Türkiye Finans Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

18.02.2021
357
A+
A-
Türkiye Finans Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Türkiye Finans borsa hesabı bir endeksi baz alır. Baz alınan endeksin performansını yatırımcılara yansıtır. Payları borsada işlem gören yatırım fonları arasında yer alır. Borsa yatırım fonları takip ettikleri endekste bulunan bütün hisse senetlerine aynı anda yatırım yapmanızı sunar. Bu nedenle borsa hesabı kazançlı olarak nitelendirilmektedir. Borsa yatırım fonlarındaki payları, tıpkı hisse senetlerinde de olduğu gibi aracı kurumlar vasıtasıyla BIST Fon pazarında alınarak satılabilirler. Borsa yatırım fonları hisse senetleri ve yatırım fonlarının yatırımcılara sunmuş olduğu avantajları aynı anda sunmasıyla bilinirler. Bu nedenle birikimlerini değerlendirmek isteyen kişiler tarafından borsa hesapları sıklıkla tercih edilmektedir. Birikimlerim değerlensin derseniz siz de borsa hesabını açabilirsiniz.

Türkiye Finans Yatırım Ürünleri Nelerdir?

Türkiye Finans yatırım ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Spot döviz işlemleri,
 • Vadeli döviz işlemleri,
 • Halka arz,
 • Kira sertifikaları,
 • Yatırım fonları,
 • Hisse senedi alım satımlarını tercih edebilirsiniz.

Uzman personeller sayesinde yatırım işlemlerinizi borsa hesabı ve diğer hesaplarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir alt yapıya sahip olan banka, birikimlerinizi tercih ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Birikimlerinizi Türkiye Finans’ta yatırıma çevirebilirsiniz. Günümüz ekonomik koşullarına ve prensiplerinize uygun kazançlı yatırım yöntemleri ile tanışın. Geleceğe daha güvenli bakmaya başlayacaksınız.

Türkiye Finans Yatırım Ürünlerinden Faydalanmak için Bankada Hangi Evrakları İmzalamalıyım?

Türkiye Finans yatırım ürünlerinden faydalanmak için imzalanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Risk bildirim formu,
 • Serbest nakit hesap talimatı,
 • Yatırım hesabınız hala bulunmuyorsa sermaye piyasası araçlarına alım satım ile saklanmasına ilişkin çerçeve sözleşme,
 • Cari hesabınızın olmaması halinde bankacılık işlemleri sözleşmesinin imzalanması gerekecektir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Hesap açmak için size en yakın banka şubesine nüfus kağıdı ile birlikte gitmeniz yeterli olacaktır. En yakın banka şubesini öğrenmek için banka internet sitesini ziyaret ederek iletişim kısmına gelebilirsiniz.

Türkiye Finans Borsa Hesabı Ne Zaman İşlem Yapmaya Başlarım?

Türkiye Finans borsa hesabından işlem yapmaya başlamak için önce başvuru işlemlerinizin tamamlanması gerekir. Başvuru işlemleriniz bir gün içinde tamamlanacaktır. Daha sonra bütün bankacılık hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Türkiye Finans yatırım hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerin mutlaka hem cari hesabının hem de bir yatırım hesabının olması gerekir. Cari hesabınızı ve yatırım hesabınızı hemen banka şubesinden açabilirsiniz. Genel Müdürlük tarafından hesap açılışı onaylacaktır. Bu süreçten hemen sonra internet şubesi üzerinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden alım satım yapmak için ise internet erişimli bütün aktivasyonlar adına şubenizden şifrenizi talep edebilirsiniz. İşlemlerinizde devam etmeniz için bu şifre size sorulacaktır. Şifrenizi kimse ile paylaşmayın, yazılı olarak bir yerde bulundurmayın ve belli zaman aralıklarında şifrenizi yenilediğinizden emin olun.

Türkiye Finans Hisse Senedi Avantajları Nelerdir?

Türkiye Finans hisse senedi avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Hisse senedini uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görerek, istediğiniz sıklıkta alıp satabilirsiniz.
 • Alım satım işlemleri gerçekleştikten sadece iki iş günü sonunda para ve hisse transferini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hissedar olduğunuz şirketin kar payından ve sermaye artırımlarından uygulanan önceliklerden yararlanabilirsiniz.
 • Hisse senedi işlemleri için alım satımda komisyon talep edilmemektedir.
 • İşlemleri BIST ise işlem saatleri aralıkları olan 09:50 ile 18:10 arasında gerçekleştirmeniz mümkündür.

Yatırımlarımı doğru şekilde değerlendirmek isterim derseniz size en yakın banka şubesini ziyaret ederek siz de borsa hesabı sahibi olun, siz de geleceğe daha güvenli bakmaya başlayın, kazançlarınızı hemen artırın!

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Çalışma SaatleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.