Türkiye Finans İnsan Kaynakları Başvuru

25.09.2021
899
A+
A-
Türkiye Finans İnsan Kaynakları Başvuru

Türkiye Finans iş başvuruları, bankanın birçok bölümü için yapabileceğiniz iş başvurularıdır. İnsan kaynakları bölümü de genellikle İletişim Fakültesi mezunu kişilerin çalışmak istediği bölümlerdir. Türkiye Finans İnsan Kaynakları departmanına çalışan alımı yapmaktadır. Tüm Türkiye’deki Finans Katılım Bankası şubeleri için internet üzerinden açık pozisyonları inceleyebilirsiniz.

Türkiye Finans İnsan Kaynakları ve Kariyer Yapmak

Türkiye Finans işe alım, İnsan Kaynakları departmanı birimi için de yapılmaktadır. Bu birimde görev almak isteyen kişiler, açık bir pozisyon olması durumunda hemen başvuru yapabilirler. Her türlü iş başvurusu için ilan açılmaktadır. Bu ilanlar hem Türkiye Finans Katılım Bankası’nın internet sitesinde, hem de bazı kariyer sitelerinde yayınlanmaktadır. İlgilendiğiniz alanla ilgili bir açık olduğu zaman hemen ilana başvurabilir, bankaya özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

Bu bankada işe alım işlemleri iki farkı süreçten geçmektedir. Üniversitenin ilgili bölümlerinden yeni mezun olmuş kişiler yeni mezun işe alım sürecinden geçerler. Bu kişiler için ayrı mülakat ve iş görüşmesi yapılır. Daha önceden deneyimli olan kişiler için de deneyimli işe alım süreçleri uygulanmaktadır. İşe başvururken özgeçmişiniz incelenir ve hangi işe alım sürecine gireceğinize bakılır.

Turkiye Finans Kariyer Yapmak

Türkiye Finans İs Fırsatları

Yeni Mezunlar İçin İşe Alım Süreci

Türkiye Finans yeni mezun iş ilanı ve işe alım süreci, üniversiteden yeni mezun olmuş ve hiçbir deneyimi olmayan kişiler için geçerli olan işe alım süreçleridir. Eğer bu katılım bankasının İnsan Kaynakları birimine başvuracaksanız üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmanız gerekir. Genellikle Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları gibi İletişim Fakültesi bölümleri mezunları bu birimlerde iş başvurusu yapar. Türkiye Finans Katılım Bankası’nda işe alım süreçleri yeni mezunlara başvurdukları bölüme göre farkı programlarla gerçekleşir. Bankanın bu program türüyle birlikte hedefi bankaya katkı sağlayabilecek yeni mezun genç yetenekleri seçmektir. Potansiyel sahibi yeni mezunların geleceğin liderleri olması bu bankanın hedeflerinden biridir. Yeni mezun olan adaylar için yabancı dil testleri, genel yetenek gibi ölçümler için önce uzaktan online sınavlar yapılmaktadır. Daha sonra yetkinlik baz alınarak mülakatlar yapılır ve işe uygunlarsa yeni mezunlar işe alınır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Araç Kasko ve Sigorta Paketleri

Türkiye Finans’ta Deneyimli Çalışan İşe Alım

Türkiye Finans işe alım işlemleri yeni mezunların yanı sıra deneyimli kişiler için de yapılmaktadır. Deneyimli işe alım süreçleri daha çok yüksek pozisyonlar içindir. İnsan Kaynakları konusunda deneyimliyseniz ve daha önce özellikle de bankacılık sektöründe çalışmış, kendinizi geliştirmişseniz bu programla işe alımınız yapılır. Bölge ve şubelerde, hatta Genel Müdürlüklerde bulunan açık pozisyonlar için özellikle deneyimli elemanlar tercih edilmektedir. Uzmanlı, yetkinlik ve yetenek gerektiren, hatta esas alınan bu pozisyonlar için görüşmeler, mülakatlar ve sınavlar mevcuttur. Değerlendirme aşaması kişiye, pozisyona ve birime göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye Finans’ta İş Başvurusu Yapmak

Türkiye finans iş başvurusu yapacağınız alan İnsan Kaynakları ise yayınlanan iş ilanlarında İnsan Kaynaklarına bakmanız gerekir. Açık pozisyonların yayınlandığı sayfada tüm Türkiye’deki Türkiye Finans Katılım Bankası iş ilanları bulunmaktadır.

Daima yenilikçi ve dinamik çalışan Türkiye Finans’ın içerisinde yer almak isterseniz İşe Alım bölümünde bulunan ‘Açık Pozisyonlara Başvur’ seçeneğini bulmanız gerekir. Burada ‘başvur’ seçeneğine tıkladığınız zaman sizi yeni bir sekmeye götürür. Burası Türkiye Finans Kariyer Portalidir. Eğer üyeyseniz üye girişi yapabilir, üye değilseniz hızlıca üye olabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra kariyer sayfasında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Türkiye Finans İnsan Kaynakları iş ilanlarına da buradan bakabilirsiniz. Buradan tüm başvuru işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapılmakta, hemen bankanın İnsan Kaynaklarına iletilmektedir. Özgeçmişinizin ilgili pozisyona uygun olması durumunda bankanın İnsan Kaynakları sizinle iletişime geçecektir.

Türkiye Finans’ta Maaş ve Ücretler

Türkiye Finans maaşlar ve ücretlendirme sistemleri, İnsan Kaynakları ve diğer bölümlere iş başvurusu yapacak kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Bu bankada adil ve şeffaf olarak ücretlendirme politikaları sunulmaktadır. Çalışanların yüksek bağlılığı, motivasyonu, sorumluluklarını gerçekleştirmesi ve heveslenmesi oldukça önemlidir.

 • Senede bir kez ücret artışları meydana gelmektedir. Bu zamlar yani ücret artışları performanslar esas alarak uygulanır. Bu artışlarda, sektörel gelişmeler ve enflasyon gibi durumlar da göz önünde bulundurulur.
 • Ücretler normal bir çalışma temposunda yıllık 12 maaş olarak düzenlenir.
 • Türkiye Finans Katılım Bankası’nda çalışanlar kasa tazminatı ve denetim tazminatı gibi tazminatlardan yararlanabilir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Nasıl Bir Banka?

Detaylı ücretlendirme politikası Türkiye Finans’ın kariyer sayfasında bulunmaktadır. Ücretlendirmenin yanı sıra ödüllendirme yönetimi ve yan haklar yönetimleri de bulunmaktadır.

 • Bu bankada çalışanlar için performansa dayalı ödüllendirme sistemleri bulunmaktadır. Bu ödüllendirmenin amacı performans arttırmak ve çalışanları teşvik etmektir.
 • Ayrıca çalışanlar için öğle yemeği, ulaşım, Özel Sağlık Sigortası, Hayat Sigortası gibi yan haklar da sunulur.
 • Türkiye Finans, çalışanlarına evlenme, doğum, vefat, sağlık ve doğal afet gibi durumlar için sosyal haklar da tanımaktadır.

Türkiye Finans’ta Staj İmkânları

Türkiye Finans staj yapabileceğiniz bankalardan biridir. Okuduğunuz bölümde İnsan Kaynakları için ya da seçtiğiniz başka bir irim için zorunlu staj varsa, stajınızı Türkiye Finans Katılım Bankası’nda yapabilirsiniz. Zorunlu stajın yanı sıra ‘yapılandırılmış staj programı’ da mevcuttur.

 • Zorunlu stajı olan lise ya da üniversite öğrencileri açık pozisyon bulunması durumunda stajlarını yapabilirler.
 • Kariyerini bu alanda ilerletmek isteyen öğrenciler için de staj imkânı bulunmaktadır.
 • Lise öğrencileri için staj başvuruları Eylül ayında, üniversite öğrencileri için Haziran ayında başlar ve değerlendirilir.
 • Yapılandırılmış staj programlarında, geleceğini bu yönde kurmak isteyen üniversite 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri staj görür. Bu stajlar Genel Müdürlükte ya da şubelerde yapılmaktadır.
 • Yapılandırılmış stajlarda öğrencilere yarı zamanlı çalışma imkânı sunulur.
 • Staj için öğrencilere genel yeteneklerini ve yabancı dillerini ölçecek sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavlar online sınavlardır. Sınav sonucuna göre de part time işe alım yani stajlar onaylanır ya da onaylanmaz.
Türkiye Finans İş Olanakları (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans İnsan Kaynakları ve Diğer İş Başvurusu Seçenekleri

Türkiye Finans İK iş başvurusu yapmak isteyenler için ilk başta Türkiye Finans’ın kariyer sitesini sık sık takip etmeleri önerilmektedir. Fakat bu bankanın iş ilanları ve açık pozisyonları yalnızca burada yayınlanmaz. Sık sık girilen, tercih edilen kariyer sitelerinde de Türkiye Finans Katılım Bankası’nın iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Başvurularınızı buradan yapabilir, ya da açık pozisyon haberini gördükten sonra tekrar Türkiye Finans’ın internet sitesini ziyaret ederek başvurularınızı buradan yapabilirsiniz. Ayrıca açık pozisyon olmasa bile şansınızı denemek için Türkiye Finans’a özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Uygun bir pozisyon olması durumunda banka havuzdaki özgeçmişlere ulaşmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2021 Türkiye Finans Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Türkiye Finans İnsan Kaynakları Çalışmak İçin Aranan Nitelikler

Türkiye Finans’ta çalışmak için bankanın kişilerden beklediği bazı şeyler vardır. Türkiye Finans İnsan Kaynakları gibi her birime göre istenecek şeyler değişiklik gösterse de genel olarak beklenen nitelikler şu şekildedir:

 • Takım çalışmalarına uygun olması.
 • İnsan ilişkilerinin iyi olması.
 • Üniversitenin ilgili bölümünden mezun olması.
 • Geleceğe ve gelişmeye odaklı olması.
 • İletişimi kuvvetli olması.
 • Başarı odaklı olması.
 • Erkek adaylar için askerliğin tamamlanmış olması gereklidir.

Bunlar tüm bankalarda olduğu gibi Türkiye Finans Bankası’nda da çalışacak kişilerden istenen özelliklerdir. Katılım bankacılığı sektöründe çalışmak ve ilerlemek isteyen kişiler uygun pozisyonlara iş başvurusu yapabilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.