Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Finansmanı

15.09.2021
653
A+
A-
Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Finansmanı

Türkiye Finans Bankası’nın faizsiz ihtiyaç finansmanı 2019 yılında alınıp 2021’de ödeme ile olabilmektedir. Müşteriler çeşitli fırsatlardan yararlanabilmek için yedek hesap, ferdi güvence gigortası, otomatik fatura ödeme talimatı ürünlerinden en az birini veya hepsini alabilirler. Türkiye Finans faizsiz ihtiyaç finansmanı adı altında 15 çeşit finansman bulunmakta olup, müşteriler finansman türüne göre farklı vade ve avantajlardan yararlanabilmektedir. Başvuru için SMS şubesi, internet/mobil şube ve banka şubeleri kredi türüne göre kullanılabilmektedir.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Finansmanı Çeşitleri

Türkiye Finans’ın faizsiz ihtiyaç finansmanı çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir.

 • Dert çözen finansman
 • Enerji verimliliği finansmanı
 • Hac/umre finansmanı
 • İmar barışı finansmanı
 • Eğitim finansmanı (yurt içi ve yurt dışı)
 • Evlilik finansmanı
 • İzoder enerji verimliliği finansmanı
 • Konut tamamlama finansmanı
 • Konut geliştirme finansmanı
 • Devre mülk finansmanı
 • Devre tatil finansmanı
 • Sağlık finansmanı
 • Tekne finansmanı
 • Kombi ve tesisat finansmanı
 • Peşin kira finansmanı

Bu finansman türlerinden; dert çözen finansman, enerji verimliliği finansmanı, hac/umre finansmanı, İzoder enerji verimliliği finansmanı, devre mülk finansmanı ve devre tatil finansmanı ile tekne finansmanı haricinde her birinde; standart belgeler istenmekte, standart koşullar aranmakta, 60 ay vade imkânı bulunmakta ve sadece banka şubelerinden başvuru alınmaktadır.

Ayrıca 30 Haziran tarihi itibariyle, 2019 senesi imar barışı finansmanı için müracaatlar sona ermiştir. Daha sonra müracaat açılması ihtimaline karşı müşterilerin Türkiye Finans resmî sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

Turkiye Finans İhtiyac Kredisi Basvurusu

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Şartları

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Finansmanı Başvurularında İstenen Belgeleri

Türkiye Finans’ın faizsiz ihtiyaç finansmanı evrakları banka şubeleri harici kanallardan yapılıp onaylanan başvurular dahil hepsinde teslim edilmesi zorunludur. Bu evraklar şu şekildedir:

 1. Kimlik/sürücü belgesi veya pasaport
 2. Gelir belgesi (maaş bordrosu; serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi ayrıca ücretli çalışanların, maaş bordrosu antetli kâğıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri ibraz edilmeli)
 3. Finansmana konu ürünün proforma faturası
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kampanyaları

Bu belgeler standart olup banka gerekli görürse; kefil ipotek ya da teminat isteyebilir. Bu durumda kefile ait şahsi bilgiler ve gelir durumunu gösteren evraklar, ipotek varsa da ipoteğe konu malın evrakları (ruhsat, tapu vb.) teslim edilmelidir.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Finansmanı Başvurusu İçin Belirlenen Koşullar

Türkiye Finans’tan faizsiz ihtiyaç kredisi almak için şartlar şu şekildedir.

 • Başvuru günü itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Kredi notu banka aralıklarında olması
 • Herhangi bir banka veya kredi kartı borcu için idari takip altına girmemiş olmak
 • Gelir düzeyinin yeterli olması
 • Başka bankalarda borcu bulunmamak veya borçların dengeli bir dağılım içerisinde olması

Yukarıda sayılanlar standart koşullar olup kişilerin özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. 18 yaş şartı esnetilememektedir.

Türkiye Finans Faizsiz Dert Çözen Finansman

Türkiye Finans’ın faizsiz dert çözen finansmanı ile bütçede açığa sebep olan ev ihtiyaçları (tadilat, boya vb.) ve sağlık giderleri dahil pek çok harcama için kullanılabilmektedir. Web sitesinden formu doldurarak, internet/mobil şube üzerinden veya SMS üzerinden “ÇÖZÜM boşluk T.C. Kimlik Numarası” yazıldıktan sonra 2310’a göndererek veya banka şubelerine giderek başvuru yapılabilir. 60 aya kadar vadesi vardır.

Türkiye Finans Faizsiz Enerji Verimliliği Finansmanı

Türkiye Finans’ın faizsiz enerji verimliliği finansmanı ile ısıtma (kalorifer kazanı, doğal gaz döşemesi vb.), soğutma, elektrikli motor ve aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi, güneş paneli gibi pek çok ihtiyaç kredilendirilebilmektedir. Başvurular sadece banka şubeleri ile alınmaktadır.

Türkiye Finans faizsiz ihtiyaç finansmanı standart belgelerine ek olarak; kat malikleri kurul kararı, apartman/site yönetim planı, apartman/site yönetiminin son aya ait ortak yerlerin elektrik, su vb. fatura fotokopileri, apartman/site yönetimi tarafından kat malikleri kurul kararı fotokopisi, uygulayıcı firma ve apartman/site yönetimi arasında yapılan sözleşme fotokopisi istenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Türkiye Finans Faizsiz Hac/Umre Finansmanı

Türkiye Finans’tan faizsiz hac ve umre finansmanı ile kişiler gidiş-dönüş, konaklama vb. masraflarını 60 aya uzayan vadelerle kredilendirebilmektedir. Kişilerin anlaşmış olduğu seyahat acentelerinin Diyanet İşleri Bakanlığı’nın yetkili kılınan kurumlar listesinde bulunması ön koşulu vardır. Başvurular sadece şube üzerinden standart belgelerle alınmaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Devre Mülk Finansmanı

Türkiye Finans’ın faizsiz devre mülk finansmanı ile kişiler satın alacakları mülkü 36 aya varan vadelerle kredilendirebilmektedir. Başvurular banka şubelerinden alınmaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Devre Tatil Finansmanı

Türkiye Finans’ın devre tatil finansmanı ile müşterilere yılın belli dönemlerinde halinde konaklanan mülkün desteği için kredilendirme yapılmaktadır. 36 aya uzayan taksit seçenekleri bulunmaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Tekne Finansmanı

Türkiye Finans’ın faizsiz tekne finansmanı sayesinde müşteriler 48 aya uzayan taksitlerle 0 veya 2. El tekne alımları için destek bulabilmektedir. Standart belgelere ek olarak 2. el tekne alımında teknenin ekspertiz raporu ve tekne ipotek verilerek alınan desteklerde Gemi Sicil kaydı istenmektedir.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi (Resmi Sayfası)

Türkiye Finans Faizsiz İzoder Enerji Verimliliği Finansmanı

Türkiye Finans’ın faizsiz İzoder enerji verimliği finansmanı ile müşteriler 1.500’den fazla uzman uygulayıcı firması olan İzoder ile binalarının ısı yalıtımı ve mantolama harcamalarını 60 aya kadar uzayan taksitlerle kredilendirebilmektedir. Standart belgelerden harici olarak:

 1. Kat malikleri kurul kararı
 2. Apartman veya site yönetim planı
 3. Apartman veya site yönetiminin son aya ait ortak yerlerin elektrik, su vb. fatura fotokopileri
 4. Apartman veya site yönetimi tarafından kat malikleri kurul kararı fotokopisi
 5. Uygulayıcı firma ve apartman veya site yönetimi arasında yapılan sözleşme fotokopisi talep edilmektedir.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Finansman Hesaplamaları

Türkiye Finans’ın faizsiz ihtiyaç finansmanı hesaplaması kişilerin kampanya durumlarına katılım hali hazırda banka müşterisi olma veya ürünlerini satın alma veya kredi notuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Standart olarak yapılan hesapta kişilerin toplam gelirleri alınır. Diğer bankalarda bulunan borçları toplam gelirlerinden çıkartıldıktan sonra, bankanın uygun gördüğü oranlar ile maksimum taksit tutarı belirlenir. Bu maksimum taksit tutarı üzerinden en fazla 60 aya kadar (bazı ürünler için 36 veya 48 ay olabilmektedir) vade ile çekilebilecek en yüksek meblağ hesaplanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Örnek bir Türkiye Finans faizsiz ihtiyaç finansmanı hesabı yapılacak olursa; 8000 TL maaşı bulunan bir kişinin aylık ödediği 1000 TL borcu varsa çıkartılır. Bankanın gelirine %60 oran uyguladığı düşünülürse bir ayda ödeyebileceği en fazla taksit tutarı 7000X%60 işlemi ile 4200 bulunur. 4200 TL taksit tutarı ile kişinin 36 ay vade ile alabileceği tutar 4200X36= 151.200 TL, 48 ay vade ile alabileceği tutar 4200X48= 201.600 TL ve en yüksek vade olan 60 ay ile 4200X60= 252.000 TL olarak bulunur. Uzayan vade sayıları çekilebilecek ana para miktarını da artırmaktadır. Burada yapılmış olan hesaplamaya herhangi bir vergi, kâr oranı ve tahsis ücreti uygulanmamış olup, kişilerin kampanya yararları gözetilmemiştir.

Müşteriler merak ettiklerini öğrenmek veya daha detaylı bilgi alabilmek için 0850 222 22 44 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya banka şubesine gidebilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.