Türkiye Finans Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

05.08.2020
1.026
A+
A-
Türkiye Finans Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans ile para yatırmak için ATM, şube ve mobil uygulama yöntemleri kullanılmaktadır. Şube ve ATM’lerde kartlı olarak yapılan para yatırma işlemi mobil uygulamada tamamıyla temassız ve kart kullanımına gerek olmadan yapılmaktadır. Türkiye Finans para yatırma işlemlerinde başkasının hesabına para yatırılabilmesi için, yatırılacak hesabın numarası ya da IBAN bilgisinin bilinmesi gerekmektedir.

Türkiye Finans Bankası Para Yatırma Yöntemleri Nelerdir?

Türkiye Finsans para yatırma yöntemlerinde kişi kendi hesabı ve başkasının hesabına para yatırmak için farklı kanallar kullanabilmektedir. Kişinin hem kendi hesabına hem de başkasının hesabına para yatırması için kullanabileceği kanallar ise aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye Finans şubelerinden kişi kendi ve başka banka müşterisinin hesabına para gönderebilmektedir.
 • Türkiye Finans ATM’lerinden hem kendi hem de başkasının hesabına kartlı ve kartsız olarak para yatırılabilmektedir.
 • Türkiye Finans mobil uygulaması üzerinden temassız ve kartsız olarak başkasının hesabına para yatırılabilmektedir .

Türkiye Finans Şubelerinden Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Şubelerden para yatırma işlemi için Türkiye Finans müşterileri, TC kimlik numaraları ile sıra alarak hem kendi hesabına hem de başkasının hesabına gişe görevlisi aracılığı ile para yatırabilmektedir. Türkiye Finans para yatırma işleminin şubelerden yapılabilmesi için izlenmesi gereken yol sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 • Şubeye gidilip TC kimlik numarası ile gişe numarası alınmalıdır.
 • Sıra geldiğinde gişe memuruna para yatırılmak istenilen hesaba ait isim ve hesap numarası ya da IBAN bilgilerinin verilmesi gerekmektedir.
 • Bilgilerin verilmesinden sonra ise nakit paranın gişe görevlisine teslim edilmesiyle gişe görevlisi paranın istenilen hesaba yatırılması için gerekli işlemleri yapmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Altın Alış Satış İşlemi

Türkiye Finans ATM’leri ile Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans ATM’lerinden para yatırma işlemi hem kartlı hem de kartsız olarak yapılabilmektedir. Kartlı işlemlerde kişi kendi hesabına para yatırma işlemi yapabilirken, kartsız işlemlerde başkasının hesabına para yatırabilmektedir. ATM üzerinden kartlı olarak kendi hesabına para yatırma işlemi aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

 • Kartın öncelikle ATM’ye takılıp şifre ile girişinin yapılması gerekmektedir.
 • Açılan ekranda yer alan başlıklardan kendi hesabına para yatır seçeneği tercih edilir.
 • İşlem sonrası açılan ekrandan tutar bilgisi girilir ve ATM’de açılan para bölmesine para yerleştirilir. Ekranda çıkan “onay” kutucuğuna tıklanarak işlem tamamlanır.

ATM üzerinden kartsız olarak başkasının hesabına para göndermek için izlenecek olan yol aşağıdaki gibidir:

 • ATM’de kartsız işlemler menüsü açılır ve açılan ekrandan başkasının hesabına para yatırma sekmesi tercih edilir.
 • Sekme seçildikten sonra açılan sayfada paranın yatırılmasının istendiği hesaba ait hesap numarası ya da IBAN bilgisi ve isim bilgisi girilir.
 • Yatırılacak olan tutar bilgisi girilip otomatik olarak açılan para yatırma bölmesine para yerleştirilir. Daha sonra onay kutucuğu seçilerek para yatırma işlemi tamamlanılır .

Türkiye Finans Mobil ile Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans mobilden para yatırmak için öncelikle uygulamanın cep telefonuna indirilmesi gerekmektedir. İndirilen uygulamada mobil bankacılığa şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Türkiye Finans Bankası para yatırma işlemini mobil uygulamdan yapmak için giriş yaptıktan sonra izlenmesi gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2021ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.