Türkiye Finans Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

15.09.2021
81
A+
A-
Türkiye Finans Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Türkiye Finans kartını kayıp etme halinde kişiler bir an önce müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelidir. Müşteri hizmetlerine kartınızı kayıp ettiğinizi söylemeniz halinde kartınız iptal edilecektir. Bu sayede kartınızı ele geçiren kötü niyetli kişiler kartınızdan harcama yapamazlar. Kartınızın nerede olduğunu bilmediğiniz anda bunu gecikmeden yapmanız önemlidir. Aksi halde niyeti kötü kişilerin sizden çabuk davranması halinde kartınızdan harcama yapılma ihtimali yüksektir. Türkiye Finans müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek için telefonlarınızdan 0 850 222 22 44 numarasını arayın. İlgililere durumunuzu anlatmanız halinde sizi kart iptali için yönlendireceklerdir.

Türkiye Finans Kartı ile Hangi Kanallardan İşlem Yapabilirim?

Türkiye Finans Kartı kullanarak işlem yapılabilecek kanallar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Banka şubeleri,
 • Banka ATM,
 • Mobil şube,
 • İnternet şube üzerinden işlemler yapılabilir.

Banka ülke genelinde geniş hizmet ağına sahiptir. Bu sayede ülkenin her yerinde işlem yapabilecek ATM leri zorlanmadan bulabilirsiniz. Banka mobil şubesi ve internet şubesi de hızlı bir şekilde hizmet vermektedir.

Türkiye Finans Kartı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Türkiye Finans Kartı kullanmanın avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Banka kartınızı kullanarak hem yurt içinde yer alan hem de yurt dışında bulunan ATM leri 7 gün 24 saat boyunca kullanabilirsiniz.
 • Maestro ve electron amblemi taşıyan iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerde nakit para yerine kartı kullanabilirsiniz.
 • Banka kartınızı kullanarak 5 bin TL ye kadar limitli para çekebeilirsiniz.
 • 3D Secure güvencesi altında alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaparken kayıtlı olan telefon numaranıza SMS gönderilir. Bu SMS i girdiğiniz zaman ödemeniz tamamlanmış olur.
 • Kartınızı kayıp ya da çalıntı nedeniyle yenilerseniz kart şifreniz değişecektir.
 • Hesabınızda ne kadar para kaldığını SMS üzerinden öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için telefonlarınızın mesaj kısmına geldikten sonra hesap yazın. Daha sonra baka müşteri no bilgisini ekleyin. Yazdığınız mesajı 2442 ye SMS olarak gönderin.
İlginizi Çekebilir:  Fuzulev Çekiliş Sistemi Nedir?

Türkiye Finans Kartı Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans Kartı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Günlük para çekme limiti kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.
 • Yurt dışı ATM para çekme işlemlerinde, TL karşılık üzerinden yüzde 1,5 oranında komisyon alınır.
 • Para çekme işlemlerinde komisyonlar hesabınızdan çekilecektir.
 • Alışverişlerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir karttır.

Türkiye Finans Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Türkiye Finans Kartı şifresi almak isteyen kişilerin müşteri iletişim merkezini araması yeterli olacaktır. Kart şifresi ya da dijital şifre linkine tuşlayın. Buradan sesli imza ile doğrulama yapmanız istenecektir. Bu bilgilerden herhangi birine sahip olmamanız halinde sadece kayıp ve çalıntı kart için şüpheli işlem bildirimi yapabilirsiniz. Ürün ve hizmetler hakkında da genel bilgiler alabilirsiniz. Dijital şifre internet ve mobil şubeye girişte kullanılmaktadır. Dijital şifrenin unutulması halinde şifremi unuttum butonuna basmanız yeterli olacaktır. Buradan hemen şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifre oluştururken bunların mutlaka güçlü olduğundan emin olun. Güçlü şifrelerin içinde sayı ve harfler ve bir adet en az özel karakter bulunmalıdır. Türkiye Finans kartınızı güçlü şifreyle koruduğunuzdan emin olun.

Türkiye Finans Kartı Şifresi Alma İpuçları Nelerdir?

Türkiye Finans Kartı şifresi ipuçları sayesinde kartınız çalınsa dahi kötü niyetli kişilerin şifrenizi bulmasını engelleyebilirsiniz. Kartınızın şifresini belirlerken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları Türkiye Finans şu şekilde paylaşmıştır:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.