Türkiye Finans Kiralık Kasa

05.10.2019
701
A+
A-
Türkiye Finans Kiralık Kasa

Türkiye Finans kiralık kasa Türkiye Finans üzerinden kasa kiralamak isteyen müşteriler tarafından merak edilmektedir. Türkiye Finans şubelerinden kasa kiralamak için en önemli şart Türkiye Finans müşterisi olmaktır.

Türkiye Finans, 1991 yılında özel bir yatırım bankası olarak kurulmuştur. 2005 yılında da Türkiye Finans Katılım Bankası olarak adını değiştirmiştir. Katılım bankacılığı, diğer bankacılık hizmetlerinden farklılık göstermektedir. Katılım bankacılığı kavramı, İslami koşullar göz önüne alınarak faizsiz bankacılık yapan bir sistemdir ve son yıllarda büyük talep görmektedir.

Kiralık kasa işlemleri için Türkiye Finans şubelerine bireysel olarak başvuru yapmak gerekmektedir. Ortaklı kasa işlemleri için durum değişmektedir. Yazımızın devamında Türkiye Finans kiralık kasa işlemleri için merak edilen bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Türkiye Finans Kiralık Kasa Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans kiralık kasa özellikleri bankanın kurumsal sitesinde yer alan bilgilere göre derlenmiştir. Kiralık kasa başvurusu yapmadan önce bankaların özelliklerinin bilinmesi gereklidir. Türkiye Finans kiralık kasa özellikleri:

 • Tüm başvurular için Türkiye Finans şubelerine bireysel olarak gidilmelidir.
 • Türkiye Finans, ilk kez kasa kiralaması yapmak isteyen müşterilerinden bir defaya özel depozito ücreti almaktadır. Kasa kiralama süresi sona erdiğinde ve kiralık kasa ödemeleri aylık düzenli olarak yapıldığında depozito tutarı iade edilmektedir.
 • Değerli belgeler ve eşyaların hepsi Türkiye Finans güvencesi ile koruma altındadır.
 • Kasa boyutları, Türkiye Finans tarafından küçük, orta ve büyük boy olarak belirlenmiştir.
 • Kiralık kasa ücret ve depozitoları aylara göre değişiklik göstermektedir.
 • Ay seçenekleri 1, 3, 6 ve 12 ay olarak belirlenmiştir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Genel Müdürlük Adres ve Telefon

Türkiye Finans kurumsal web sitesinde yer alan bilgiler bu şekildedir. Detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

turkiye finans kasa ucretleri

Türkiye Finans Kasa Özellikleri

Türkiye Finans Kiralık Kasa Aylık Ücreti Ne Kadar?

Türkiye Finans kiralık kasa aylık ücreti kasa kiralamak isteyen tüketicilerin en çok merak ettiği konudur. Türkiye Finans, üst başlıkta da belirtildiği gibi kasa boyutlarına ve aylara göre değişiklik göstermektedir. Türkiye Finans resmi sitesinde yer alan bilgilere göre derlenen fiyatlamalar için bu başlık titizlikle okunmalıdır.

Küçük boy kasa için Türkiye Finans’ın belirdiği ücret:

 • 12 aylık ücret tutarı 300 TL’dir.

Orta boy kasa için Türkiye Finans’ın belirlediği ücret:

 • 12 aylık ücret tutarı 350 TL’dir.

Büyük boy kasa için Türkiye Finans’ın belirlediği ücret:

 • 12 aylık ücret tutarı 400 TL’dir.

Türkiye Finans’ın kurumsal web sitesinden 1, 3 ve 6 aylık kasa kiralamaları için ücret tutarları bulunmamaktadır fakat Türkiye Finans, belirtilen aylar için de kiralık kasa hizmeti vermektedir. Diğer bankalardan farklı olarak Türkiye Finans aylık kiralamalar için sabit bir fiyat politikası izlememektedir.

Aylık kasa kiralamaları için Türkiye Finans şubelerine gidildiğinde banka revize edilmiş fiyat teklifler sunmaktadır. Bu nedenle, bireysel olarak bankaya gidilmesi büyük önem arz etmektedir.

Kasa kiralamaları konusunda detaylı bilgi almak için 0850 222 22 44 numarasından müşteri hizmetleri aranabilir ve buradan tüm bilgiler alınabilir. Müşteri hizmetleri, kasa ihtiyacınız konusundaki tüm sorularınızı cevaplayıp, aylık kiralama konusundaki ortalama tutarları size en uygun olacak şekilde söylemektedir.

Türkiye Finans Kiralık Kasa Depozito Ücreti Ne Kadar?

Türkiye Finans kiralık kasa depozito ücreti Türkiye Finans’ın yasal olarak almak zorunda olduğu bir ücrettir. Depozito ücreti, kiralık kasa kapsamında ilk defa Türkiye Finans’ı tercih edecek müşterilerden alınmaktadır. Kiralık kasa hizmeti sorunsuz olarak sonlandırıldığı zaman müşterilere iade edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans POS Şikayet Hattı Numarası Nedir?

Türkiye Finans’ın küçük boy kasa için talep ettiği depozito tutarı:

 • 12 aylık depozito tutarı 300 TL’dir.

Orta boy kasa için Türkiye Finans’ın istediği ücret:

 • 12 aylık depozito tutarı 350 TL’dir.

Büyük boy kasa için Türkiye Finans’ın istediği ücret:

 • 12 aylık depozito tutarı 400 TL’dir.

Kiralık kasa ücretinde olduğu gibi depozito ücreti de Türkiye Finans sitesinde sadece yıllık olarak verilmiştir. 1, 3 ve 6 aylık kasa kiralamaları için Türkiye Finans şubelerinden bilgi alınabilir.

Aylık kasa kiralama depozito tutarlarını öğrenmek için diğer bir yol da müşteri hizmetlerini aramaktadır. 0850 222 22 44 numarasını arayarak Türkiye Finans kiralık kasa depozito aylık tutarlarını öğrenebilirsiniz.

Türkiye Finans Kiralık Kasa Başvuruları İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Türkiye Finans kiralık kasa istenen belgeler başvuruların gerçekleşmesi için büyük önem taşımaktadır. Türkiye Finans başvuru için müşterilerden bazı belgeler istemektedir. Kiralık kasa için istenen belgeler:

 • C kimlik kartı ve fotokopisi,
 • İkametgah belgesi,
 • Son 3 ayı ödenmiş olan elektrik ya da doğalgaz faturalarından biri,
 • 1 tane vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Kiralık kasa işlemlerinin sorunsuz olarak gerçeklemesi için bu 4 belgenin hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi gerekmektedir. Belgelerin eksik ya da hatalı olması durumunda Türkiye Finans’a yapılan kiralık kasa başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Başvuru belgelerinin Türkiye Finans şubelerine bireysel olarak götürülmesi gereklidir.

Türkiye Finans Kasa (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Kiralık Kasa Ücreti Ödenmediğinde Ne Olur?

Türkiye Finans kiralık kasa ücreti ödenmemesi Türkiye Finans’ın sıklıkla karşılaştığı bir durumdur. Otomatik ödeme talimatı verilmeyen kiralık kasa ödemelerinde kasa ücretinin aylık ödemesi unutulmaktadır. Türkiye Finans bu durumu önlemek için yıllık ödeme tutarını avantajlı bir hale getirmiştir.

Kiralık kasa ücretinin ödenmemesi halinde depozito ücreti devreye girmektedir. Depozito ücretinin müşterilerden alınmasının temel sebebi budur. Bankaların ücret konusunda mağdur olmamak adına aldığı bir önlemdir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Ankara Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Ücretin ödenmediği ayın tutarı, depozitodan karşılanmaktadır. Depozito ödendikten sonra bile ücretini ödemeyen müşterilerden eşyalarını ya da belgelerini geri almaları istenmektedir. Türkiye Finans sisteminde kayıtlı olan telefon numarasında SMS ya da arama yolu ile sizlerle iletişime geçilmektedir.

Türkiye Finans Kiralık Kasa Ortaklı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans kiralık kasa ortaklı açma banka tarafından belirlenen bir durumdur. Türkiye Finans tarafından ortaklı kasa açtırma için verilen maksimum sayısı 3 kişidir. Kasa açtırmak isteyen kişilerin hepsi, Türkiye Finans şubelerinde olmak zorundadır. Vekaleten gelen kişiler kesinlikle kabul edilmemektedir.

Kiralık kasa başvuru için imzalanan sözleşmede tüm ortakların ıslak imzalarının bulunması gereklidir. Kasa açtırma işleminde de 3 kişinin aynı anda şubede olması gereklidir. Bireysel olarak gelindiğinde maalesef işlem yapılmamaktadır.

Türkiye Finans Kiralık Kasa Sahibinin Vefat Durumunda Ne Olur?

Türkiye Finans kiralık kasa sahibinin vefat etmesi durumunda yasal yollara başvurmaktadır. Kiralık kasa sahibinin vefat etmesi durumunda kişinin varsa avukatı ya da aile bireylerinin Türkiye Finans şubesine müracaat etmesi gereklidir.

Böyle bir durumda kasa açma işlemi için noter de gereklidir. Yasalar gereği, vefat eden bir kişinin kiralık kasasının açılması için noter huzurunda olunması gereklidir. Noterin olmadığı bir işlem kanunen hükümsüz sayılmaktadır.

Türkiye Finans Kiralık Kasa Sigortası Var Mı?

Türkiye Finans kiralık kasa sigortası banka ile müşteri arasında imzalanan sözleşmek kapsamında yer almaktadır. Türkiye Finans kiralık kasa konusunda müşterilerinin haklarını korumaya özen göstermektedir. Sigorta şartları, sözleşme detaylarında yer almaktadır.

Deprem, yangın, sel gibi olağanüstü durumlarda Türkiye Finans müşterilerini kiralık kasa için sigorta kapsamına almamaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.