Türkiye Finans Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

19.02.2021
520
A+
A-
Türkiye Finans Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Türkiye Finans gümüş hesabı sayesinde birikimlerinizi gümüş olarak değerlendirebilirsiniz. Dilediğiniz zaman gram bazında gümüş alım satımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu vadesiz hesap türü, cari hesap olduğu için var olan birikimlerinizin gümüş üzerinden değerlendirilmesini mümkün kılar. Türkiye Finans gümüş hesabı sayesinde kar payı olmadan gümüşe yatırım yapabilirsiniz. Birikimlerim en iyi şekilde değerlensin derseniz gümüş hesap tam da size göre demektir. Bu hesabın ayrıcalıklarından faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Hesabı Avantajları Nelerdir?

Türkiye Finans gümüş hesabı avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Gümüş hesabınızı kullanarak bankanızdaki diğer gümüş hesaplarınıza havale gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türk Lirası, Amerikan Doları, Dolar ve Euro cinsinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Birikimlerinizi güvenli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.
 • Anlık kur fiyatlarından hemen faydalanmak için gümüş hesabı açabilirsiniz.
 • İşlemlerinizi farklı kanallardan gerçekleştirebilirsiniz.
 • TFX Target, internet şube, mobil şube ve müşteri iletişim merkezi üzerinden gümüş hesabı özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
 • Birikimlerinizi kazançlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Hesabı Nereden Açılır?

Türkiye Finans gümüş hesabı açılacak kanallar şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkiye Finans internet şubesi,
 • Mobil şube,
 • Size en yakın banka şubesi üzerinden hesap açabilirsiniz.

Hızlı ve güvenli bir şekilde hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Alım satımı yaparken gümüş 1000 saflıktadır. Gerçek kişiler için açılan Kıymetli Maden Depo hesaplarının hepsi 150 bin TL’ye kadar olan kısma kadar Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir. En az işlem 0.01 gram yapılmaktadır.

Türkiye Finans Kıymetli Maden Ürünleri Nelerdir?

Türkiye Finans maden ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Altın hesabı,
 • Altın katılma hesabı,
 • Gümüş katılma hesapları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümüş katılma hesabı açmanız halinde gram bazında yatırdığınız gümüşlerinizde kar payı elde edebilirsiniz. Gümüşün değer kazanmasından da kazanç sağlamış olursunuz. Detaylı inceleme yapmak için banka resmi internet sitesinde yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Altın hesap ve altın katılma hesabı ile yatırımlarınızı yine oldukça değerli bir maden olan altınla yapmış olursunuz. Zincir, çeyrek, beşi bir yerde gibi  altınlarınızın hepsi için yatırım yapma imkanınız olur. Yukarıda sayılan hesap türlerinin tümünü, banka şubelerinden, internet şubesinden ya da mobil şube üzerinden açabilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Hesabı Güvenli midir?

Türkiye Finans gümüş güvenliği tasarruf mevduatı sigortasına tabi tutulmuştur. Birikimlerinizin 150 bin TL’ye kadar olan kısmı devlet tarafından güvence altına alınmıştır. Gümüş zaten uluslararası piyasalarda işlem gören kıymetli bir maden olması ile biliniyor. Bu nedenle de kullanım alanları geniştir. Gümüle yatırım yapmak isterseniz bankadan tercih edebileceğiniz iki farklı hesap türü bulunmaktadır. Gümüş hesap, gümüş katılma hesabı açabilirsiniz. Her iki hesap için de devlet güvencesi bulunmaktadır.

Türkiye Finans Gümüş Takibi Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans gümüş takibi yapmak yatırımlarınıza en iyi şekilde yön vermenizi sağlayacaktır. Kıymetli maden yatırımı yapmaya karar verdiyseniz, mutlaka piyasaları takip etmeniz gerekir. Piyasa takibini yapmak için Türkiye Finans tarafından sunulan TFX Target uygulamasını tercih edebilirsiniz. TL’den dövize, dövizden gümüşe dönmeniz de mümkündür. Dilediğiniz zaman anlık kur fiyatlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer ben piyasa takibi yapmakta zorlanıyorum derseniz sizin için de kolayı var. İstediğiniz fiyata gümüş almak ya da gümüş satışı gerçekleştirmek için gümüş hesabı üzerinden emir verebilirsiniz. Gram gümüş satın alma işlemlerini bankanın farklı kanalları aracılığı ile yapabilirsiniz. Mobil şube üzerinden, internet şubeden işlemlerinizi kısa sürede yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.