Türkiye Finans Dijital Bankacılık Hizmetleri

03.01.2020
457
A+
A-
Türkiye Finans Dijital Bankacılık Hizmetleri

Türkiye Finans şubesiz bankacılık hizmetleri ile müşterilerine çok daha kısa sürede, daha fazla bankacılık hizmetinden yararlanma imkanı sunuyor. Türkiye Finans dijital bankacılık hizmetleri olukça kapsamlı hazırlanmış yazılımlar olup, hemen hemen bütün bankacılık işlemlerinin yapılabilmesini sağlıyor. Bu nedenle Türkiye Finans müşterileri bankacılık işlemleri için şubeye gitmek zorunda kalmazlar.

Türkiye Finans Dijital Bankacılık Mobil Şube

Türkiye Finans mobil şube ile kullanıcılarına Türkçe, Arapça ya da İngilizce hizmet veriyor. Türkiye Finans mobil şube uygulaması kullanılan cihazın türüne göre App Store ya da Google Play uygulamaları üzerinden yüklenebilir.

Mobil şube yüklenmesi için kullanılabilecek bir diğer yol da ‘’yukle.turkiyefinans.com.tr’’ internet adresi üzerinden giriş yapılarak, bu sitede verilen talimatlar doğrultusunda işlem yapmaktır.

Mobil şubeye giriş yapmak için giriş yapmak isteyen müşterinin TC kimlik numarası ve şifresi gereklidir. Mobil şube ve internet şubesi girişi için kullanılan şifreler aynıdır. İnternet şubesi için kullanılan şifrenin girişinin yapılması ile, mobil şubeye de giriş yapılabilir. İnternet şubesi kullanmayan müşteriler mobil şube ana ekranında bulunan ‘’Anında Şifre’’ yazısı üzerine tıklama yaparak, kredi kartı ya da banka kartı ile de işlem yapabilirler.

Türkiye Finans Dijital Bankacılık İnternet Şube

Türkiye Finans internet şubesi üzerinden bankacılık işlemleri yapmak için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle Türkiye Finans resmi web sitesine giriş yapılır.
 • Daha sonra bu sayfa üzerinden ‘’Bireysel İnternet Şubesi’’ yazısına tıklanır.
 • Ekranda açılan sayfada istenen yerlere TC Kimlik numarası ya da müşteri numarası ile birlikte internet şubesi şifresinin girişi yapılır.
 • Ekranda açılan sayfa üzerinden, Türkiye Finans müşterileri ihtiyaç duydukları bankacılık işlemlerini gerçekleştirirler.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi

İnternet şubesine giriş yapıldıktan sonra, eğer isteniyorsa e-devlet sitesine de geçiş yapılabilir. Bu kanal vasıtası ile e-devlet sitesinden yapılabilecek işlemler de gerçekleştirilir. Ayrıca Türkiye Finans dijital bankacılık hizmetlerinden birisi olan internet bankacılığı kullanılarak vergi ödemeleri, fatura ya da SGK ödemeleri vb. şubeye giderek yapılabilecek işlemlerin yaklaşık tamamı da yapılabilir.

Türkiye Finans Dijital Hizmetleri ile Bankacılık ATM

Türkiye Finans ATM’leri Paratik olarak adlandırılır. Pratikler üzerinden kart kullanmadan QR kod ile ya da banka kartı veya kredi kartı kullanarak istenilen bankacılık işlemleri yapılabilir. Paratikler üzerinden yapılabilecek başlıca işlemler şunlardır:

 • QR Kodu ile para yatırma/çekme,
 • Cari hesaplardan para çekilmesi, (bazı paratiklerde döviz ödemesi de yapılabildiği için TL, USD ya da Euro olarak da para çekilebilir. )
 • TL hesaplarına para yatırılması,
 • Daha önceden sisteme kaydedilmiş alıcılara para transferi ( EFT ya da Havale yapılması)
 • Kredi kartı borcu, fatura ödemesi ya da finansman ödemesi gibi ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
 • Kıymetli maden alım ve satımı yapılabilmesi,
 • Cep telefonuna TL yüklenmesidir.

Türkiye Finans Dijital Bankacılık Telefon Bankacılığı

Türkiye Finans telefon bankacılığı üzerinden işlem yapmak için iletişim kurulması gereken numara 0 850 222 22 44’dür. Yurt dışından arama yapılacak ise Türkiye Finans’a  + 90 850 222 22 44 üzerinden ulaşılır. Türkiye Finans müşterileri, bu numara üzerinden arama yaparak haftanın 7 günü 24 saat boyunca kesintisiz bankacılık hizmeti alabilir.

Türkiye Finans Dijital Banka (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Telefon Bankacılığı Sesli Yanıt Sistemi

Türkiye Finans tarafından uygulanan sesli yanıt sisteminde biyometrik ses tanıma sistemi kullanılıyor. Böylece sesi, Türkiye Finans veri tabanına kaydedilen müşteriler telefon bankacılığı üzerinden tekrar arama yaptıklarında bankacılık işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilirler.

Telefon bankacılığı üzerinden İngilizce, Arapça ve Türkçe olmak üzere 3 ayrı dilde hizmet veriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon bankacılığı kullanılırken, para transferi vb. işlemler için onay alınması gerekeceği için telefon bankacılığı şifresi alınması gereklidir. Telefon bankacılığı şifresi Türkiye Finans internet bankacılığı ya da Müşteri İletişim Merkezi üzerinden kolayca alınabilir.

Türkiye Finans Engelsiz Bankacılık İşlemleri

Engelsiz bankacılık için Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi canlı destek hattı kullanılabilir. Bunun yanı sıra Türkiye Finansın engelli, 70 yaş üzerindeki müşterileri için hizmete sunduğu bir başka uygulama da Müşteri İletişim Merkezi ile görüntülü olarak görüşülmesi ve bankacılık hizmetleri alınmasının sağlanmasıdır.

İşaret dili yardımı ile kayıp çalıntı kart bildirimi, hesap ve kart işlemleri de yapılabilir. Türkiye Finans müşteri hizmetleri görevlileri müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için işaret dili eğitimi de almaktadır.

Türkiye Finans Dijital Bankacılık TFXTARGET

TFXTARGET Türkiye Finansın müşterilerine sunduğu dijital bankacılık ürünlerinden birisidir. TFXTARGET üzerinden piyasalar anlık olarak takip edilebildiği gibi döviz ya da kıymetli maden alım satımı yapılabiliyor. Bilgisayar üzerinden TFXTARGET programı kullanılacak ise ekstra bir program indirmesi yapılmasına gerek yoktur. Mobil cihazlardan da ulaşım yapılabilmesi için TFXTARGET uygulamasının TFXTARGET mobil yazılımı da bulunuyor. TFXTARGET üzerinden yapılabilecek işlemler şunlardır:

 • TFXTARGET takip edilerek uluslararası döviz ve/veya kıymetli maden fiyatları ve fiyat değişimleri anlık olarak incelenebilir.
 • Döviz işlemleri bu sistem üzerinden yapılabilir.
 • Cari hesapta bulunan tutarlar üzerinden altın ya da gümüş alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Bahse konu platformda haftanın işgünlerinde olmak üzere 24 saat boyunca alım satım yapılabildiği gibi emir de verilebilir.
 • TFXTARGET yazılımı ile Türkiye Finans hesapları koordineli olarak hizmet sunarlar. Yapılan işlemler anında hesaplara yansıtılır.
 • Vadeli döviz işlemlerinin TFXTARGET üzerinden yapılabilmesi sayesinde piyasa riski olabilecek en düşük ihtimale indirilir.

Türkiye Finans Dijital Bankacılık e-Katılım Hesabı

E-katılım hesabı Türkiye Finans kullanıcılarına özel bir dijital bankacılık hizmetidir. E-katılım hesabı açıldıktan sonra Türkiye Finans ilgili hesapta değerlendirilen Türk lirası meblağlarına yüksek kar payı dağıtmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Ankara Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

E-katılım hesabı kullanıcılarının hesaplarında bulunan tutarları için elde edebilecekleri kar payı şu şekildedir:

 • Hesapta TL var ise % 86/ % 14 oranında,
 • Hesapta USD var ise % 70 / % 30 oranında,
 • Hesapta Euro var ise % 60/ % 40 oranında kar paylaşım hesaplarından yararlanılır.

E-Katılım hesabı minimum 250 TL/ USD ya da EURO ile açılabilir.

Bu hesapta en fazla bulunabilecek tutar 1 milyon TL ya da 100.000 USD/Euro’dur.

E-katılım hesabına müracaat edilmesi için Türkiye Finans şubelerine gidilmesi şart değildir.  . Mobil şube ve/veya internet şubesi üzerinden e-katılım hesabı açılması için müracaat edilebilir.

E-Katılım hesabı kullanan hesap sahiplerinden EFT ya da havale ücreti alınmaz. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen para transferi Türkiye Finans masrafsız bankacılık olarak adlandırılmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra Türkiye Finans e-katılım hesabı bulunan müşterilerine sunduğu Happy Bonus Zero Kart’tan kart aidatı almıyor.

Türkiye Finans E- katılım hesabı kullanmanın bir başka avantajı da bahse konu hesap sahiplerinin Türkiye genelinde bulunan bütün ATM’lerden komisyonsuz ya da indirimli para çekebilmesidir.

Türkiye Finans İletişim Bilgileri

Türkiye Finans irtibat bilgileri şunlardır:

 • Türkiye Finans Telefon: 0 850 222 22 44
 • Türkiye Finans Faks:0 216 676 29 27
 • Türkiye Finans e-posta https://mmm.turkiyefinans.com.tr/ (müşteri iletişim formu)
 • Türkiye Finans Genel Müdürlük Adres: Saray MAHALLESİ Sokullu Cad. No:6 Ümraniye İSTANBUL
 • Türkiye Finans Genel Müdürlük Telefon: 0 216 676 20 00
 • KEP Adresi: [email protected]

Türkiye Finans dijital bankacılık hizmetleri hakkındaki anlatılabilecek genel uygulamalar bunlardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.