Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Nasıl Yapılır?

06.02.2021
243
A+
A-
Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans bireysel emeklilik sistemine başvuru yapma, internet bankacılık ve şube kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilir. Aylık gelirinin yanında  ikinci  bir emekliliğin  kapılarını  açan bu sistem sayesinde   birikim yaparak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Küçük birikilmelerle tasarruf edebileceğiniz yatırım yapma avantajı sağlayan Türkiye Finans bireysek emeklilik başvuru yapma işlemleri hakkında müşteri hizmetlerini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra en az 10 yıl aktif olarak birikim yapmaya devam etmeniz gerekir. 56 yaşını doldurduğunuz vakit emekliliğe hak kazanarak oluşturduğunuz tasarrufları toplu para şeklinde ya da az miktarlarda maaş olarak çekim yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu Neden Önemlidir?

Türkiye Finans bireysel emeklilik başvurusunun önemi, mevcut SGK sistemine tamamlayıcı bir rol üstlenerek kullanıcıları desteklemesinden ileri gelmektedir. Soysal Güvelik kurumlarından alacağınız emekli maaşın yanında ikinci bir emekliliğe vesile olan Bireysel emeklilik gelir sağlayan bir sistem mekanizması olarak bilinmektedir. Banka tarafından sizden sicil belgelerinizin kara listede olamamanız, kredibilitesi yüksek ve güvenilir bir müşteri profili çizmenizin BES başvuruları için son derece önemli olduğunu unutmamalısınız.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Sürecinde Hangi Haklara sahip Olursunuz?

Türkiye Finans bireysel emeklik başvuru sürecinde sahip olduğunuz haklar ilk olarak tamamı faizsiz yatırım imkânından faydalanarak emeklilik fonlarına sahip olabilirisiniz. Türkiye Finans bireysel emeklilik sisteminin emeklilere sağladığı haklar şunlardır:

  • Geleceğe huzurla yatırım yapacağınız fonlara sahip olarak altın, kira sertifikaları, katılım bankacılığına uygun olan hisse senetlerine sahip olabilirsiniz.
  • Türkiye Finans Garanti Emeklilik kapsamındaki; Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş arasında gerçekleşen acente sözleşmesi kapsamında 3 adet emeklilik fonu ile geleceğinize güvenle yatırım yapabilir, bankanın tasarruf mevduatı gelir politikalarından faydalanabilirsiniz
  • Türkiye finans Bireyse emeklilik sistemi başvurusu için katkı payı ödemlerinizi ise Türkiye Finans Hayppy Card ile yaparak, Bireysel emeklilik sisteminin size sunduğu avantajlı puan sistemi ile gelir ve birikimlerinizi artırabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Başvurusu

Türkiye Finans Bireysek Emeklilik Sistemi Başvuru Sürecinde Faizsiziz Yatırımlarla Hangi Avantajlara Sahip Olabilirsiniz?

Türkiye Finans bireysel emeklilik sistemi başvuru sürecinde faizsiz yatırımlarla sahip olabileceğiniz avantajlar ilk olarak Sosyal Güvenlik sistemi içinde emeklilik geliri elde etmenizdir. Türkiye Finans emeklilik sistemi başvurusu için faizsiz yatımlardan faydalanırken şu avantajlara sahip olabilirsiniz:

  • %25 oranında Devlet katkısı sağlayarak birikimlerinizi güvenceli bir şekilde artırabilirsiniz.
  • Bütçenize göre size özel yatırımlarınıza uygun emeklilik planı yapabilirsiniz.
  • Türkiye Finans müşterisi olarak yaptığınız her birikimli tasarruf planı faizsiz fonlarda değerlendiği için kendinizi daha huzurlu hissedersiniz. Birikim ve yatırım fonu işlemlerini bireysel emeklilik sistemiyle yasal sınırlar çerçevesinde kullanabilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman ödeme periyotlarına ara vererek banka ile iletişime geçip, birikim programınız değiştirebilirsiniz. Dilerseniz kaldığınız yerden devam ederek artan, azalan yatırım seçenekleriyle kendinize göre yeni bir ödeme planı çıkarabilirsiniz.
  • Sisteme ne kadar erken katılırsanız o kadar avantajlı olacağınızı unutmamalı; gelecekte bu sayede daha yüksek gelir elde edeceğinizi düşünerek birikim yapmaya devam edebilirsiniz.
  • Bireyse emeklik fonları sayesinde vergilerden muaf tutulabilirsiniz.
  • Yatırım sürecinde devlet güvencesi altında olarak birikim ve gelirlerinizin katkı paylarının devlet teşekkülü altında garantili olarak biriktiğinin farkında olarak Bireysel emeklilik başvuru sistemi işlemlerine adım atabilirsiniz.

Türkiye Finans emeklilik başvuru sistemi sürecinde faizsiz olarak sahip olacağınız yatırım fonlarına devlet gücü ve güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Banka ile günün her saati iletişime geçerek; bireysel emeklilik gelir palanı hakkında bilgi alabilir,  kendi ödeme limitine göre yatırım seçeneğini uzatabilir ya da kısaltabilirsiniz. Gelecekte mutlu bir emekliliğin kapılarını aralayan bu sistem sayesinde birikim yaptıkça, tasarruf mevduatı olarak bilinçli bir yatırımcı haline gelebilirsiniz. Bankanın size özel bireysel emeklilik kampanya modellerini analiz ederek kendi kredibilite ve maaş durumunuza göre bireysel emeklilik başvuru kaydınızı yenileyebilirsiniz. Bankanın online şube teknik hizmet birimlerinden erişim güvencesiyle 7/24 saat destek sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.