Türkiye Finans Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

11.11.2020
480
A+
A-
Türkiye Finans Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

Türkiye Finans Bankası altın hesabı getirileri gram altın üzerinden yapılır. Türkiye Finans altın hesabı getirisi ile alım ve satım işlemlerinde vadesiz hesap üzerinden yatırım yapılır.

Türkiye Finans Altın Hesabı Getirisi Hesabı Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans altın hesaplarının yapılabilmesi için en az 0.01 gram altın gerekir.  Müşteriler vadesiz altın hesaplarında aynı zamanda sigorta imkanından da faydalanır. Toplamda 150.000 TL altın tasarruf sigortası altında korunur. Bankanın aldığı diğer ücretler ile ilgili bilgiler şubeye gidildiğinde alınabilir.  İnternet üzerinden altın getiri hesabı yapmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle tarayıcılardan “https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/hesaplama-araclari” internet adresine girilmelidir.
 • Ardından sayfada istenilen tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Türkiye Finans Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans’tan altın hesabı oluşturmak isteyenler iki şekilde işlemlerini tamamlayabilir. Bunlardan biri şubelerdir. Mesai saatleri içerisinde şubelere gidilerek müşteri temsilcileri yardımı ile hesap açılır. Mesai saatleri sabah 08:30 ile 17:00 arasındadır. Altın hesabı oluşturmanın diğer yolu da internet bankacılığıdır. İşlemlerini online olarak yapmak isteyenlerin izleyeceği yol şöyledir:

 • Bankanın resmi internet adresi olan “turkiyefinans.com.tra” tıklanmalıdır.
 • Sistem şifre istemektedir. Daha önce internet bankacılığı şifresi almayanlar banka ile iletişime geçerek şifreleri alabilir.
 • Şifre ile giriş yapıldıktan sonra “altın katılma hesabı” sekmesine girilmelidir.
 • İstenilen bilgiler doğru bir şekilde girilir ve işlem tamamlanır.

Online olarak altın katılım hesabı açmak isteyenler 7/24 açabilir.  Ayrıca resmi tatillerde de işlemler online olarak tamamlanır.

Türkiye Finans Altın Hesabı Getirisi Ne İşe Yarar?

Türkiye Finans müşterilerinin açtırdıkları hesap ile sağlayabilecekleri avantajlar şunlardır:

 • Müşteriler altın hesapları ile paralarının değerini korumuş olur. Vadesiz hesap ile riske girmeden uzun vadeli yatırım ve tasarruf yapma imkanı sağlar.
 • Evlerde altın biriktirmek oldukça risklidir. Bu sebepten dolayı banka paraların güvenli bir şekilde saklanmasına da yardımcı olur.
 • Hem TL cinsinden hem de dolar cinsinden satım işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Tüm yatırım işlemleri banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan yapılabilir. Online olarak alım ve satım işlemlerini kolay ve hızlıca gerçekleştirme imkanı sağlar.
 • Müşteriler vadesiz altın hesabından başka banka hesabınızda bulunan altınlara da takviye yapabilir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans İşlem Saatleri

Türkiye Finans Altın Hesabı Türleri Nelerdir?

Türkiye Finans’ta altınları değerlendirmek isteyenler için bankanın sunduğu hizmetler şu şekildedir:

 • Altın hesap ile gram altınlar üzerinden alım ve satım işlemleri yapılır. Böylece nakit para altın üzerinden değer kazanır. Özellikle uzun vadeli yatırım planlaması için kullanılabilecek bir hesap çeşididir.
 • Gümüş hesap da altın hesap gibi yatırım için açılan bir hesap türüdür. Altını olmayanların gümüş üzerinden yatırım yapma imkanı ile paraları da değerlenmiş olur.
 • Altın şube sayesinde sadece gram altın değil, aynı zamanda altından yapılmış ziynet eşyaları da bankalarda güvenli bir şekilde saklanabilir. Bu şekilde herhangi bir çalınmaya karşı önlem alınır.

Müşteriler altın hesapları ile ilgili tüm sorularını bankanın müşteri numarası olan 0850 222 22 44’de iletebilir. Bankaya günün her saatinde ulaşmak mümkündür.  Sesli yanıt sisteminin ardından müşteri temsilcisine bağlanarak hem hesap açma hem de hesap kapama ile ilgili bilgi alabilirler. Dileyenler banka şubelerine giderek altın hesaplarını da diledikleri vakit kapatabilir. Banka hesabını kapatan müşterilere herhangi bir cezai işlem uygulamaz.  Ayrıca Türkiye Finans altın hesabı getirisi ve diğer işlemler hakkında bilgi almak ve banka ile iletişim kurmak için mesaj kısmından gönderilmek istenilen mesaj yazıldıktan sonra 2442’ye kısa mesaj olarak yollanmalıdır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.