Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi

19.12.2019
626
A+
A-
Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi

Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi fırsatı ile araç sahibi olmanın zor olduğu bu dönemde en güzel arabalara sahip olabileceksiniz. Eğer araç almak için birikiminiz yoksa endişe etmenize gerek yok. Bankanın sunduğu araç kredisi fırsatı ile siz de araç sahibi olacaksınız. Kredi kullanırken bütçenize göre kredi vadesini ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz 60 ay vadeye kadar kredi ödemesini uzatabilirsiniz. Bankanın esnek ödeme yolları sayesinde, geri ödemelerinizi yaparken zorlanmayacaksınız. Bankanın sunduğu fırsatlardan bir diğeri de hem ikinci el hem de sıfır araç sahibi olabilmenizdir. Siz yalnızca hangi aracı almak istediğinizi seçin, banka size gerekli finansmanı vermek için arkanızda olacak!

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi 2021 Ürün Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi fırsatı özellikleri müşterilerin yüzünü güldürüyor. Banka müşterilerine uygun kar oranları ile uzun vadelerle kredi kullanma imkanı sağlıyor. Kredi kullananlar dilerlerse ödemelerini 60 aya kadar uzatabiliyorlar. Eğer banka gerekli görürse, ek teminat ya da kefil isteyebiliyor. Gerekli şartların yerine getirilmesi ile, müşteriler kredi kullanabiliyor. Banka yetkililerine belirtmeniz halinde, banka size özel esnek ödeme planları hazırlıyor. Bu planlara göre ödemenizi hiç zorlanmadan tamamlamış oluyorsunuz.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu Yapmak için Hangi Belgeler Gerekiyor?

Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi başvurusu yapmak için gereken belgeler tamamlandıktan sonra başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Banka eksik belge olması halinde başvurunuzu reddedeceğinden, belgelerinizin tam olduğundan emin olduktan sonra başvuru yapmanızda fayda vardır. Gerekli olan belgeler arasında:

 • Başvuru yapmak isteyen kişinin kişisel bilgilerini içeren başvuru formu,
 • Gerekli görülmesi halinde kefiller için istenen belgeler,
 • Başvuru yapan kişinin çalışma durumu ile ilgili gelir belgesi,
 • Kimlik belgesi, pasaport ya da ehliyet belgesi,
 • En fazla 2 ay öncesine ait fatura (telefon, doğalgaz, su, elektrik faturası olabilir),
 • Sıfır araç alınmak isteniyorsa aracın proforma faturası,
 • El satın alınacaksa ruhsat fotokopisi yer alır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kredi Kartı Limit Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Banka başvuru yapan kişilerden fazladan belge talep edebilir.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu İnternet Uzerinden Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi başvurusu yapmak için bankanın resmi internet sitesini ziyaret edin. Ardından bireysel linkine tıklayın. Buradan finansman ürünlerini seçin. Karşınıza farklı kredi seçenekleri çıkacak. Bu seçenekler arasından taşıt finansmanını seçmeniz gerekiyor. Taşıt finansmanı sayfasından hemen başvur butonuna basın. Bu butona bastığınızda karşınıza doldurmanız gereken bir liste çıkacak. Listeyi eksiksiz şekilde doldurup bankaya başvurunuzu iletmeniz gerekiyor. Ardından banka yaptığınız başvuruyu değerlendirmeye alarak, başvurunuzu inceleyecektir. Kredi kullanımının olumlu ya da olumsuz olması halinde, banka yetkilileri size döneceklerdir.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu Başka Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi başvurusu yapma yöntemleri çeşitli olduğundan sizin için en uygun olan yöntemi tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bankanın size en yakın şubesini ziyaret ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bankaya araç kredisi için başvuru yaptığınız zaman gerekli belgelerin yanınızda olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer banka şubesini ziyaret edecek kadar vaktim yok derseniz, bankanın çağrı merkezini arayarak da müşteri temsilciliği aracılığı ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Taşıt Finansmanı (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu Yapmak için Hangi Şartları Yerine Getirmek Gerekiyor?

Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi başvurusu yapmak için yerine getirilmesi gereken şartları taşıyor olmak çok önemlidir. Aksi halde yapılan başvurular kabul edilmez. Banka, kredi için başvuru yapan kişilerin her şeyden önce Türk vatandaşı olmalarını ve 18 yaşını doldurmalarını istiyor. Bu özellikleri sağlayan kişilerin mutlaka bankaya gelir göstermesi gerekir. Gösterilen gelir belgesi resmi olarak geçerli olmalıdır. Gelir belgelerin üzerinde mühür, imza gibi resmiyet taşıyan damgaların bulunması şarttır. Eğer kredi çeken kişinin başka bankaya ya da aynı bankaya kredi borcu bulunuyorsa, bu kişilerin yaptıkları başvurular kabul edilmiyor. Kişilerin başvurularının kabul edilmesi için önce borçlarını kapatmaları gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Bankaların müşterilerine kredi desteği sunabilmeleri için en çok dikkat ettikleri noktalardan bir tanesi de kişilerin kredi notu. Kredi notu düşük olan müşterilerin kredi çekmesi mümkün olmuyor. Kredi notu riskli aralıkta yer alan kişilerin ya kredi notlarını yükseltene kadar beklemeleri ya da bankaya kefil göstererek kredi çekmeleri mümkün oluyor. Müşteriler dilerseler bankaya teminat vererek de kredi çekebiliyorlar. Bu durumlar bankadan bankaya değiştiği için kredi çekebilmek adına herhangi bir garantisi bulunmuyor.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi 2021 Avantajları Nelerdir?

Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi avantajları ile birlikte yeni bir araç sahibi olmak istemez misiniz? Bankanın müşterilerine sunduğu fırsatlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Bankadan araç kredisi kullandığınız zaman faiz bedeli ödemezsiniz. Yalnızca katılım payı bedeli ödersiniz.
 • Kredi kullandığınız zaman geri ödemelerinizi esnek ödeme planına göre yapabilirsiniz,
 • Dilerseniz kredi taksitini 60 aya kadar uzatabilirsiniz,
 • Araç kredisini hem 0 hem de ikinci el araçlar için kullanmanız mümkün,
 • Araç satın almak için birikiminizin olmasına gerek kalmaz.

Siz de bu faydalardan yararlanarak araç sahibi olmak isterseniz bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi 2021 Örnek Hesaplaması Nasıl Olur?

Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi için örnek hesaplama yaparak kredi kullanmadan önce ne kadar bedel ödemeniz gerektiği konusunda net bilgi sahibi olmuş olursunuz. Bankanın güncel kar payı oranı yüzde 1,04tür. Bu oranın değişiklik gösterebileceğini unutmayın. Kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız ilk önce güncel katılım payı oranın kaç olduğunu öğrenin ve buna uygun hesaplamalarınızı tamamlayın.  40 bin TL kredi çekmek istediğiniz zaman, size 60 ay vade ile toplam ödemeniz gereken vade 57 bin TL olarak belirlenir. 60 ay boyunca her ay 951 TL ödemeniz gerekir. Kredi kullandığınız zaman sigorta bedeli gibi diğer ek bedelleri de ödemeniz gerekeceğini aklınızda bulundurmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Araç Kredisi Kampanyası ve Şartları

Türkiye Finans Faizsiz Araç Kredisi için Başvuru Yapmak İsteyen Kişiler Kredi Notlarını Nasıl Yükseltebilirler?

Türkiye Finans Bankası’ndan araç kredisi kullanımında kredi notunu yükseltmek gerekebilir.Eğer bankaya gösterebileceğiniz kefil yoksa, teminat vermek istemiyorsanız en mantıklı yol, kredi için kredi notunuzu yükseltmenizdir. Kredi notunu hemen yükseltmeniz mümkün değildir. Kredi notunu yükseltmek için sabırlı olmanız gerekir. Ayrıca kredi notunuzu hangi noktadan yükseltmeye çalıştığınız da önemlidir. Eğer kredi notunuzu en riskli aralıktan yükseltmek için çaba harcıyorsanız bunun için uzun zaman gerekebilir. Eğer orta riskli gruplarda yer alıyorsanız daha kısa sürede ve kolayca kredi notunuzu yükseltmeniz mümkündür. Kredi notunu yükseltmek isteyen bir kişinin yapması gereken ilk şey, mevcut borçlarını kapatmasıdır. Mevcut borçların tamamı kapanmıyorsa bile, kişilerin borlarının bir kısmını ödemesi gerekir. Kişiler, çalıştıkları banka ile irtibata geçmeli, borçlarının yapılandırılması için bankaları ile konuşmalıdır. Kredi yükseltmek için durum yalnızca araç kredisi için değil, diğer bütün kredi türlerinde geçerlidir. Bankalar her tür kredi için yüksek not olmasını beklerler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.