Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı

12.09.2019
437
A+
A-
Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı

2019 Türkiye Finans Faizsiz araç finansmanı fırsatı sayesinde 100 bin tl araç finansmanı desteğinden 60 ay taksitlendirme olanağı ile yararlanabilmektedir. Sıfır ya da ikinci el araç alacak kişilerin tümü bu finansman desteğinden faydalanabilmektedir. Finansman tutarı üzerinden sağlanabilecek vade süresi maksimum 60 ay olarak belirlenmektedir. Aylık ödeme taksitleri ise toplam finansman gideri tutarına göre şekillenmektedir. Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı başvurusu için Türkiye Finans Bankası şubeleri ziyaret edilmektedir. Şubeler aracılığı ile evrak teslimi yapılmalı ve Araç finansmanı talep formu doldurulmalıdır. Başvuruya dair detaylı bilgiler yazı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı Fırsatı ve Kullanım Tutarları Nelerdir?

Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı limitileri araçların maddi değerleri üzerinden belirlenip, vade seçeneklerine göre şekil almaktadır. Yapılan başvurularda araç finansmanı limiti 20 bin tl tutarından başlayıp, 400 bin tl tutarına kadar kullanılabilmektedir. Kişinin alacağı aracın değerine yönelik bir finansman tutarı belirlenip, bu tutar üzerinden aylık geri ödeme taksitlendirmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Türkiye Finans Bankası’nın vade seçeneklerine göre sunduğu araç finansmanı limitlerinden birkaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 40 bin tl araç finansmanı talebi için 2 aydan 60 aya kadar vade talebinde bulunulabilmektedir.
 • 70 bin tl araç finansmanı talebi için 2 aydan 60 aya kadar vade olanağı sunulmaktadır.
 • 100 bin tl ila 400 bin tl arası araç finansmanı talebi için 2 aydan 60 aya kadar vade olanağı sunulmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Hangi Ülkenin Bankası?

Faizsiz araç finansmanı için başvurular bankanın şubelerine yapılmaktadır. Şubelere başvurunun nasıl yapılacağı ve gerekli evraklar hakkında bilgi yazının son iki başlığı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Türkiye Finans Tasit Finansmani Basvuru

Türkiye Finans Taşıt Finansmanı Koşulları

Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı Geri Ödeme Süresi

Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı vadesi uzun süreli ve kısa süreli olarak talep edilebilmektedir. Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı vade oranları en düşük 2 ay, en yüksek 60 ay olarak belirlenmektedir. Araç finansman oranının taksitleri azaltılmak ve ödeme kolaylığı sağlanmak isteniyor ise 30 ve 60 ay olarak sunulan vade seçenekleri tercih edilmektedir. Türkiye Finans Bankası’nın sunduğu finansman tutarlarına yönelik vade seçeneklerinden bir kaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Araç Finansmanı vade seçeneği 2 aydan 60 aya kadar ayarlanarak 60 bin tl finansman tutarı talep edilebilmektedir.
 • Araç Finansmanı vade süresi 2 aydan 60 aya kadar ayarlanarak 100 bin tl finansman tutarı talebinde bulunulabilir.
 • Araç finansman vadesi 2 aydan 60 aya kadar ayarlanarak 50 bin tl’den 400 bin tl’ye kadar finansman tutarı talebinde bulunulabilir.

Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı başvurusu için bankanın şubeleri ziyaret edilmelidir. Başvurunun nasıl yapılacağı ve başvuru sırasında istenilen evraklar yazının son iki başlığı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı Aylık Ödemeleri

Türkiye finans faizsiz araç finansmanı taksitleri vade süresi ve kullanılan toplam finansman tutarı miktarı üzerinden hesaplama yapılarak oluşturulmaktadır. Toplam faizsiz araç finansman miktarı, vade süresine bölünerek taksit ödemeleri belirlenmektedir. Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı uygulamalarında farklı tutarlar üzerinden hesaplanan aylık ödeme şekillerinden bir kaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 70 bin tl araç finansman kullanımı için 12 ay vade seçeneği uygulanırsa aylık ödememeler 6.460 tl olarak yapılmaktadır. Aynı tutar için 24 ay vade kullanılırsa aylık ödemeler 3.553 tl’ye düşmektedir. Tutar üzerinden 60 ay vade uygulanır ise aylık ödeme 1.843 tl’ye kadar inebilmektedir.
 • 100 bin tl araç finansman talebi için 24 ay vade seçeneği uygulandığında aylık taksitler 5.055 tl olarak ödenmektedir. Aynı tutar üzerinden faiz süresi 60 ay olarak ayarlanırsa aylık 2.634 tl ödeme yapılmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kimin?

Bu Faizsiz araç finansmanı olanaklarına başvurularının yapılacağı yer ve istenilen evraklar son iki başlık içerisinde yer almaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı Hesaplama Yolu Nedir?

Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı için hesaplama yöntemi Türkiye Finans Bankası’nın resmi web sitesinde bulunan hesaplama aracı ile uygulanmaktadır. İnternet arama motoruna  ‘’Türkiye Finans Bankası resmi web sitesi’’ yazılarak arama gerçekleştirilir. Çıkan sonuç başlığına tıklanarak siteye giriş yapılmaktadır. Sitede bulunan ‘’araç finansmanı hesaplama’’ sekmesine girilerek alınacak olan araç tutarı üzerinden yapılacak aylık ödemeler hesaplanabilmektedir. Sekmeye tıklandığında hesaplama tablosu açılmaktadır. Hesaplama tablosuna girilmesi gereken bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Tercih edilen vade süresi
 • Araç finansman tutarı

Girilen bilgiler sonrası hesapla kutucuğuna tıklanır ve aylık ödemeler görüntülenir. Bankanın görüntülen finansman olanaklarına başvurmak için izlenecek yol ve evraklar son iki başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Türkiye Finans Taşıt Finansmanı (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı Talebi İçin Koşullar

Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı için şartlar belirtilirken, başvuruların Türkiye Finans şubelerinden gerçekleştirilmesi gerektiği konu alınmaktadır. Bu işlem için her hangi bir online başvuru yolu bulunmaktadır. Faizsiz araç finansmanı birinci el ve ikinci el araçlar için aynı koşullar içerisinde sunulmaktadır. İkinci el araçlar için finansman desteği almak isteyenler de Türkiye Finans’a başvurabilmektedir. Faizsiz araç finansmanı talebi için gereken şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Alınacak aracın 100 bin tl’ye kadar olan tutar kısmının % 70 için finansman talebinde bulunulabilmektedir.
 • 100 bin tl’yi aşan fiyat tutarı kısmı için ise %50 oranında finansman limiti talep edilebilmektedir.
 • Finansman talebinde bulunmak için aracın yaşının 7 yılı aşmaması gerekmektedir.

Türkiye Finans kanalınca, bu şartlar sağlanırsa faizsiz araç Finansmanı kullanılabilmektedir. Başvurular şubelere yapılmaktadır. Başvuru yapılırken izlenmesi gereken yol ve evraklar son iki başlık içerisinde sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Dijital Bankacılık İşlemleri

Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı Talebi Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı için başvuru Türkiye Finans şubelerine gidilmektedir. Şubelerde bulunan müşteri temsilcileri yoluyla araç finansman talebi formu doldurulmaktadır. Forma ek olarak banka, kişiden gerekli evrakları tarafına iletmesini talep etmektedir. Başvuru sırasında aracın fiyatı ve bu fiyata uygun finansman limitinin ayarlanması ve uygun geri ödeme planının hazırlanması müşteri temsilcileri ile birlikte yapılmaktadır. Araca dair fiyat tutarı, araç için talep edilen evrakların teslimi önem taşımaktadır. Evrakların başvuru formuna eklenmesi ve imza atılması ile müşteri temsilcisi finansman talebini işleme koymaktadır. Şubeye giderken götürülmesi gereken evraklar alt başlıktan öğrenilebilmektedir.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Finansmanı Başvuru Evrakları

Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı için belgeler kişiye ait ve araca ait yasal bilgilerin teyidi için istenmektedir. Faizsiz araç finansmanı başvurusunda evraklar banka şubesine götürülmelidir. Türkiye Finans faizsiz araç finansmanı başvurusu sırasında talep edilen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet belgesi
 • Kişinin gelir belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Alınacak araç sıfır kilometre ise proforma fatura
 • Alınacak araç ikinci el ise aracın ruhsatının fotokopisi
 • Araç finansmanı alacak kişi şirket sahibi ise vergi levhası, bilanço, imza sirküleri, şirketin kuruluşuna ve son faaliyetlerine ilişkin Ticaret Sicil Gazetesi

Bu evraklar ile Türkiye Finans şubelerine gidilip, müşteri temsilcisi yardımı ile araç finansman başvurusu formu doldurulmalıdır. Evrakların teyidi ile müşteri temsilcisi yoluyla başvuru işlemi tamamlanmaktadır. Banka olumlu geri dönüş için formda bulunan iletişim numarasından haber vermektedir. İlerleyen tarihlerde finansman parasal limiti şube yoluyla tahsil edilebilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.