Türkiye Finans Faiz Oranları

02.10.2021
706
A+
A-
Türkiye Finans Faiz Oranları

Türkiye Finans faiz uygulaması yerine kâr payı uygulamasıyla bankacılık hizmeti sunan bir bankadır. Türkiye Finans, İslami Bankacılık prensiplerine sahip bir katılım bankasıdır. Katılım bankaları diğer bankalardan farklı olarak faiz uygulamaz, kâr payı oranlarıyla hizmet verirler. Türkiye Finans faiz uygulamayan bu bankalar arasındadır ve kâr ve zarara katılma politikasıyla hizmet vermektedir. Bu bankanın kâr paylaşım oranları ve kâr payı oranlarıyla katılma hesabı açabilir, kredi çekebilir ve tüm finansman hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Türkiye Finans Faizsiz Bankacılık Sistemi

Türkiye Finans faizsiz kredi çekebileceğiniz ve katılma hesaplarıyla birikim sağlayabileceğiniz katılım bankalarından biridir. Özellikle İslam ülkelerinde oldukça yaygın olan bu bankacılık sistemi kâr ve zarara katılma prensibiyle hizmet vermektedir.  Türkiye Finans Katılım Bankası, tasarruf sahiplerinden topladıkları fonlardan elde ettiği kârları yine müşterilerinin projelerine finansman desteği olarak sunmaktadır. Katılma hesaplarının ya da diğer bankacılık işlemlerinin vadesi bittiğinde kâr payı oranları hesaplanır. Hesaplanan bu kâr payları da tasarruf sahipleriyle paylaştırılır.

Türkiye Finans, katılma hesapları ve finansman türlerinde kâr paylarıyla çalışmaktadır. Bu banka tamamen faizden uzak hizmet vermektedir ve faizsiz kredilerine finansman ismini vermektedir. Bankanın tüm katılma hesapları ve finansman türlerinde kâr payı oranlarından yararlanılır.

 

Turkiye Finans Hesaplama Araclari

Türkiye Finans Faiz Hesaplama

Türkiye Finans Katılım Bankası Kâr Payı Oranları

Türkiye Finans kâr payı oranları, Aktif Hesap, Normal Hesap ve E-Katılma Hesabı için ayrı ayrı sunulmaktadır. Bu kâr payı oranları her vade sonunda yeniden hesaplanan oranlardır. Bu sebepten dolayı kullanacağınız zaman güncel oranları incelemeli ve güncel oranlar üzerinden hesaplama yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Bursa Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Kâr payı oranları, Türk Lirası, Dolar, Euro, Altın ve Gümüş için ayrı ayrı hesaplanmıştır ve tabloya koyulmuştur. Kâr payı oranlarının bulunduğu detaylı tabloya bankanın internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Tabloda sunulan kâr oranları içinde bulunduğunuz tarihte vadesi dolan hesaplara dağıtılmış olan brüt kâr paylarıdır. Bu tabloda birimlerin kâr paylarını 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık vadelerde inceleyebilirsiniz. 1 yıldan uzun süreli vadelerle kâr paylarını incelemek isterseniz size en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Kâr Paylaşım Oranları

Türkiye Finans kâr paylaşım oranları, içinde bulunduğunuz gün itibari ile vadesi dolmuş olan hesaplara dağıtılan brüt kâr paylaşım oranlarıdır. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın resmi internet sitesinde ve şubelerde güncel kâr paylaşım oranları tabloları verilmektedir. Burada bulunan kâr paylaşım oranları 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık vadelerle ayrı ayrı hesaplanarak sunulmuştur. 1 yıldan daha uzun kırık vadeler için Türkiye Finans Katılım Bankası şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Kâr paylaşım oranları da Normal Hesap, Aktif Hesap ve E-Katılma Hesabı için ayrı ayrı incelenmektedir. Ayrıca TL, EUR, USG, YAU ve YAG cinslerinde ayrıca tabloya konulmuştur.

Türkiye Finans Katılım Bankası Katılma Hesabı

Türkiye Finans Katılma Hesabı, bankanın sunduğu vade sonunda belirlenen kâr payı oranlarıyla tasarruf edebileceğiniz hesaplardır. Bu hesaplar birikimlerini kâr paylarıyla değerlendirebileceğiniz ve yükseltebileceğiniz katılma hesaplarıdır. Türkiye Finans’ın Katılma hesapları sağlanan finansman projelerinin getirdiği kâra ve zarara ortaktır. Bu yüzden önceden belirlenebilecek ve garanti edilebilecek bir oran bulunmamaktadır.

 • Türkiye Finans faiz istemeyen katılma hesapları kâr ve zarar ortaklığı çerçevesinde kullanılan ve seçtiğiniz vadenin sonunda getirinin paylaşıldığı hesaplardır.
 • En az 1 ay vadeli olarak açabileceğiniz bu hesapları ayrıca 3 ay, 6 ay ve 1 yıl vadelerle açabilirsiniz. Ayrıca 1 yıldan uzun vadelerle de açabileceğiniz katılma hesapları vardır.
 • Katılma hesapları Türk Lirası, Dolar, Euro para birimlerinde ve Altın, Gümüş gibi değerli madenlerde açılabilen hesaplardır.
 • Hesap açılırken bütçenize en uygun oranları ve vade seçeneklerini seçebilirsiniz.
 • İhtiyaç duyduğunuz her zaman katılma hesaplarınızdan para çekebilir ve sonrasında kalan miktar üzerinden vadenizin sonunda kâr payından yararlanabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Başvurusu

Türkiye Finans’ın Faizsiz Katılma Hesabı Seçenekleri

Türkiye Finans Katılma Hesapları, faizsiz bankacılık prosedürlerine uygun olan ve yalnızca kâr-zarar protokolüne göre kâr payı oranlarıyla hizmet veren hesaplardır. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın tasarruf ve birikim sağlayan birkaç çeşit katılma hesabı bulunmaktadır. Bu hesaplara yatırılan tasarruflar, tamamen faizsiz olarak ticaret, sanayi gibi finansman türlerinde kullanılır ve elde edilen kârların belli yüzdeleri hesap sahipleriyle paylaşılır. Bu avantajdan yararlanabileceğiniz kâr paylı hesaplar şunlardır:

 • Bol Kepçe Hesap
 • E-Katılma Hesabı
 • Akıllı Bıdık Katılma Hesabı
 • Aktif Hesap
 • Esnek Vadeli Katılma Hesabı
 • Çeyiz Hesap
 • Konut Hesap
Türkiye Finans Faiz Hesaplama (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Katılma Hesapları Kâr Payı Hesaplama

Türkiye Finans kâr payı hesaplama işlemleri, bankanın www.turkiyefinans.com.tr adresinde bulunan hesaplama araçları üzerinden yapılabilmektedir. Bu hesaplama araçlarında finansman hesaplama ve kâr payı hesaplama seçenekleri bulunmaktadır. Kâr payı hesaplaması için bu seçeneği seçmeniz gerekir. Burada kullanılan kâr payları, güncel olarak içinde bulunduğunuz tarihte vadesi sonra eren hesaplar üzerinden alınan ve hesaplanan brüt kâr paylarıdır. ‘Kâr Payı Hesap Makinesi’ hesaplama yapacağınız sekmedir. Burada verilen kâr payı oranları gösterge niteliğindedir ve örnek olarak verilmiştir. İleriye yönelik bir taahhüt olarak alınmamalıdır. Hesaplama işlemi şöyle yapılır:

 • Öncelikle hesaplamayı yapacağınız para birimini seçmeniz gerekmektedir. Hesaplamaları Türk Lirası, Dolar, Euro, altın ve Gümüş cinslerinin tümü için yapabilirsiniz.
 • Para birimini seçtikten sonra belirlediğiniz ana parayı girmeniz gerekmektedir.
 • Ana paradan sonra vade sayısını girmeniz gerekir. Vade seçenekleri 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıldır.
 • Sizden istenilen tüm bilgileri girdikten sonra karşınıza tip, brüt ve net tutarlar çıkacaktır. Bunlar tahmini ve size örnek olarak verilen kâr payı oranlarıdır. Net kâr payı oranını öğrenmek için en yakın banka şubesini ziyaret edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans İşlem Saatleri

Türkiye Finans’ın Kâr Paylaşımlı Finansmanları

Türkiye Finans kâr paylaşımlı finansman ürünleri ile müşterilerinin hem bireysel hem KOBİ hem de ticari ihtiyaçlarının hepsine uygun farklı finansman hizmetleri sunmaktadır. Bu bankada her ihtiyaca uygun çok çeşitli finansman ürünleri bulunmaktadır. Tüm finansman hizmetleri uzun vadeli ve uygun kâr payı oranlarıyla sunulmaktadır. Finansman ödemeleri de hem faizsiz olduğu için hem de bütçeye uygun hazırlandığı için tüketicilerin içini rahatlatmaktadır. Bankanın sunduğu çok sayıda faizsiz finansmandan bazıları hizmetleri şunlardır:

 • İhtiyaç Finansmanı
 • Taşıt Finansmanı
 • Konut Finansmanı
 • Arsa Finansmanı
 • İşyeri Finansmanı

Bunlar finansman türlerin ana başlıklarıdır. Her ihtiyaca uygun kâr paylaşımlı finansman türü bu finansmanların alt başlıklarında yer almaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Finansman Hesaplama

Türkiye Finans finansman hesaplamaları yukarıda belirttiğimiz tüm finansman ürünleri için aynı hesaplama aracı üzerinden yapılmaktadır. Türkiye Finans faiz ödemeden kâr paylarıyla finansman hizmeti alabileceğiniz bir katılım bankasıdır. Bu katılım bankasında finansman hesaplama işlemleri şu şekilde yapılmaktadır:

 • Öncelikle hesaplama yapılacak olan finansman türünü seçmeniz gerekmektedir.
 • Finansman türünden sonra bankadan yararlanmak istediğiniz finansman tutarını girersiniz.
 • Daha sonra size uygun olan taksit sayısı yani vade sayısını seçersiniz.
 • Tüm seçtiğiniz bilgilere göre hesaplamanızı yapar ve örnek ödeme planınızı görürsünüz. Ödeme planında finansman kâr oranı tablosu da bulunmaktadır. Bu tablodan çekmek istediğiniz finansman tutarına göre sunulan kâr payı oranını inceleyebilirsiniz.
 • Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama

 • Türkiye Finans Ekspertiz Sistemi ve Ücreti

 • Türkiye Finans Hesap Açma BaşvurusuZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.