Türkiye Finans IBAN’dan Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

07.06.2020
656
A+
A-
Türkiye Finans IBAN’dan Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Hesap No sorgulama yapmak için ilk olarak banka web sayfasını açın. Daha sonra hesaplama araçları yazan yazının üzerine tıklayın. Buradan IBAN sorgulama bölümüne gelin.  Ekranda açılan sayfa üzerinde istenilen bilgileri girmeniz gerekir. Ek no ve hesap no bilgilerini, tek kullanımlık güvenlik kodu ile birlikte yazın. En alt kısımda yer alan sorgula butonuna basın ve ekran sorgulamasını tamamlayın.

Türkiye Finans Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Türkiye Finans Müşteri No öğrenmek için Türkiye Finans’ın resmi web sitesine giriş yapmanız gerekir. Daha sonra iletişim kanalları menüsüne tıklayın. Buradan menü altında yazan müşteri iletişim formuna tıklayın. Ekranda açılan sayfadaki diğer yönlendirmeleri takip edin. Bu şekilde Türkiye Finans müşteri no bilginizi talep edebilirsiniz.

Dilerseniz mobil şube üzerinden de müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için TC kimlik no ile birlikte internet şubesine giriş yapın. Eğer internet şifreniz yoksa kredi kartı ya da banka kartı bilgileri ekranında anında şifre yazısına tıklayabilirsiniz. Şifre oluşturma yönlendirmelerini takip ederek şifrenizi oluşturursunuz. Mobil şubeyi ilk defa kullandığınız zaman, SMS aracılığı ile mobil şube kullanımını aktifleştirmiş olursunuz. Bir sonra ki girişlerinizde şifrenizi kullanabilirsiniz.

Türkiye Finans Mobil Şube Üzerinden Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Türkiye Finans Mobil Şube Üzerinden Yapılabilecek İşlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kart işlemleri,
  • Emirler,
  • Yatırım işlemleri,
  • Para transferleri,
  • Kart işlemleri,
  • Başvuru ve sözleşmeler,
  • Ayarlar,
  • Ödemeler,
  • QR kodlu işlemler.

Türkiye Finans mobil şubesini daha önce kullanmadıysanız kullanmaya başlamak için uygulama mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Android işletimcisi ile çalışan telefonlar için Google Play mağazasının ziyaret edilmesi yeterlidir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kredi Hesaplama Tablosu

Türkiye Finans IBAN Sahibi Olmak Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Türkiye Finans iban sahibi olmanın kolaylığı başında transferi yapılan paranın şubeye ulaştırılması gelmektedir. Hesaba paranın geçirilmesi için IBAN no kullanılır. Hatalı işlemlerin yol açtığı zaman ve maliyet kaybının önüne geçmek için de IBAN faydalı olur. IBAN içersinde kodlar ve farklı kontrol rakamları bulundurmaktadır. Bu rakamlar sayesinde IBAN geçerliliğini sorgulamak mümkündür. Sorgulama yapmak hatalı işlemlerin önüne geçer. IBAN no sayesinde para transferini hızlı, pratik, kolay, güvenilir ve otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans IBAN Nasıl Kullanılır?

Türkiye Finans iban kullanmak ülkeler arası ve yurt içi para transferlerinde gereklidir. IBAN ile gelen kolaylıklardan faydalanmak isterseniz mutlaka size para gönderecek olan kişilere IBAN numaranızı göndermeniz gerekir. Eğer başka bir ülkeye ya da bankaya para transfer etmek isterseniz IBAN gönderici bankaya iletilir. Gönderen banka hesabı alıcı bankaya iletmeden önce kontrol yapar. IBAN bilgisinin yanlış olması halinde para alıcı bankaya aktarılmaz ve hatalı işlem engellenir. Her IBAN içinde özel bir algoritma ile oluşturulan kontrol rakamı bulunur. IBAN bütün banka hesapları içinde yalnızca tek bir hesabı işaret eder.

Türkiye’de IBAN Standardı Nasıldır?

Türkiye’de IBAN Standardı bulunur. IBAN her ülke için belli bir biçime ve standarda sahiptir. Her bir IBAN’da en çok 34 basamak bulunur. IBAN ilk dört hanesi iki haneli ülke kodu ve iki haneli kontrol rakamı bulunur. Daha sonraki kısımda ulusal banka hesap numarası bulunur. Türkiye’de IBAN uzunluğu 25 hanelidir. İlk iki rakam ülke kodunu temsil eder. Kontrol basamakları 2 hanelidir. Banka kodu toplam 5 haneden oluşur. Ardından rezerv alanı gelir. Son olarak 16 hane hesap numarasıdır. Türkiye Finans para gönderme alma işlemleri için bu koddan faydalanacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Adana Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube KodlarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.