Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisi

19.12.2019
682
A+
A-
Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatı sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı karşılamakta zorlanmayacaksınız. Eğitim, sağlık, tatil, evlilik konusunda giderlerinizde Türkiye Finans Bankası ihtiyaç kredisi ile müşterilerinin yanında! Hem de faizsiz ihtiyaç kredisi seçenekleri sayesinde faiz ödeme derdinden de kurtulmuş olursunuz. Banka müşterilerine sunduğu esnek ödeme planları sayesinde, kolay ödeme yapılması yolunu açıyor. Böylece müşteriler çektikleri kredilerin geri ödemesini yaparken maddi güçlerini zorlamak zorunda kalmıyorlar. Başvurularını yapmak da çok kolaydır. Uygun koşulların taşınması halinde, müşteriler bulundukları yerden işlemlerini bir iki tık ile tamamlamış oluyorlar!

Hangi Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisine Başvuru Yapmalıyım?

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapılacak tür başvuru yapan kişinin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Çocuklarınızın eğitim taksitleri, üniforma, kırtasiye derken giderleri fazla mı kabardı? O halde sizin için en uygun ihtiyaç kredisi eğitim ihtiyaç kredisi olacaktır. Aniden sizin ya da sevdiklerinizin sağlık problemi ortaya çıktıysa ve acil nakit paraya ihtiyacınız varsa, sağlık ihtiyaç kredisi kullanmanın tam zamanıdır. Eğer evlenmek istiyor, fakat masraflardan korkuyorsanız, korkmayın. Türkiye Finans Bankası, evlenecek çiftlerin ev kurma, balayı ve düğün gibi masraflarını kolayca karşılaması içine evlilik ihtiyaç kredisi sunuyor. Böylece çiftler yuvalarını kurarken zorlanmıyorlar.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Kullanacak Kişilerin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişilerin kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır. Kredi notları düşük olan kişilere yalnızca Finans Bankası değil, diğer bütün bankalar kredi vermek istemezler. Bankalar düşük kredi notunu risk olarak görürler. Bu nedenle kişilere kredi çıkmaz. Kredi notu düşük olan kişilerin:

 • Zamanında borçlarını ödemedikleri,
 • Gelir miktarının gider miktarına göre düşük olduğu,
 • Üzerlerine az mal ya da mal kayıtlı olmadığı gibi çıkarımlar yapılabilir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kredi çekmek için başvuru yapan kişilerin kredi notlarının en az 900 olması gerekir. Bundan aşağısı riskli kredi notu aralığına girdiğinden, kredi çıkma ihtimali düşer. Bazı kredi notu düşük olan kişiler, adlarına kredi çıkması adına bankaya teminat gösterdikleri bilinir. Bu şekilde banka eğer kişiden borcunu alamazsa, teminatın üzerine el koyarak, taşınmazı satışa çıkararak borcunu tahsil etmiş olur.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisi Kullanmak İsteyen Kredi Notu Düşük Olanlar Ne Yapmalı?

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kredi notu düşük olanlar ilk önce kredi notlarını yükseltmek için adım atmalıdırlar. Kredi notu belli bir seviyeye geldikten sonra kişiler yeniden başvuru yapabilirler. Kişilerin kredi notlarını yükseltmeleri için aşağıdaki ipuçlarını takip etmelerinde fayda vardır:

 • Kişi mevcut borçlarının tümünü tek çatı altında toplamalıdır.
 • Eğer borçların tamamı ödenemiyorsa, bir kısmı da olsa ödenmelidir.
 • Borçların ödenmesi mümkün değilse, banka temsilcisi ile görüşerek borç yapılanması talep edilebilir.
 • Banka kartları ve kredi kartları düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Banka hesabına para girişi yapılmalıdır.
 • Faturalar için verilebiliyorsa otomatik ödeme talimatı verilmelidir.

Bu maddeler uygulandığı zaman, eğer kişiler süreklilik gösterebilirlerse ortalama 3 ay gibi bir sürede kredi notu yükselir. Kredi notunu öğrendikten sonra yeterli aralıkta iseniz, yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Kimler Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisi için Başvuru Yapabilir?

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilecek olan kişiler herkes olabilir. Eğer giderleriniz için nakit para desteği duyuyorsanız, krediye anında başvuru  yapabilirsiniz. Başvurunuzun kabul olması için kredi notunuzu riskli aralıkta yer almaması şart. Ayrıca kişilerin geçmiş borçları yüzünden yasal takibe düşmemiş olmaları gerekiyor. Yasal takibe düşen kişiler, reşit olmayanlar, kredi kullanmasına engel durumu bulunan kişiler kredi için başvuru yapmamalıdırlar. Bu kişilerin yapacakları başvurular kabul olmayacağından yalnızca kredi notlarını düşürmüş olurlar. Eğer geçmişte çektiğiniz kredilerin taksitlerini zamanında ödediyseniz, uygun gelir miktarınız varsa, ödeme planınız gelir miktarınıza göre oluşturulduysa siz de bankanın sunduğu kredi fırsatından kolayca yararlanabilirisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?
Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisine Başvuru Yapmak için Koşullar Nelerdir?

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için yerine getirilmesi gereken koşullar vardır. Bu koşulları sağlamıyorsanız,  başvurunuzu ertelemenizde fayda vardır. Bankaya başvuru yapmak için:

 • 18 yaşınızı doldurmuş olmalısınız. Eğer reşit değilseniz başvuru yaparken yanınızda velinizin bulunması şarttır.
 • Bankaya mutlaka gelir belgesi göstermeniz gerekir. Gösterilen gelir belgesinin resmi geçerliliği olması şarttır.
 • Bankaya gösterilen gelir belgesi yalnızca başvuru yapan kişinin gelir miktarını içermelidir. Aynı haneden kişilerin gelirleri dahil edilmemelidir.
 • Başvuru yapan kişilerin kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır.
 • Başvuru yapan kişilerin yüz kızartıcı suçlarda hüküm giymemesi gerekir.
 • Kişilerin kredi kullanımına engel bir durumu bulunmamalıdır.
 • Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankadan talep edilen istekleri eksiksiz şekilde yerin getirmesi gerekir.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisine Başvuru Sırasında Hangi Belgelerin Tamamlanması Gerekir?

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu için tamamlanması gereken belgeler arasında:

 • TC kimlik belgesi ya da pasaport, ehliyet,
 • Gerekli sayıda biometrik fotoğraf,
 • Banka şubesi ya da banka şubelerinde temin edilebilecek banka kredi başvuru formu,
 • Oda kayıt belgesi,
 • İmza sirküleri,
 • Bilanço ve gelir tablosu,
 • SGK dökümü,
 • Özel sektör ya da kamu çalışanı için maaş bordrosu,
 • Emekli olan kişiler için emekli aylık belgesi,
 • Güncel ikametgah belgesi yer alır.

Bankanın sizden talep edeceği belgeler, değişiklik gösterebilir. Bu belgeler çalışma durumunuza, yaşınıza ve ekonomik durumunuza göre farklılaşır. Banka müşterilerinden ek belge isteme hakkına sahiptir. Belgelerin tamamlanmaması halinde yapılan başvurular banka tarafından reddedilebilir.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisine Başvuru Hangi Kanallar Üzerinden Yapılabilir?

Türkiye Finans Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu kanalları çeşitliliği sayesinde başvurunuzu tamamlamak için illa bankanın fiziksel şubelerini ziyaret etmeniz gerekmiyor. Başvurularınızı internet ya da çağrı merkezi üzerinden iletebilirsiniz. Bu sayede bankada sıra bekleyerek ya da bankaya giderken yolda zaman kayıp etmemiş olursunuz. Bankaya başvuru yapmak için günün herhangi bir saatinde banka ATM’lerini kullanabilirsiz. Dilerseniz bankanın internet sitesini ziyaret ederek de başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Resmi internet sitesine girdiğinizden emin olduktan sonra, krediler kısmına tıklayın. Buradan kredi başvurusu linkine tıklayın. Son olarak ihtiyaç kredisi seçeneğine gelin. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hemen başvur butonuna tıklayın. Banka yetkilileri bilgilerinizi inceledikten sonra size gerekli bilgilendirmeyi en kısa sürede yapacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Cep Şubesi Giriş

Kredi Başvurularında Kredi Notunun Önemi Nedir?

Kredi başvurusunda kredi notu önemli noktayı oluşturur. Çünkü kişilerin borç ödeme alışkanlıklarını ve ekonomik durumlarını en iyi bu not göstermektedir. Kredi notu bütün banklar ile o ana kadar olan ilişkilerinizi gösterir. Eğer borçlar zamanında ödenmesse, gelir miktarı ile gider miktarı birbirleri ile orantılı değilse, kişinin borçlarına karşılık gösterebilecekleri bir teminatları yoksa kredi notunun düşmesi olasıdır. Kişiler eğer borçlarını zamanında öderlerse ve bankalarında yeterli miktarda para bulunursa ihtiyaç kredisi de dahil olmak üzere diledikleri krediyi çekmek için başvuru yapabilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.