2021 Türkiye Finans Esnaf Destek Paketleri

26.04.2020
665
A+
A-
2021 Türkiye Finans Esnaf Destek Paketleri

Türkiye Finans korona virüse karşı esnaf destek paketleri ile esnaflar için birtakım ayrıcalıklar tanıdığını işletme sahiplerine duyurdu. İşletme sahiplerinin, esnafların yararlanabileceği bu paketler, süreç içerisinde esnafların daha az zararla bu süreci atlatabilmesini amaçlıyor. Türkiye Finans esnaf destek paketleri, esnaflara bu süreç için şöyle avantajlar sunmakta;

 • Taksit ödemeleriyle ilgili, esnaflara kullandıkları fonlar üzerinden birtakım iyileştirmeler yapılabilecek.
 • Bu süreçten etkilenen işletmelerin, personel maaşlarını ödeyebilmeleri ve istihdamlarını destekleyebilmeleri adına, personel maaşı ödeme konusunda bazı avantajlar sunulacak.
 • Esnaflar, Türkiye Finans Katılım Bankası’na yaptıkları ödemeleri belli bir süreliğine erteleyebilme şansına sahip olacak.

Bu ve bunun gibi esnafa destek amacıyla oluşturulan paketler içerisinden, esnaflar kendileri için en uygun paketi seçebilir ve o paketten yararlanabilir.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketi Özellikleri

Türkiye Finans esnaf destek paketi içeriği, banka tarafından resmi olarak 6 madde halinde açıklandı. Açıklanan paketin içeriğini ve özelliklerini oluşturan 6 maddede şu ifadeler ve avantajlar yer almaktadır;

 • Esnafın talebi üzerine, Türkiye Finans işletme sahiplerinin kredi kartı ödemeleri için ek finansman desteği sağlayabilir.
 • Ticari, KOBI ve Mikro müşterilerin var olan finansmanlarındaki ödeme planlaması, süreçteki nakit akışlarına uygun olarak yeniden yapılandırılabilir.
 • Kullanılan fon, kredi kartı ödemeleri gibi, Türkiye Finans Katılım Bankası üzerinden yapılan ödemeler, 30 Haziran 2021 tarihine kadar ertelenebilir.
 • EFT ve havale işlemlerinde, müşteriler dijital ortamda kullandıkları kanallarda ekstra ücret ödemek zorunda olmayacak. 30 Haziran 2021 tarihine kadar esnaflarla birlikte, bu özellikten herkes yararlanabilecek.
 • Türkiye Finans Katılım Bankası üzerinden, personel ödemesi gerçekleştiren işletmeler için, 3 aylık maaş giderleri karşılama seçeneği sunulmakta. Bununla birlikte, 3 ay ertelemeli ödeme seçeneği ile 24 vadeli fon imkanı da tanınacak.
 • Tüm işletme sahibi müşterilere faaliyetlerini sürdürebilmeleri için finansman desteği sağlanacak fakat Esnaf ve KOBİ müşterilerine bu konuda öncelik tanınacak.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Başvurusu

Bu 6 maddelik esnaf destek paketinden, korona virüsü dolayısıyla işletmesi etkilenen esnaflar yararlanabilecek.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketi Başvuruları İçin Yapılması Gerekenler

Türkiye Finans esnaf destek paketi başvuru işlemleri, Türkiye Finans Katılım Bankası şubeleri üzerinden yürütülmektedir. Başvuru işlemleriniz için;

 • En yakınızda bulunan bir Türkiye Finans şubesine gidebilir, buradan hangi paket içeriğini kullanmak istiyorsanız, o paket için başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Başvurularınızın onaylanması için, başvuru işlemine bizzat kendiniz gitmelisiniz.
 • Bankanız sizden seçtiğiniz paket içeriğine göre birtakım belgeler talep edebilir. Bu belgeleri zamanında bir araya getirip bankanıza teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Gerekli koşulların sağlanması halinde, başvuru işlemleriniz sorunsuz onaylanır ve Türkiye Finans’ın size sağladığı esnaf destek paketi avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Türkiye Finans müşterisi olan tüm esnaflar, Türkiye Finans esnaf destek paketlerinden faydalanma hakkına sahiptir.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketinden Hangi Sektörler Yararlanabilir?

Türkiye Finans esnaf destek paketinden yararlanabilen sektörler konusunda, bankanın bir ayrım yaptığıyla ilgili açıklama yapılmamıştır. Türkiye Finans esnaf destek paketleri, tüm sektörler tarafından kullanılabilmektedir. İşletmeniz hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun, esnaf destek paketi seçenekleri her sektör için bankanız tarafından size verilir.

Başvuru işlemleri esnasında hangi sektörde olduğunuza bakılmaksızın, sadece paket içeriğinin gerektirdiği şartları sağlayıp sağlamadığınız göz önünde bulundurulmaktadır. Bu şartların içerisinde var olduğunuz sektör yer almaz ve bu bir kıstas olarak kullanılmaz.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketi Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Finans esnaf destek paketi başvuru şartları denildiğinde, bu paketlerden yararlanmak isteyen esnafların bilmesi gerekenler şu şekildedir;

 • Başvurular yalnızca işletme sahipleri tarafından kabul edilmektedir.
 • Eğer işletme iki ya da üç ortak üzerineyse, başvuru sadece biri tarafından kabul edilebilir.
 • Ortaklıkla yürütülen işletmelerde başvuruyu bir kişi yapabiliyor olsa da diğer ortak ya da ortakların kimlik fotokopileri istenmektedir.
 • Başvuruların kabul edilebilmesi için, başvuru için belirlenen sürede gerekli işlemlerin tamamlanmış olması beklenir.
 • Başvuru tarihlerinden sonra hiçbir şekilde esnaf destek paketlerinden yararlanılamaz.
 • Müşterilerin talebi olmadığı sürece, bu paketler otomatik olarak müşterilere uygulanmaz. Bu paketlerden yararlanmak isteyen müşterilerin, bankaya başvuru yaparak bunu belirtmeleri gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans İş Yeri Finansmanı Hesaplama

Şartlara dikkat edilerek gerekli kurallar çerçevesinde yapılan başvurular, genellikle bir sorun görülmemesiyle birlikte onaylanır.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketi İçin Evrak Gerekli mi?

Türkiye Finans esnaf destek paketi için gerekli evraklar, seçtiğiniz paket içeriğine göre belirlenmektedir. Size birden fazla avantaj sunulmaktadır ve hangi esnaf destek paketini kullanırsanız, ona göre sizden birtakım belgeler talep edilir. Genel itibariyle istenebilecek belgelerin neler olduğu konusuna değinmek gerekirse;

 • Bankanıza başvurunuzu gerçekleştirirken, kimlik fotokopiniz de olmalıdır. Eğer ortak ya da ortaklarınız varsa, onların da kimlik fotokopisi istenir.
 • Güncel vergi levhanız istenecek diğer belgeler arasındadır.
 • İmza sirküleri
 • Özellikle fon desteği almak isteyenlerin, yıllık gelir tablosu belgesi

İstenebilecek belgeler arasında yer almaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası, paket içeriğine göre bunların dışında da evrak talebinde bulunur.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketi Başvuruları Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Türkiye Finans esnaf destek paketi başvuru süresi kaçırılmadan başvuruların yapılması şartı vardır. Başvuruların son günü, 30 Nisan 2021 olarak belirlenmiştir. Müşterilerin bu tarihten sonra yapmak isteyecekleri başvurular kabul edilmeyecektir. Bu nedenle esnaf destek paketlerinden yararlanmak isteyen Türkiye Finans müşterileri, paketini belirleyerek kendilerine en yakın Türkiye Finans şubesinden başvuru işlemlerine başlamalıdırlar. Başvuru işlemi için evrak toplanması gerekirse, müşterilerin evrakları bir araya getirip, bankaya teslim edecekleri sürede de 30 Nisan’ı geçirmemeleri talep edilmektedir.

Başvurularınızın onaylanmasının ardından, paket içeriğinden yararlanabilmek için beklemenize gerek kalmaz. Başvurunun onaylanmasıyla birlikte, sizin ve işletmenizin istihdamı için, seçtiğiniz paket içeriğinin sunduğu avantajlar geçerli olmaya başlar. Paket içerisindeki erteleme, ya da personel maaş desteği alma gibi avantajların süresi, 30 Haziran 2021 tarihine kadar sürecektir.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans destek paketine internet üzerinden başvuru yapılamamaktadır. Müşterilerin başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için, bankanın herhangi bir şubesine gidip, direkt görüşerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin daha sağlıklı ve sorunsuz yürütülebilmesi adına, bankanın başvuruları sadece şube üzerinden kabul ettiği bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kredi Kartı Limit Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemleri öncesinde paketle alakalı bilgi almak istenildiğinde, o zaman internete başvurulabilir. Türkiye Finans resmi web sitesi üzerinden esnaf destek paketiyle ilgili olarak merak edilen bazı detaylara yer verilmiştir. Paket içeriğinizin şartları ve istenilen evraklarla ilgili ayrıntılı bilgiler, yine şube üzerinden sağlanmaktadır.

Türkiye Finans Esnaf Destek Paketi Nakit Akışı Desteği

Türkiye Finans esnaf destek paketleri ile nakit akışı desteği de sağlanmaktadır. Nakit akışı desteği, seçtiğiniz pakete göre belirlenir. Fon desteği alabileceğiniz gibi, personel maaşı için de nakit akışı desteği alabilirsiniz. 30 Haziran 2021 tarihine kadar sağlanacak olan nakit akışı desteği, belirtilen tarih sonrasında yeniden çekilir ve eski sisteme geri dönülür.

Türkiye Finans esnaf destek paketleri, nakit akışı desteğinin yanında müşterilerine ertelemeli ödeme seçeneği de sunar ve bu sürecin daha az zararla kapatılmasını sağlamaya çalışır. Paket kapsamında kullanılan ertelemeli ödeme seçeneğinde de ödemeler 30 Haziran 2021 tarihine kadar ertelenebilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.