2021 Türkiye Finans Kiralık Kasa Özellikleri ve Ücretleri

22.05.2020
1.102
A+
A-
2021 Türkiye Finans Kiralık Kasa Özellikleri ve Ücretleri

Türkiye Finans aylık kiralık kasa ücretleri, 12 ay kiralamalar için sabit bir ücret sunmaktadır. Banka üzerinden yapılacak olan kasa kiralamaları, 1 – 3 – 6 – 12 ay olarak seçilse de sadece 12 aylık kiralama ücreti verilmektedir. Bu nedenle Türkiye Finans kiralık kasa ücretleri için belirleyici nokta, kasa boyudur. Kasa boyuna göre ödenmesi gereken bir yıllık kasa ücretleri de şu tutarlardadır;

 • 1 yıllık küçük boy kasalar için ödenmesi gereken ücret 300 TL’dir.
 • 1 yıllık orta boy kasalar için ödenmesi gereken ücret 350 TL’dir.
 • 1 yıllık büyük boy kasalar için ödenmesi gereken ücret 400 TL’dir.

Bu ücretlerin ödenmesi karşılığında, kasa kiralaması herhangi bir zaman diliminde yapılabilmektedir. Kasanızı kiraladıktan sonra, 12 ay yerine 1, 3, 6 ay seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Fakat bu zaman aralıkları için sabit bir ücret politikası uygulanmamaktadır. Bu nedenle 12 aydan az bir süreliğine kasa kiralamak istediğinizde, ücret bilgisini o sırada banka üzerinden öğrenebilmektesiniz.

Türkiye Finans Kiralık Kasaları Özellikleri

Türkiye Finans kiralık kasalarının özellikleri, bankanın resmi web sitesinde de yer almaktadır ve şu şekildedir;

 • Başvurular yalnızca Türkiye Finans şubeleri üzerinden yapılmaktadır.
 • Türkiye Finans kiralık kasaları içerisinde değerli bulunan her şey (yasa dışı bir şey olmaması ve patlayıcı madde olmaması şartıyla) saklanabilmektedir.
 • Küçük, orta ve büyük boy olmak üzere sunulan kasa boylarından, müşteriler saklayacakları şeye uygu olanı seçebilirler.
 • Kasa kiralamaları yıllık ya da 1, 3 ve 6 ay olarak yapılabilmektedir.

Genel olarak bankadaki kiralık kasa özellikleri bu şekilde sıralanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Faiz Oranları

Türkiye Finans Kiralık Kasa Başvuru Belgeleri

Türkiye Finans kiralık kasa başvuru evrakları, kasa başvuruları için zorunlu olarak toparlanması gereken evrakladır. Bu evrakları bankaya teslim etmediğiniz sürece, başvurularınıza onay verilmemektedir. Bankaya teslim edilmesi gereken evrak listesinde, şunlar yer alır;

 • TC nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı
 • İkametgah belgesi
 • Son 3 aya ait ve ödenmiş herhangi bir ev (elektrik, doğalgaz vb.) faturası
 • 1 adet vesikalık fotoğraf

Bu evrakların karşılığında, Türkiye Finans kiralık kasa ücretleri konusunda gerekli bilgiyi de alarak kasanızı kiralayabilirsiniz.

Türkiye Finans Ortak Kiralık Kasa Başvurusu

Türkiye Finans kasa ortaklığı konusunda müşterilerine bazı şartlar koşmaktadır. Bu şartlardan ilki, ortak başvurularda en fazla 3 kişi adına kiralık kasa açılabilmektedir. Başvuracak tarafların üçünün de başvuru sırasında bankada olması ve sözleşmede ıslak imzalarının yer alması gerekmektedir. Kasa açma işlemi için gerekli evraklar, her bir ortak tarafından ayrı ayrı sağlanmalıdır. Kasanın süresi dolduktan sonra, taraflar kasayı açtırmak için bankaya birlikte gelmelidir. 1 kişinin bile eksik olması halinde, kasa açma işlemi yapılamaz.

Türkiye Finans Kiralık Kasalarında Depozito Ücreti Var mı?

Türkiye Finans kasa depozito ücretleri, ilk kasa açtırma işlemlerinde uygulanmaktadır. Bankadan ilk kez kasa kiralanması halinde, depozito ücreti alınır. Depozito ücretleri için de yine sadece yıllık ücretler verilmiştir. Bunlar;

 • Küçük boy kiralık kasa depozito ücreti 300 TL
 • Orta boy kiralık kasa depozito ücreti 350 TL
 • Büyük boy kiralık kasa depozito ücreti 400 TL

Olarak belirlenmiştir.

Türkiye Finans Kiralık Kasa Sigortası Yapılabilir mi?

Türkiye Finans kasa sigortası yapılabilmektedir. Başvurularda banka ve müşteri arasında bir sözleşme imzalanır ve bu sözleşme maddeleri arasında bu noktaya da değinilir. Sigorta kapsamında, deprem, yangın, sel gibi durumlar bulunmaz. Diğer tüm durumlar için kiralık kasanız sigortalanır ve size güvenli bir hizmet sunma amaçlanır. Türkiye Finans kasa ücretleri, sigorta nedeniyle değişikliğe uğramaz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Hesap Açma BaşvurusuZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.