fatura sorgulaması yapılabilir. BİP Turkcell’in sadece kendi kullanıcıları için hizmete sunduğu özel bir mesajlaşma yazılımıdır. BİP hizmeti kullanılarak Turkcell müşteri hizmetlerine ulaşmak ve fatura sorgulamak için takip edilmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Fatura sorgulaması yapmak isteyen Turkcell kullanıcısı öncelikle uygulama marketinden BİP’i indirmelidir.
 • BİP indirildikten sonra ‘’Keşfet’’ adı altındaki menüye giriş yapılır
 • En son basamakta da Turkcell müşteri hizmetleri hattına giriş yapılır ve istenen destek konusunda yardım alınabilir.

Bu yazıda sözü geçen bütün yollar ile Turkcell fatura sorgulama işleminin 7/24 yapılması mümkündür. Bütün bu yöntemler ile yapılan Turkcell fatura sorgulamaları sonucu elde edilen bilgiler aynı derecede güvenilirdir. Bütün sorgulama basamaklarından sonra fatura ödeme  işlemi de yapılabilmektedir.  Fatura sorgulaması yanı sıra fatura ödeme işlemi için Turkcell ile anlaşmalı bankalardan da yararlanılabilir. İşlemleri kolaylaşması adına aşağıdaki bağlantılar kullanılarak otomatik ödeme talimatı verilebilir. Böylece her ay fatura sorgulanmasına gerek kalmadan ödemeler gerçekleştirilir.

İlginizi Çekebilir:  Ada Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Turkcell Hizmet Yolları Üzerinden İle Otomatik Ödeme Talimatı

Turkcell üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek için yararlanılabilecek kanallar şunlardır:

 • Turkcell kullanıcısı otomatik ödeme talimatı vermek için öncelikleTurkcell.com.tr adresine giriş yapar. Daha sonra bu sayfa üzerinden ‘’Dijital Operatör Uygulaması’’ seçilerek tüm bankalara ait kredi kartları için otomatik ödeme talimatı verilebilir.
 • Turkcell kullanıcısı otomatik ödeme talimatı vermek için 532 ‘’Sesli Yanıt Sistemi’’nden de yararlanabilir. Bu kanal üzerinden  tüm bankaların kredi kartları için otomatik ödeme talimatı verilebilir.
 • Turkcell kullanıcısı otomatik ödeme talimatı vermek Turkcell mağazalarını da kullanabilir. Turkcell mağazaları üzerinden Akbank banka kartı ya da kredi kartı ve Garanti Bankası kredi kartı için otomatik ödeme talimatı verilebilir.

2021 Turkcell fatura sorgulama ve ödeme konusunda başvurulabilecek bütün kanallar bunlardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.