2021 Türkiye Finans Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu

26.04.2020
567
A+
A-
2021 Türkiye Finans Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu

Türkiye Finans faizsiz konut kredisi başvurusu yapmak için, bankanın size sunduğu başvuru seçeneklerinden birisini kullanmanız ve bu yolla başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu başvuru seçeneklerinden birisini tercih ettikten sonra, Türkiye Finans faizsiz konut finansmanı başvurusu;

 • Başvuru kanallarından herhangi birine sizden istenen bilgileri girin.
 • Bankanızın başvurunuzu alması halinde size dönüş yapmasını bekleyin.
 • Bankanız size dönüş yaptıktan sonra yapmanız gereken şey, Türkiye Finans’ın sizden istediği evrakları bir araya getirmeniz ve sonrasında şubeyi ziyaret etmeniz olacaktır.
 • Bilgilerinizin doğruluğu kontrol edilir ve bir eksik bulunmaması halinde, artık konut finansmanı desteğini alabilmek için bekleme aşamasına geçebilirsiniz.

Bu şekilde ilerlemektedir. Kredi başvurunuzun sonucu olumlu olarak sonuçlanırsa, çok bekletmeden talep ettiğiniz faizsiz konut finansmanı desteğinizi yine şube üzerinden alabilme şansına sahip olursunuz.

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu Nerelerden Yapılır?

Türkiye Finans faizsiz konut kredisi başvuru işlemleri, sadece şube üzerinden değil farklı başvuru kanalları üzerinden de yapılabilmektedir. Müşterilerin işinin daha kolay bir hale gelmesine yardımcı olacak, Türkiye Finans faizsiz konut kredisi başvuru seçenekleriniz şu şekildedir;

 • İnternet şubesi üzerinden başvuru
 • Bankanın herhangi bir şubesi üzerinden başvuru
 • Müşteri hizmetleri üzerinden başvuru

Başvuru işlemlerinizde bu 3 seçenekten birisini kullanarak, Türkiye Finans faizsiz konut kredisi için ilk adımınızı atmış olacaksınız. İnternet şubesini kullanarak başvuru işlemlerinizi yapabilmek için, öncelikle bir internet şubesi hesabı açmalısınız. Hesap açma işleminizi tamamladıktan sonra, konut kredisi hakkında bilgi alıp başvuru işlemlerinizi yapabilir, hatta hesaplama seçeneğini de kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2021 Türkiye Finans Kartım Nerede Sorgulama

Türkiye Finans şubeleri üzerinden başvuru işleminizi gerçekleştirmek için, yakınınızda bulunan tüm Türkiye Finans Katılım şubelerini kullanabilirsiniz. Şubelerde de gerekli hesaplama ve ödeme bilgileri konusunda ayrıntıları öğrenebilir, başvuru yapıp yapmayacağınıza buna göre karar verebilirsiniz. Başvuru yapmaya karar verirseniz, size bir başvuru formu verilir ve formu doldurarak, yine ilk adımınızı atmış olursunuz.

Müşteri temsilcisine bağlanarak konut kredisi başvurusu yapmak için de müşteri hizmetleri numarası üzerinden 7 gün 24 saat bankayı arayıp bilgi alarak, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye Finans faizsiz konut kredisi alabilme şartları, 18 yaşından büyük olmanızı ve aynı zamanda bir gelirinizin olmasını ilk sıralara koyar. Sağlamanız gereken diğer şartlar şu şekilde olacaktır.

 • Düzenli bir şekilde bir yerde çalıştığınızı gösterebilmeniz, gelir belgesi sunabilmeniz gerekmektedir.
 • Sahip olduğunuz gelir, aldığınız finansman desteğini geri ödeyebileceğinizi göstermelidir.
 • Satın almak istediğiniz konutun tapusu elinizde olmalıdır. Tapu sunmadan başvuru yapabilme şansınız yoktur.
 • Krediyi alabilmek içini ekspertiz raporu hazırlatılması gerekmektedir.

Genel olarak Türkiye Finans’ın sizden başvuru yapabilmeniz için talep ettiği şartlar bu şekildedir.

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi İçin İstenen Evraklar

Türkiye Finans faizsiz konut kredi evrakları, başvuru şartlarını sağlıyor olmanız halinde sizden talep edilir. Bir araya getirilmesi gereken evraklar;

 • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi
 • Düzenli gelirin olduğunu gösteren bir belge
 • Maaş bordrosu
 • İşletme sahipleri ya da serbest meslek sahipleri için vergi levhası (son yıla ait olmak zorunda).
 • Yine işletme sahipleri ve serbest meslek sahipleri için gelir belgesi, ticaret sicil gazetesi, noter onaylı bilanço, imza sirküleri, mizan.
 • Bankanın size başvuru işlemi sırasında verdiği başvuru formu
 • Finansman desteği sağlanacak olan konutun tapusu, yapı kullanım izin belgesi, kat mülkiyeti

Bu belgeler eşliğinde, Türkiye Finans faizsiz konut finansmanı başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Ankara Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi Erken Ödenebilir mi?

Türkiye Finans faizsiz konut kredisi erken ödeme seçenekleri, birtakım yasal işlemler doğrultusunda gerçekleşir. Bankanın, erken ödeme ve borcun tamamen kapatılması halinde, ödeme tazminatı başvurusu yapabilme hakkı vardır. Eğer borcu kapatmak yerine, birden fazla taksidi bir seferde ödemek ve vade sayınızı azaltmak isterseniz, banka yine erken ödeme tazminatı başvurusu yapma hakkında sahip olur. Erken ödeme yapma kararına karşılık, banka erken ödeme tazminatı başvurusu yaparsa, taksit oranı 36 ayı aşmıyorsa kredilerin %1’i oranında tazminat uygulanmaktadır. Eğer kalan tutar 36 ayı aşıyorsa, o zaman tazminat tutarı %2’lik bir dilim üzerinden değerlendirilir.

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi Özellikleri

Türkiye Finans faizsiz konut finansmanı özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Satın alınacak olan konutun toplam ücretinin, %80’i oranında kredi çekilebilir. Yani 300 bin TL’lik bir ev için, 240 bin TL kredi çekebilmek mümkündür.
 • Faizsiz konut kredisi alabilmek için, ekspertiz raporu hazırlatılması gerekir. Ekspertiz raporu için alınacak ücret, dosya ve sigorta masrafları ile birlikte, kredi tutarından düşülür.
 • Ekspertiz raporu, bankanın belirlediği şirket tarafından hazırlanır.
 • Zorunlu deprem sigortasının fiyatı, binanın yaşına göre hesaplanır. Metrekare ve evin durumu da bu konuda etkilidir.
 • Aldığınız tüm krediler için uygulanabilecek en fazla vade 120 ay olarak belirlenmiştir.

Bankanın müşterilerine sunduğu konut kredisi özellikleri bu şekildedir. Türkiye Finans faizsiz konut finansmanı başvurusu yapmadan önce bilinmesi gerekenler de bunlardır.

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisinde Banka Nelere Dikkat Eder?

Türkiye Finans faizsiz konut kredisi vermeden önce, başvuru yapan kişilerde bazı noktalara dikkat etmektedir. Başvuru yapacak kişilerde dikkat edilen şeyler;

 • Başvuru yapan kişinin kredi notu
 • Geçmişteki kredi sicili
 • Kişinin gelir düzeyi
 • Başka bir bankada kredi ödemesinin olup olmadığı
 • Daha önce hiç kara listeye girip girmemiş olması
 • Alınan aylık maaşın, kredi tutarının taksitlerini karşılayıp karşılamayacağı
 • En az 6 aydır çalışıyor olduğunu gösteren SGK sicil dökümü
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans POS Destek Hattı Numarası Nedir?

Sicil kaydı kredi çekmek isteyenler için her zaman bankaların ilk baktığı şeyler arasında yer almaktadır. Sicil kaydınızın temiz olması ve maaşınızın kredi taksitlerini ödeyebileceğini gösterebilmeniz halinde, kredi çekme işleminde bir problem yaşanmaz.

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi Hesaplaması

Türkiye Finans faizsiz konut kredisi hesaplaması, size çekebileceğiniz kredi miktarı ve bu krediyi kaç vadede ödeyebileceğiniz konusunda bilgi verir. Bununla birlikte, maaşınıza göre ne kadar kredi çekebileceğinizi ve aylık taksit ödemelerinizin miktarını da hesaplama yaparak öğrenebilirsiniz. Türkiye Finans bu hesaplamaları yapabilmek için birtakım hesaplama araçları sunar. Bu araçlardan faydalanarak banka üzerinden ya da kendiniz bankaya gitmeden, Türkiye Finans’tan alabileceğiniz faizsiz konut finansmanı hesaplamalarınızı yapabilme şansına sahip olursunuz. Hesaplama araçları söz konusu olduğunda, banka hesaplama yapılabilmesi için müşterilerine 2 farklı araç sunmaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi Hesaplama Araçları

Türkiye Finans faizsiz konut kredisi hesaplama araçları, bankaya gitmeden önce alabileceğiniz konut kredisi hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Türkiye Finans faizsiz konut finansmanı başvurusu için kullanabileceğiniz hesaplama araçları;

 • İnternet şubesi
 • Türkiye Finans internet sitesi

İnternet şubesi üzerinden hesabınıza girerek, Türkiye Finans faizsiz konut kredisi hakkında detaylı bilgi alabilir, başvuru işlemlerinizi bu kanaldan gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bankanın resmi internet sitesi üzerinden konut finansmanı bölümüne girdiğinizde, yine konuyla ilgili bilgilere erişim sağlarsınız ve hesaplama işleminizi buradan da yapabilirsiniz. Bu iki seçenek, bankaya gitmeden kullanabileceğiniz hesaplama seçenekleri. Dilerseniz, size en yakın Türkiye Finans Katılım şubesine giderek yüz yüze bir görüşme sağlayıp, yine konut kredisi hesaplamalarınızı bu şekilde de yapabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.