Türkiye Finans Altın Alış Satış İşlemi

15.11.2019
2.003
A+
A-
Türkiye Finans Altın Alış Satış İşlemi

Türkiye Finans altın alım satım konusunda müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Türkiye Finans altın alış satış işlemleri ve döviz alım satımı için TFXTARGET adında bir platform oluşturmuştur. TFXTARGET’te sadece Türkiye Finans kullanıcıları işlem yapabilir.

Türkiye Finans Altın Alış Satış ve TFXTARGET Platformu

TFXTARGET platformundan altın alış satışında elde edilebilecek avantajlar şunlardır:

 • TFXTARGET üzerinden Dünya piyasalarında kıymetli maden fiyatları anlık takip edilebilir.
 • Türkiye Finans müşterileri kendilerine bağlı cari hesaplarındaki tutar üzerinden işlem yaparak anlık altın alışı ve/veya satışı yapabilirler.
 • Türkiye Finans altın alış satış işlemleri için, banka müşterileri hafta içi olmak şartıyla 24 saat boyunca cari hesaplarından altın alımı ve/veya satımı yapılması için talimat verebilir.
 • TFXTARGET Türkiye Finans hesapları ile koordineli olarak işlem yapar. Yapılan işlem sonuçları derhal müşterinin hesabına yansır.

TFXTARGET Platformu İle Türkiye Finans Altın Alış Satış İşlemleri

Türkiye Finans altın alış satış işlemlerinde TFXTARGET platformu ile işlem yapılması için kullanıcının bilgisayarına herhangi bir program indirmesine gerek yoktur. Direk olarak internet üzerinden haftanın 5 günü 24 saat boyunca altın piyasası izlenerek, anlık işlem yapılabilir.

Aynı şekilde Türkiye Finans mobil uygulamasından da TFXTARGET üzerinden altın piyasası izlenir ve  işlem yapılır. Mobil şube üzerinden TFXTARGET’e girmek için de  herhangi bir program indirilmesi gerekmez. Ayrıca TFXTARGET üzerinden güncel yorumlar takip edilebilir ve buna bağlı olarak kullanıcılar minimal risk ile işlem yapabilir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama

Türkiye Finans Altın Alış Satış Ve Altın Hesabı

Türkiye Finans altın hesabı kullanıcıların birikimlerini altın cinsinden değerlendirmelerine ve gram hesabı üzerinden altın alım satımı yapmalarına olanak sağlayan bir hesaptır. Altın hesap bir cari hesap statüsünde olduğu için faiz olmadan tasarruf etmeye imkan verir. Birikimler hesap sahibinin tercihine göre fiziki altın olarak da alınabilir.

Altın hesabı kullanımında Türk lirası ya da Amerikan Doları üzerinden altın alım satım işlemleri yapılabilir. Altın hesap işlemi yapılabilecek kanallar şunlardır:

 • Türkiye Finans şubeleri üzerinden işlem yapılabilir.
 • Türkiye Finans internet şubesi üzerinden işlem yapılabilir.
 • Türkiye Finans mobil şube üzerinden işlem yapılabilir.
 • Türkiye Finans telefon bankacılığı üzerinden işlem yapılabilir.

Türkiye Finans Altın Hesap Özellikleri

Türkiye Finans altın hesap avantaj ve özellikleri şunlardır:

 • Altın hesap açmak için banka tarafından kabul edilen minimum miktar 0.01 gramdır.
 • Türkiye Finans üzerinden işleme alınan altının saflık değeri 995/1000’dir.
 • Türkiye Finans müşterileri altın hesabında biriken tutarı fiziki olarak almak istedikleri takdirde 1 gram ila 1 kg arasındaki tutarları banka şubelerinden alabilirler.
Türkiye Finans Altın Bankacılığı (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Altın Hesabı Açma Yolları

Türkiye Finans altın hesabı açmak için kullanılabilecek 2 yol vardır. Bu yollar şunlardır:

 • Türkiye Finans şubelerinden herhangi birisine gitmek,
 • Türkiye Finans internet bankacılığı üzerinden hesap açmaktır.

Türkiye Finans Altın Alış Satış Ve Altın Katılım Hesabı

Türkiye Finans altın alım satımı için kullanılabilen bir diğer hesap türü de altın katılım hesabıdır. Altın katılım hesabı, Türkiye Finans müşterisinin gram üzerinden değerlendirmek şartıyla belli vadeler için bankaya altın yatırması ve bu yolla hem altının kendi getirisinden hem de vadeden kazanılan kar payı sonucu verim elde etmesini sağlayan bir katılım hesabıdır.

Altın Katılım Hesabı Özellikleri Ve Avantajları

Altın katılım hesabına ait özellikler şunlardır:

 • Altın katılım hesabı kullanıldığında, belirlenen vade sonunda gram üzerinden altın kar payı elde edilir.
 • Altın katılma hesabı üzerinden vade sonunda 50/50 oranında kar paylaşımı kazanılır.
 • Altın katılma hesaplarına Türkiye Finans internet şubesi ya da Türkiye Finans mobil şube üzerinden ulaşılır ve işlem yapılabilir.
 • Altın katılma hesabı açmak için banka tarafından izin verilen en düşük tutar 50 gramdır.
 • Altın katılma hesabının vadesi en az 92 gün olabilir. Bu sürenin altındaki zamanlar için altın katılım hesabı açılmaz.
 • Türkiye Finans üzerinden işleme alınan altının saflık değeri 995/1000’dir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Esnaf İçin Kredi Başvurusu

Türkiye Finans Altın Katılım Hesabı Açma Yolları

Türkiye Finans altın katılım hesabı açmak için kullanılabilecek 3 yol vardır. Bu yollar şunlardır:

 • Türkiye Finans şubelerinden herhangi birisine gitmek,
 • Türkiye Finans mobil şubesini kullanmak,
 • Türkiye Finans internet bankacılığı üzerinden hesap açmaktır.

Türkiye Finans Altın Alış Satış Ve Altın Şube

Altın şube, isteyen Türkiye Finans müşterilerinin ellerinde bulunan ziynet altınlarını bankaya  teslim edebilecekleri banka şubesidir. Türkiye Finans dönüşümlü olarak her gün bir başka şubesini ‘’altın şube’’ olarak görevlendirir.

Hangi gün, hangi şubenin altın şube olarak görev yapacağı Türkiye Finans resmi web sitesi üzerinden ilan edilir. Böylece banka müşterileri ellerindeki altınları kendilerine en yakın banka şubesine teslim ederek, bu birikimleri üzerinden kar edebilirler.

Altınları Türkiye Finans şubesinden değerlendirmenin bir başka avantajı da eldeki altının çalınma ve kaybolma riskinin ortadan kaldırılmasıdır.

Altın gününde altın şubeye İstanbul Altın Rafinerisinde görevli uzmanlar gelir ve teslim edilen takıları incelerler. Verilen bütün altınlar toplam değeri üzerinden 24 ayar altın bazında değerlendirilir ve hesaba 24 ayar altın cinsinden yatırılır.

Eldeki altının bankada bulunması herhangi bir sorun oluşturmaz yine de Türkiye Finans kullanıcıları ihtiyaç halinde altınlara 24 saat boyunca ulaşabilir ve hesaplarındaki altını nakit olarak kullanabilirler.

İsteyen Türkiye Finans kullanıcıları altın birikimlerini vadeli olarak altın katılım hesabına transfer edebilir ve vade sonunda kar payı getirisinden de yararlanabilirler.

Türkiye Finans Gram Altın Satışı

Türkiye Finans gram altının satışını da yapmaktadır. Türkiye Finans şubelerinde 1 gram, 2.5 gram, 5 gram, 10 gram, 20 gram, 50 gram ve 100 gramlık külçeler halinde altın hazır olarak bulunur ve satışa sunulur. Gram altın almak isteyen müşteriler alışverişlerinin karşılığını para olarak ödeyebildikleri gibi altın hesaplarında bulunan altınlar ile de yapabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Hesap Açma Başvurusu

Aynı şekilde gram altın satışı da, Türkiye Finans şubesi üzerinden yapılabiliyor. Bunun karşılığı ise bankadan nakit para olarak ya da doğrudan altın hesabına işlenmek suretiyle ödeniyor.

Daha yüksek miktarda altın içeren külçeler ile alım satım yapılması planlanıyorsa külçeler 1 kg ve katları olarak Türkiye finans alış satış işlemine tabii tutulabilir.

Bütün bunların yanı sıra Türkiye Finans tarafından oluşturulan bir de ‘’Kişiye Özel Gram Altın’’ uygulaması vardır. ‘’Kişiye Özel Gram Altın’’ verilen sipariş doğrultusunda hazırlanır. ‘’Kişiye Özel Gram Altın’’ sipariş veren müşterinin istediği bir not ya da uygun bir kart eşliğinde hediye edilecek adrese yollanır. ‘’Kişiye Özel Gram Altın’’ siparişi Türkiye Finans şubelerinden verilebiliyor. Ayrıca sipariş veren müşterinin altının kargo ile yollanması da Türkiye Finans uygulamaları kapsamındadır.

Türkiye Finans çağrı merkezi haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Türkiye Finans altın alış satış işlemlerinde ya da diğer bankacılık işlemleri konusunda herhangi bir problem yaşandığı takdirde derhal müşteri hizmetleri tarafından müşterilere destek verilir. Türkiye Finans çağrı merkezi numarası 0 850 222 22 44’dür. Eğer müşteri iletişim merkezi ile yurt dışından irtibat kurulması isteniyorsa, bu durumda tuşlanması gereken numara +90 0850 222 22 44’dür.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.