Türkiye Finans Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

04.11.2019
639
A+
A-
Türkiye Finans Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Türkiye Finans konut kredisi faiz yüzdesi en son düzenlemeler ile % 1.12 olarak belirlenmiştir. Türkiye Finans konut kredisi ile başvuru sahibinin almayı planladığı ev banka tarafından alınarak, müşteri ile karşılıklı oluşturulan ödeme planı uyarınca kendisine satılır. Türkiye Finans bir katılım bankasıdır, bu nedenle faiz uygulaması ile değil kar payı uygulaması ile işlemlerini yürütmektedir. Konut kredisi/ mortgage uygulaması için Türkiye Finans tarafından belirlenen en uzun geri ödeme vadesi 120 ay (10 yıl) olarak belirlenmiştir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Faiz ve 100.000 TL Geri Ödeme Tutarı

Türkiye Finans’tan 100.000 TL konut kredisi çekildiği takdirde ödeme vadelerine bağlı olarak geri ödeme tutarları şunlardır:

 • 000 TL çekildikten sonra 120 ay geri ödeme vadesi seçildiğinde uygulanan kar payı oranı %1.12 olup, aylık geri ödeme taksit tutarı 1.519 TL’dir. Böylece toplam geri ödeme maliyeti 183.062 TL olur.
 • 000 TL çekildikten sonra 60 ay geri ödeme vadesi seçildiğinde uygulanan kar payı oranı %1.12 olup, aylık geri ödeme taksit tutarı 2.298 TL’dir. Böylece toplam geri ödeme maliyeti 138.630 TL olur.
 • 000 TL çekildikten sonra 48 ay geri ödeme vadesi seçildiğinde uygulanan kar payı oranı %1.12 olup aylık geri ödeme taksit tutarı 2.705 TL’dir. Böylece toplam geri ödeme maliyeti 130.584 TL olur.
 • 000 TL çekildikten sonra 36 ay geri ödeme vadesi seçildiğinde uygulanan kar payı oranı %1.12 olup aylık geri ödeme taksit tutarı 3.391 TL’dir. Böylece toplam geri ödeme maliyeti 122.824 TL olur.
 • 000 TL çekildikten sonra 12 ay geri ödeme vadesi seçildiğinde uygulanan kar payı oranı %1.12 olup aylık geri ödeme taksit tutarı 8.952 TL’dir. Böylece toplam geri ödeme maliyeti 108.190 TL olur.
turkiye finans konut finansmani sartlari

Türkiye Finans Konut Finansmanı Resmi Sayfası

Türkiye Finans Konut Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Türkiye Finans konut kredisi için banka tarafından belirlenen ön koşullar şunlardır:

 • Türkiye Finans konut kredisi için başvuruda bulunan kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
 • Başvuru sahibine ait kredi notu yüksek olmalıdır. Başvuru sahibi geçmişte banka ödemeleri konusunda pürüz yaşamamış olmalıdır.
 • Başvuru sahibi gelirini resmi evrak ile belgeleyebilmelidir.
 • Başvuru sahibi resmi nikahla evli ise, eşinin de Türkiye Finans koşullarında kredi çekmeye razı olduğuna dair yazılı ve imzalı belge getirmelidir.
 • Başvuru sahibinin almayı planladığı konut, tapu dairesinde ‘’mesken’’ olarak kayıtlı olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin almayı planladığı konutun iskanı alınmış olmalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Adana Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Türkiye Finans Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye Finans konut kredisi için istenen belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı ya da başvuru sahibinin TC kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (pasaport ya da ehliyet de olabilir)
 • Başvuru sahibinin gelirini bildiren resmi belge, bankanın kabul ettiği resmi gelir belgeleri şunlardır:
  • Başvuru sahibi kamu çalışanı ise maaş bordrosu,
  • Başvuru sahibi özel sektör çalışanı ise maaş bordrosu, firmanın imza sirküleri,
  • Şirket sahibi ya da ortağı olarak müracaat ediliyorsa vergi levhası, gelir tablosu, mizan, onaylı bilanço, imza sirküleri, gelir tablosu, şirketin kuruluşu ve son ortaklık payını bildiren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Müracaat eden kişi emekli ise emekli maaşına ait maaş dökümü
  • Müracaat eden kişi kira geliri ile geçiniyor ise söz konusu mülke ait tapu, ve kira kontratı,
  • Başvuruda bulunan kişi çiftçi ise çiftçilik belgesi ve arsa tapusu,
  • Müracaat eden kişi banka faizi (kar payı) ile geçiniyorsa, bahse konu hesaba ait hesap cüzdanı,
 • Konuta ait kat mülkiyeti ya da kat irtifakını bildiren tapu,
 • Başvuru sahibinin adresini beyan eden ikametgah belgesi ya da müracaat eden kişinin oturduğu konuta gelen en son 3 aya ait ödenmiş, elektrik, su ya da doğalgaz faturalarından birisidir. Faturanın başvuruda bulunan kişi adına düzenlenmiş olması gerekir.

Bunların dışında banka  başvuru sahibinin ya da başvurulan konutun durumuna göre farklı evraklar isteyebildiği gibi, kefil de isteyebilir. Kefil istendiği takdirde yukarıda bildirilen belgeleri kefilin de getirmesi gereklidir. Banka teminat istediği takdirde gösterilecek teminata ait tapu belgesi de getirilmelidir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Faiz ve Ödeme Seçenekleri

Türkiye Finans mortgage uygulamasında alınan finansmanın geri ödenmesi için müşterilerinin tercihine göre farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Bu seçeneklere ait bilgiler aşağıda verilmiştir.

Türkiye Finans Artan Taksitli Konut Kredisi Ödeme

Türkiye Finans artan taksitli ödeme seçeneğinde kredi çeken müşteri önceleri düşük miktarlarda ödemeye başlayıp, zaman geçtikçe ödeme tutarını merhale olarak arttırır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kredi Kartı Limit Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Eğer kredi çeken kişi ileriye dönük gelir artışı bekliyor ise, oldukça avantajlı ve tavsiye edilen bir ödeme seçeneğidir.

Türkiye Finans Konut Finansmanı (Resmi Sayfası)

Türkiye Finans Azalan Taksitli Konut Kredisi Ödeme

Türkiye Finans azalan taksitli mortgage ödemesinde ödenen aylık tutarların, aylar geçtikçe belli oranlar dahilinde azaldığı ödeme seçeneğidir.

Türkiye Finans Ara Ödemeli Konut Kredisi

Türkiye Finans ara ödemeli mortgage programında 3 aylık, 6 aylık ya da 12 aylık periyotlarda ek ödeme imkanı sunan bir ödeme planıdır. Daha çok belli zaman aralıklarında prim ikramiye vb. ara ödemeler alan kişiler için uygun bir ödeme şeklidir.

Türkiye Finans Değişken Ödemeli Konut Kredisi

Türkiye Finans değişken ödemeli mortgage programında, kredi çeken kişi taksitlerinin tutarını değişken miktarlarda belirleyebilir.

Yapılan harcamalar ve bütçenin gelir gider dengesine göre tercih edilebilecek bir ödeme şeklidir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Başvuru Yapılabilecek Yollar

Türkiye Finans konut kredisi için müracaat edilebilecek kanallar şunlardır:

 • Türkiye Finans Katılım Bankası internet bankacılığı hizmeti üzerinden,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerine giderek, şubede verilen hizmet üzerinden,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilir. Türkiye Finans müşteri hizmetleri telefon numarası 0 850 222 22 44’dür. Bu numara arandığında Türkiye Finans telefon bankacılığı sesli yanıt sistemi üzerinden hizmet sunmaktadır.

Başvuru nereden yapılırsa yapılsın en son aşamada, kredi çekmek isteyen kişi şahsen bankaya giderek gerekli belgeleri imzalar. Ancak bu aşamadan sonra kredi işlemi yürürlüğe girer. Bu nedenle banka üzerinden değil de, diğer kanallardan yapılan başvurular ön başvuru niteliğindedir.

Türkiye Finans Ekspertiz Raporu ve Alınabilecek Kredi Tutarı

Türkiye Finans verebileceği kredi tutarı için satın alınması planlanan konutun piyasa bedelinin belirlenmesi için bir uzman tarafından rapor düzenletir. Bu rapor ekspertiz raporu olarak adlandırılır. Türkiye Finans katılım belgesi konut finansmanı için başvuruda bulunan müşterisine ekspertiz raporunda belirtilen değerin en fazla % 80’i kadar ödeme yapar.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Altın Alış Satış İşlemi

Ekspertiz ücreti olarak bankanın yaptığı harcamalar konut kredisi çekmek isteyen müşteriden tahsil edilir.

Türkiye Finans İnşaatı Devam Eden Projeler

Türkiye Finans inşaatı sürmekte olan projeler eğer kendisi ile anlaşmalı şirketlere ait projeler ise bu durumda henüz tamamlanmamış inşa aşamasındaki mekanlar için de konut kredisi vermektedir.

Türkiye Finans tarafından verilen konut kredisi erken kapatılmak istendiği takdirde Tüketicinin Korunması Hakları Kanunu, Konut Finansmanı Sözleşmesi uyarınca banka tarafından erken ödeme tazminatı talep edilebiliyor.

Türkiye Finans konut kredisi için yürürlükte bulunan resmi bilgiler bunlardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.