Türkiye Finans İşlem Saatleri

25.10.2021
698
A+
A-
Türkiye Finans İşlem Saatleri

Türkiye Finans işlem saatleri değişmeler meydana gelmektedir. Müşterilerin yapmak istedikleri işlemleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için bu sene Türkiye Finans  işlem saatleri farklılıklar olmuştur. Bu sayede müşteriler özellikle havale ve EFT işlemlerinde bankanın mobil bankacılık özelliğini kullanarak her saat diliminde para gönderim işlemlerini yapabilir. Üstelik bankanın mobil ve internet şubesini kullanıp EFT ve havale ile yapılan işlemlerde herhangi bir ücret talep edilmez. Dileyen herkes bankanın mesai saatleri içerisinde şubeye giderek işlemlerini güvenli bir şekilde yetkili kişilerin yardımıyla yapabilir.

Türkiye Finans Çalışma Saatlerindeki Değişiklik

Türkiye Finans çalışma saatlerindeki değişiklikler müşterilerin lehine bir durum haline dönüşür. Bankanın güncel olarak belirledikleri çalışma saatleri 08:30-17:00 arasındadır. Bu saatler doğrultusunda müşteriler bankanın en yakın şubesine giderek para göndermek için bankada çalışan yetkili kişilere talepte bulunabilir. Türkiye Finans Bankası hafta sonları faaliyet göstermemektedir. Bu yüzden hafta sonu bankaların şubeleri kapalıdır. İşlemlerini yaptırmak isteyenler, hafta içi diledikleri günde bankanın şubesine mesai saatleri içerisinde gidebilir ve bankada çalışan görevlilerden destek alabilir.

Türkiye Finans İle Para Gönderim Saatleri

Türkiye Finans ile para gönderim saatleri, bankanın çalışma zamanları içerisinde gerçekleşir. Türkiye Finans Bankası ile EFT işlemlerini yapmak isteyenler bankanın en yakın şubesine giderek kolay bir şekilde paralarını göndermek istedikleri kişilere gönderebilir. Müşteriler bankanın şubesinden EFT işlemlerini saat 09:00 ile 17:15 saatleri arasında yapmalıdır. Bu saatler arasında yapılmayan EFT işlemleri, bir sonraki güne kalır. Bankanın şubesi dışında da EFT işlemlerini yapmak mümkündür. Özellikle bankanın mobil ve internet şubeleri kullanılarak günün her saatinde EFT işlemleri yapılabilir. Bu kanallar sayesinde online olarak yapılan EFT işlemlerinde paralar karşı tarafın hesabına daha çabuk geçer. Bununla birlikte bankanın ATM’lerinden de EFT işlemleri yapılabilir. Ayrıca Türkiye Finans Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasına bağlanılarak da müşteri temsilcisinin talimatlarıyla birlikte EFT işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Türkiye Finans İle Bayramlarda Para Gönderimi

Türkiye Finans ile bayramlarda para gönderimi hiçbir şekilde gerçekleşmez. Türkiye Finans Bankası’nın iletişim kanallarından birini kullanarak özel ve dini bayramlarda EFT yolu ile gönderilen paralar, mesai saatlerine kadar bankada tutulur. Tatil bitiminin ertesi günü bankanın çalışma saatleri başladığı zaman bankada askıda kalan para o saat içerisinde karşı tarafın hesabına aktarılır. Bu sayede bayramın bitmesinin ardından bankanın mesai saatleri içerisinde yapılan EFT işlemleri ile gönderilen paralar, birkaç dakika içerisinde gönderilen hesaba ulaşmış olur. Bunun için EFT ile para transferi bayram günlerinde hiçbir şekilde onaylanmaz ve gönderim işlemleri gerçekleşmez. EFT ile Türkiye Finans Bankası’ndan para transferi yapmak isteyenler, bankanın mesai saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans ATM En Yakın Nerede?

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı

Türkiye Finans İnternet bankacılığı sayesinde birçok işlemler bankanın şubesine gitmeden online bir şekilde yapılabilir. Bankanın internet şubesini kullanmak için ilk önce siteye müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekir. İnternet şubesine giriş sağlandıktan sonra bütün işlemler ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Özellikle müşteriler internet şubesini kullanarak EFT ve havale ile para gönderimi yaptıkları zaman hiçbir şekilde gönderim ücreti ödemez. Bununla birlikte yapılan işlemler her saat diliminde gerçekleşebilir. Bu sayede bankanın müşterileri, internet şubesi ile zamandan tasarruf etmiş olur. İnternet şubesinin kullanılması için muhakkak Türkiye Finans Bankası’nın müşterisi olunması gerekir. Dileyen herkes bankanın internet sitesine giriş yaparak işlemlerini internet üzerinden çabuk bir şekilde halledebilir.

Türkiye Finans Çalışma Saatleri (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans ATM

Türkiye Finans Bankası’nın Paratik Plus ATM’si sayesinde dileyen herkes, kartsız bir şekilde işlemlerini halledebilir. Özellikle EFT ve havale işlemleri bankanın ATM’si ile her saat diliminde yapılabilir. Aşağıda bankanın Paratik Plus ATM’sini kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar yer alır. Bu unsurlar şu şekildedir:

  • Paratik Plus ATM’lerinde sadece 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 TL değerinde paralar yatırılabilir.
  • Bununla birlikte gün içerisinde ATM’de toplamda bir defada 40 adet para yatırılabilir.
  • ATM’de para yatırma işlemlerinde kullanılan kâğıt paraların kesinlikle yırtık ve kırışık olmaması gerekir. Ayrıca Paratik Plus ATM’sinde bozuk paralar hiçbir şekilde kullanılmaz.
  • Başkasının hesabına yatırılan paraların günlük limiti toplamda 18 Bin TL olarak belirlenmektedir.

Yukarıda verilen unsurlar dikkate alınarak Türkiye Finans Bankası’nın ATM’lerinden kolay bir şekilde para transfer işlemleri yapılabilir.

Türkiye Finans Mobil Bankacılık

Türkiye Finans mobil bankacılık uygulaması ile müşteriler, bütün işlemlerini online bir şekilde halledebilir. Bununla birlikte mobil bankacılık ile yapılan işlemlerin hiçbirinden ücret talep edilmez. Bunun yanı sıra özellikle bankanın mobil bankacılık uygulamasını kullananlar, yaptıkları havale ve EFT ile para gönderim işlemleri her saat diliminde 7/24 gerçekleşebilir. Bankanın mobil bankacılık uygulamasını kullanmak isteyenler, ilk önce cep telefonlarına bu uygulamayı indirmeleri gerekir. Uygulamanın cep telefonlarına indirilmesinden sonra sisteme müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Bütün aşamalar tamamlandıktan sonra mobil bankacılık ile istenilen her işlem kolay bir şekilde tamamlanabilir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Umre Hac Kredisi 2019

Türkiye Finans İşlem Ücretleri Ne Kadar?

Türkiye Finans işlem ücretleri yapılan hareketlere göre farklılık göstermektedir. Bankanın şubesinden EFT ile yapılan para gönderimlerde alınan ücret 50 TL olarak belirlenir. Geç yapılan EFT işlemlerinde ise 55 TL gönderim ücreti alınır. Bankanın mobil veya internet şubesi ile yapılan EFT ile para gönderim işlemlerinde herhangi bir ücret ödenmez.  Bankanın telefon bankacılığı ile yapılan EFT işlemlerinde 20 TL işlem ücreti talep edilir. Bu ücret her ay gelen faturaya yansıtılır. Bankanın ATM’lerinde yapılan para gönderimlerinde de herhangi bir ücret alınmaz. Bunun dışında bankanın şubesi ile yapılan havale işlemlerinde 40 TL işlem ücretinin ödenmesi gerekir. Fakat Türkiye Finans Bankası’nın internet veya mobil bankacılık uygulamasından havale ile para gönderim işlemleri için havale ücreti talep edilmez. Bankanın mobil veya internet bankacılık uygulamasının kullanılması için bankanın müşterisi olunması gerekir. Ayrıca Türkiye Finans Bankası’nın müşteri hizmetleri ile yapılan havale işlemlerinden 15 TL ücret tahsil edilir. Bankanın iletişim kanalları kullanılarak yapılan işlemler için ödenmesi gereken ücretlerin yatırılması gerekir.

Türkiye Finans Müşteri Desteği

 Türkiye Finans müşteri desteği ile dileyen herkes bütün işlemlerini hızlı bir şekilde halledebilir. Bunun için müşterilerin ilk önce cep telefonlarından 0850 222 22 44 numaralı müşteri destek hattını aramaları gerekir. Hatta bağlanıldıktan sonra bütün soru ve talepler müşteri temsilcisinin desteğiyle beraber çözüme kavuşturulur. Bankanın müşteri hizmetleri hattı 7/24 açıktır. İsteyen herkes, Türkiye Finans işlem saatleri dışında da her saat diliminde bankanın müşteri hizmetleri hattını arayarak işlemlerini yapabilir. Özellikle müşteriler, havale ve EFT ile para gönderim işlemlerini bankanın telefon bankacılık sistemini kullanarak şubeye gitmeye gerek kalmadan yapabilir. Müşteri hizmetlerinin en büyük özelliği, sesli yanıt sistemine sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde müşteriler, telefonda işlem sırası beklemeden istedikleri menülere kolay bir şekilde ulaşabilir. Ayrıca müşteri hizmetleri Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde hizmet vererek yabancı ülkede yaşayan müşterilerin kolay bir şekilde işlemlerini yapabilmesine yardımcı olur. Dileyen herkes bankanın destek hattını arayarak soru ve taleplerini iletebilir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.