Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama

01.10.2021
873
A+
A-
Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama

Türkiye Finans Konut Kredisi hesaplamaları, ev sahibi olmak isteyen kişilerin faizsiz bir şekilde bütçelerine göre yapabileceği finansman hesaplamalarıdır. Türkiye Finans Katılım Bankası, İslami Bankacılık ilkelerini benimseyen bir katılım bankasıdır ve tüm finansman ürünlerini faiz almadan kâr payı oranlarıyla sunmaktadır. Türkiye Finans konut kredisi hizmetlerini, Konut Finansmanı, Yabancıya Mortgage, Gurbetçi Mortgage ve Toplu Konut Projeleri olarak 4 farlı ürünle sunmaktadır.

Türkiye Finans Konut Finansmanları

Türkiye Finans konut finansmanı aylık taksitlerle kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olabileceğiniz bir finansman ürünüdür. Bankadan finansman desteği alabilmek için önce satın almak istediğiniz konutu seçmelisiniz. Daha sonra bankanın koşullarına uygun olması durumunda banka konutu sizin adınıza satın alır ve ödemeleriniz bitene kadar konut bankaya ipotekli olur. Vadeleriniz yani kredi ödemeleriniz bittikten sonra ipotek ortadan kalkar ve banka konutun tapusunu size teslim eder. Türkiye Finans Katılım Bankası, finansmanları sizin seçtiğiniz vadelerle size sunmaktadır.

Turkiye Finans Konut Finansmani Basvurusu

Türkiye Finans Konut Finansmanı Detayları

Türkiye Finans’tan Yabancıya Mortgage

Türkiye Finans Yabancıya Mortgage ürünü, Türkiye’den ev almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlara özel bir finansman ürünüdür. Yabancıya konut finansmanından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan ve bu ülkede bir konut sahibi olmak isteyen kişiler yaralanabilir.

 • Bu finansmanlar uygun finansman tahsis ücreti ve kâr payı oranlarıyla sunulmaktadır.
 • Yabancı vatandaşlar finansman ödemelerini 120 aya kadar vadeli olarak yapabilirler.
 • Satın almak için seçilen konutun ekspertiz değerinin %80’inine finansman desteği sunulmaktadır.
 • Satın alınacak gayrimenkulün değeri, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisanslı bağımsız firmalarca tespit edilmektedir.
 • Yabancı ülke vatandaşları bankanın bu finansman ürününden Türk Lirası para birimiyle yararlanabilmektedir.
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’na başvuru yapacak kişilerin belgeleri, vatandaşı oldukları ülkenin resmi dilinde hazırlanmalıdır.
 • Kişi başvuruyu ya şahsen yapmalıdır ya da noterden onay alarak vekalet verdiği kişi tarafından yapılmalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Türkiye Finans’tan Gurbetçiye Mortgage

Türkiye Finans Gurbetçi Mortgage finansman ürünü yurt dışında yaşayan ve orada para kazanan Türk Vatandaşları için oluşturulmuş bir kredi türüdür. Gurbetçilerin uygun ve avantajlı koşullarla ev sahibi olmalarını destekleyen banka onlara uygun kâr oranları ve 120 ay uzunluğunda vade imkânı sunmaktadır. Gurbetçiler, Türkiye’de alacakları evler için Türk Lirası para biriminde taksit ödemelerini yapabilirler. İster yatırım amaçlı isterse de oturmak için ev almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu imkândan yararlanabilir. Bu finansman türünden yararlanabilmek için gurbetçilerin çalıştıkları ülkedeki iş yerlerinden gelir belgesi ve çalışma durumunu gösteren resmî belgelerle en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası’nı ziyaret etmeleri gerekir. Bu belgeler çalışılan ülkelerin ana dilinde olacağı için yeminli tercümanlardan Türkçeye çevrilmiş halleri de bankaya teslim edilmelidir.

Türkiye Finans’ın Toplu Konut Projeleri

Türkiye Finans toplu konut projeleri kapsamında, ortak olarak yürüttüğü toplu konut projelerinden ev sahibi olma fırsatı da sunmaktadır. Başta İstanbul olmak üzere birçok il ve ilçede bulunan bu projelerden ev sahibi olma şansınız vardır. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın hangi toplu konut projeleriyle çalıştığını görmek için www.turkiyefinans.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Burada tüm anlaşmalı projelerin listesi bulunmaktadır. Projeleri tek tek inceleme imkânınız vardır. Burada tüm site ya konut projelerinin açıklamaları, adresleri ve detayları bulunmaktadır. Size uygun olan projeye tıkladığınızda ilgili olan şubeyi görürsünüz. O şubeye giderek hemen finansman başvurusunu yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Hesaplama Araçları

Türkiye Finans konut kredisi hesaplama işlemlerinizi bankanın internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Türkiye Finans konut kredisi hesaplamalarını www.turkiyefinans.com.tr adresinde bulunan ‘Hesaplama Aracı’ aracılığıyla Finansman Hesaplama ve Kâr Payı Hesaplama olarak 2 şekilde yapabilirsiniz. Konut kredisi hesaplamalarını şu şekilde yapabilirsiniz:

 • İlk önce finansman türü seçeneğinden konut finansmanı ürününü seçmeniz gerekir.
 • İkinci aşamada alacağınız konutun finansman tutarını girmeniz gerekir.
 • Finansman tutarını da girdikten sonra bölünmesini istediğiniz vade sayısını girersiniz. Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi için 120 ay vade fırsatı sunmaktadır.
 • Tüm bilgiler girildikten sonra hesaplama yaparak size özel ödeme planına ulaşabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Para Yatırma İşlemi

Türkiye Finans’ın sitesi üzerinde oluşturduğunuz ödeme planında tüm masraflar, ücretler, kâr payı oranı, geri ödenecek tutar ve aylık ödenecek tutarları görebilirsiniz. Alacağınız finansmanın maddi olarak tüm detayları bu plan üzerinde sizinle paylaşılır. Daha net bir ödeme planı planlamak için size en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası’na gidebilir ve detaylı finansman hesaplamasını banka personelleriyle yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Mortgage Finansmanı Ödeme Çözümleri

Türkiye Finans konut finansmanı ödeme çözümleri, Mortgage alacak olan müşterilere sunulan ödeme çözümleridir:

 • Artan Taksitli Mortgage Finansmanı: En başta düşük tutarda başlayan ve gittikçe kademeli olarak yükselen konut finansmanı vade ödemeleridir. Zaman içerisinde gelir artışı durumu varsa bu ödeme çözümünden yararlanabilirsiniz.
 • Azalan Taksitli Mortgage Finansmanı: Taksit ödemelerinin ilerleyen zamanlarda kademeli olarak azaldığı ödemelerdir. Gittikçe ödemelerinizi rahatlatmak için bu ödemeden yararlanabilirsiniz.
 • Ara Ödemeli Mortgage Finansmanı: Taksit planını 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık gibi belli periyotlarda ayarlayabileceğiniz ödeme planlarıdır. Bazı meslek gruplarında prim ya da ikramiye durumları söz konusudur. Bu meslek grupları bu ödemeyi tercih edebilir.
 • Değişken Ödemeli Konut Finansmanı: Ödemelerinizi ve taksit tutarlarınızı bütçenize göre değişken olarak planlayabileceğiniz ödeme yöntemleridir. Hem kazancınızı hem de bütçenizi göz önünde bulundurarak ödemelerinizi planlayabilirsiniz.
Türkiye Finans Konut Finansmanı (Resmi Sayfa)

Türkiye Finans Konut Finansmanı Başvuru Belgeleri

Türkiye Finans konut kredisi başvuru belgeleri, yukarıda bahsettiğimiz finansman ürünleri için başvuruda bulunurken yanınızda bulundurmanız gereken belgelerdir. Bankanın istediği belgeler şu şekildedir:

 • C. Kimlik Belgesi, sürücü belgesi ya da pasaport
 • Gelir Belgesi (çalışılan iş yerinden alınacak gelir düzeyini gösteren resmî belge)
 • Maaş Bordrosu
 • Serbest meslek sahibi ve işletme sahibi olan kişiler için: son yıla ait Vergi Levhası, Gelir Tablosu, Mizan, Onaylı Bilanço, İmza Sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi
 • Finansman için başvurulan konuta ait Kat Mülkiyeti, Kat İrtifak Tapusu ve Yapı Kullanım İzin Belgesi
 • Ücretli çalışan kişiler için: Maaş Bordrosu ve firmanın İmza Sirküleri
 • Başvuru Formu
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans POS Şikayet Hattı Numarası Nedir?

Banka eğer gerekli görürse finansman başvurusu yapan kişilerden kefil ya da ek teminatlar talep edebilmektedir. Kefil talep edilmesi durumunda gelir belgesi gibi belgelerin kefilden tarafından da gösterilmesi gerekir.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Başvurusu

Türkiye Finans konut kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler aşağıda bulunan iletişim kanallarını kullanarak bilgi alabilir ya da direkt en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerini yukarıda verilen belgelerle ziyaret edebilirler:

 • İnternet Şubesi: İnternet şubesi üzerinden işlem yapabilmek için kendinize bir hesap açmanız gerekmektedir. Türkiye Finans konut kredisi için buradan bilgi alabilir, hesaplama yapabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Türkiye Finans Şubeleri: Size en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesini internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Şubelerde hem detaylı hesaplama yapar hem de belgeler ve başvuru formunu teslim ederek kredi başvurusunda bulunursunuz.
 • Müşteri İletişim Merkezi: 7 gün 24 saat (0850) 222 22 44 telefon numarasından bankaya ulaşabilir ve tüm konularda bilgi alabilirsiniz. Finansman başvuruları dahil tüm bankacılık hizmetlerini telefonla yapabilirsiniz.
 • Türkiye Finans Ekspertiz Sistemi ve Ücreti

 • Türkiye Finans Hesap Açma Başvurusu

 • Türkiye Finans Genel Müdürlüğü Nerede?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.