Türkiye Finans Katılma Hesapları Nelerdir?

11.01.2020
912
A+
A-
Türkiye Finans Katılma Hesapları Nelerdir?

Türkiye Finans katılım hesapları ile birikimlerinizi kazançlı bir şekilde yapın! Türkiye Finans katılma hesabı açtırdığınız zaman vade sonuna kadar kar payı oranı ile getiri elde edebilirsiniz. Bu tür hesaplar en az 1 ay vade ile açılabilir. Kar ve arar ortaklığı paylaşılır. Önceden belirlenmiş herhangi bir getirisi olması söz konusu değildir. Yani bu hesaplarda herhangi bir taahhüt olmaz. Projeleri kar ve zararına ortak olma usulüne göre çalışır.

Türkiye Finans Katılma Hesaplarının Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans katılım hesapları özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Ara ödemeli aktif hesaplar aynı uygulamadan faydalanamazlar.
 • Katılım hesabınızdan ihtiyacınız olması halinde para çekebilirsiniz. Hem de vadeniz bozulmadan. Bu sayede kalan tutar üzerinden de kar payını almaya devam etmiş olursunuz.
 • Dilediğiniz zaman alternatif olarak esnek vadeli katılma hesabı açtırmanız mümkündür.
 • Esnek vadeli katılma hsabında en az 32 günden başlayan ve 450 güne kadar giden vade yaptırılması mümkündür.
 • Bu hesap hem USD, hem EUR hem de TL cinsinden açılabilir.
 • Hesap türüne göre farklı vade sürelerinde hesap açtırmanız mümkündür.
 • Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun gelir elde edebilirsiniz.
 • Ticaret ve sanayi gibi alanlarda finansman sağlamak için hesap açtırabilirsiniz.
 • Elde edilen karın belli bir yüzdesi hesap sahibi olan kişilere dağıtılacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Swift Kodu Nedir?

Türkiye Finans Katılma Hesaplarının Stopaj Oranları Ne Kadar?

Türkiye Finans katılım hesapları stopaj oranları vade sürelerine göre değişiklik göstermektedir. 6 aya kadar vadeli olan ürünlerde 6 ay dahil TL cinsinden stopaj oranı yüzde 15’tir. Yabancı para birimleri için ise yüzde 20, kıymetli madenler için yüzde 15’tir. 1 yıla kadar vade için, TL cinsinden stopaj oranı yüzde 12’dir. Yabancı para için yüzde 20’dir. Kıymetli maden içi ise yüzde 15’dir.

Türkiye Finans Katılma Hesapları için İşlem Hangi Kanallardan Yapılabilir?

Türkiye Finans katılım hesapları için işlem yapılabilecek kanallar arasında:

 • Banka şubeleri,
 • Banka müşteri iletişim merkezi,
 • Banka mobil şubesi,
 • Banka internet şubesi,
 • Banka SMS şubesi yer alır.

Türkiye Finans e Katılma Hesabı ile Avantajlı Bankacılık Hizmetlerinden Faydalanma Zamanı Geldi!

Türkiye Finans e Katılma Hesabı hem banka internet şubesi hem de banka mobil şubesi üzerinden açılabilir. Bu hesap müşterilerine özel kar payı oranları sunar.  E katılma hesabından en son teknolojiden faydalanılır ve en hızlı şekilde bankacılık işlemlerini yapmak mümkün olur. Bu imkanlardan faydalanmak için hemen mobil şube üzerinden hesap açabilirsiniz. Hem de bu hesaba sahip olan kişiler bütün EFT ve havale işlemlerini ücretsiz olarak yapacaklar

Türkiye Finans e Katılma Hesabı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Türkiye Finans e Katılma Hesabı kullanmanın sağladığı avantajlar sayesinde banka şubesine gerek kalmadan hesap açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığına özel kar oranlarında faydalanmak için hesabınızın olması yeter! E katılma hesabını açtırmak isteyen kişilerin hesabında en az 250 TL olması gerekir. Kampanya dahinde en fazla açılış 1 milyon TL ile yapılabilir. Esnek vadeli olacak şekilde e katılma hesabı açılabilir. Bu hesapta 32 gün ile 450 gün aralığında bir gün kadar vade yaptırabilirsiniz. Esnek vade uygulamasından faydalandığınız zaman nakit akışınız üzerinden birikimleriniz değerlendirilmiş olur. Esnek vadeli hesabın özellikleri sayesinde vadesi bozulmadan para çekilebilir. Yineden hesapta kalan para üzerinden kar payı alabilirsiniz.

Türkiye Finans Hesapları (Resmi Sayfa)
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Faizsiz Konut Kredisi

Mobil Şube Üzerinden Türkiye Finans e Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

Mobil şube ile Türkiye Finans e Katılma Hesabı açmak için ilk önce mobil uygulamayı cep telefonlarınıza yükleyin. Ardından internet sitesi üzerinden sisteme giriş yapın. Uygulamalar kısmına gelin. Buradan hesaplar linkine tıklayın. Daha sonra katılma hesap aç seçeneğini seçin. Karşınıza iki farklı seçenek çıkacak. Bunlardan bir tanesi standart vade diğeri ise esnek vadedir. Bu hesaplar arasından hangisini istiyorsanız onu seçin. Bankanın sizden istediği kişisel bilgileri eksiksi bir şekilde girin. Katılma hesabınız anında açılmış olacak.

İnternet Şube Üzerinden Türkiye Finans e Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet şube ile Türkiye Finans e Katılma Hesabı açmak için önce bankacılık sekmesine tıkayın. Daha sona hesap bilgisi seçeneğini seçin. Ardından hesapla ilgili işlem yapma basamağını takip edin. Telefon bankacılığı için kullandığınız şifreyi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra vereceğiniz talimatlar ile siz de hesap sahibi olabilirsiniz. Katılma hesabı açtırdıktan sonra hesap alt açılış limitinin altına düşebilir. Böyle bir durumda açılan hesaplar kapatılır ve hesap içinde bulunan paralar cari hesaba aktarılır.

Türkiye Finans Esnek Vadeli Katılma Hesapları

Türkiye Finans esnek vadeli katılma hesapları sayesinde vadeyi siz belirleyebileceksiniz. Vade sonunda ise kazanç elde edeceksiniz. Bütün bunları yaparken faizsiz bankacılıktan yararlanmış olacaksınız. Bütün katılma hesaplarına bankanın internet şubesi üzerinden ulaşılabilir hem de bankanı sunduğu avantajlardan da faydalanmış olursunuz. Acil paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman dert etmeyin. Hesabınızdan vade süresi bozulmadan para çekebilirsiniz. Başvuru yapmak için bankanın en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz. En yakın şubenin nerede olduğunu bilmiyorsanız bankanın internet şubesini ziyaret edin. Ardından en aşağı kısmından şube ve ATM’ler seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda il ve ilçe bilgisi girin. Daha sonra göster seçeneğine tıklayın. Aynı sayfa üzerinden PTT anlaşması olan ATM’ler ve Yapı Kredi bankası ile anlaşmalı olan ATM’leri görüntüleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kampanyaları

Türkiye Finans Telefon Şubesi ile Katılma Hesaplarına Başvuru Yapabilirsiniz

Türkiye Finans katılma hesaplarına telefon şubesi ile başvuru 7 gün 24 saat müşterilerin bulundukları yerden yapılabilir. Müşteri iletişim merkezi yenilendiği için işlemler çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Telefon şubesine bağlanmak için telefonlarınızdan 0 850 222 22 44 numaralarını tuşlayabilirsiniz. Bu numara ile bir tek numara üzerinden bütün bankacılık işlemlerinizi tek bir numaradan yapmanız mümkün olacak. Bankanın yaptığı güncelleme ile birlikte ses tanıma teknolojisi devreye girdi. Bu teknoloji ile sesinizi imzanız olarak kullanabileceksiniz. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde hizmet almanın keyfini çıkarırsınız. 3 dilde toplam 3 farklı IVR bulunuyor. Hem de yabancı uyruklu olan müşteriler de düşünüldü! İngilizce, Türkçe ve Arapça olmak üzere 3 farklı dilden hizmet alabiliyorsunuz.

Türkiye Finans Telefon Şubesi ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Türkiye Finans telefon şubesi sayesinde yapılabilecek işlemler arasında:

 • Para transferi,
 • Emirler,
 • Başvuru işlemleri,
 • Hesap bilgileri,
 • Kar payı bilgileri,
 • Bireysel kredi bilgileri,
 • Kredi kartı işlemleri,
 • Döviz işlemleri,
 • POS işlemleri,
 • Menkul kıymet işlemleri,
 • Şifre işlemleri,
 • İnternet şubesi işlemleri,
 • ATM kart işlemleri,
 • Fatura talimatları,
 • Bilgi hizmetleri işlemleri yer alıyor.

Türkiye Finans telefon şubesi sayesinde şifre blokesini kaldırmak için de bankaya gitmenize gerek yok! Bulunduğunuz yerden internet güvenlik ayarlarını güncelleyebilir, bu ayarları aktif hale getirebilirsiniz. Dilerseniz hesap ve ekran yetkisi vermek için de bankanın telefon şubesini bulunduğunuz yerden arayabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.