2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

04.05.2020
659
A+
A-
2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu sorgulama yapmak için dilerseniz banka şubelerini ziyaret edebilir, dilerseniz de internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Türkiye Finans’ın en popüler kredi kartlarından bir tanesi Happy’dir. Özel teşebbüs destekli banka, faizsiz kazanç sunar. Türkiye Finans müşterisi olan herkes bu kredi kartına sahip olmak için başvuru yapabilir.

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusunu Telefon Bankacılığından Sorgulama

Türkiye Finans kart başvurusunu telefon bankacılığından sorgulama yapmak için telefonlarınızdan 0 850 222 22 44’ü arayabilirsiniz. Hatta çıkan banka temsilcisi kart başvurusu sorgulaması yapabilmeniz için kimlik doğrulaması adına bazı güvenlik soruları soracaktır. Bu sorulara doğru yanıt vermeniz halinde kısa sürede başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Arama yapıldığı sırada, sorulara hızlı yanıt verebilmek için yanınızda TC kimlik belgenizi bulundurmayı unutmayın.

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Ne Zaman Yapılır?

Türkiye Finans kart başvurusunu sorgulama zamanı gelmesi için başvuru yaptıktan sonra en az 24 saat beklemeniz önerilmektedir. Eğer 1 gün geçmesine rağmen banka tarafından başvurunuz ile ilgili tarafınıza bilgi ulaştırılmazsa farklı kanalları kullanarak kart başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Teslimi Ne Zaman Yapılıyor?

Türkiye Finans kart teslimi yapılması için ortalama 7 ile 10 gün arasında zaman geçmesi gerekiyor. Eğer şehir içinde bir yerde oturuyorsanız, ortalama 3 günde kredi kartınızı teslim alabilirsiniz. Eğer başvuru yapmanızın üzerinden 10 gün geçtiyse ve buna rağmen kart ile ilgili bir bilgi alamadıysanız kredi kartı başvurunuzu sorgulamanızda fayda var. Eğer yaşadığınız yer şehir merkezinden çok uzakta ise, bazı durumlarda müşterilerinin kendilerinin kredi kartını banka şubelerinden birinden teslim alması istenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Yatırım Hesapları

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu Banka Şubelerinden Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans şubeden kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz yanınızda gelir belgeniz ve kimlik belgenizin olması gerekir. Bankada bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi aracılığı ile kredi kartı talebinizi ilgili birime iletebilirsiniz. Görüşme sırasında banka yetkilisi başvuran kişinin evraklarını inceleyecektir. Yapılan inceleme sonrasında kişinin kredi kartı kullanmak için uygun bir aday olup olmadığı tespit edilir. İncelemeler yapılırken bir yandan kişiye doldurması için kredi kartı başvuru evrağı verilir. Başvurunun geçerli olması bu evrağın eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması önemlidir.

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu İncelemesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapılırken dikkat edilenler bulunuyor. Yetkili kişiye kredi kartı verilip verilmemesinin uygunluğunu değerlendirirken bazı kriterlere bakıyor. Bu kriterlerin başında kişinin kredi notu geliyor. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi kartı alma ve kredi kullanma ihtimali düşük oluyor. Kredi notunuz yüksekse şart olmadan daha kolay bir şekilde kredi kullanabiliyorsunuz. Kredi notu, kişinin bütün bankalar ile son 5 yılda olan ilişkisi üzerinden hesaplanıyor. Kredi notunun hesaplanmasında farklı etkenlerin farklı yüzde ağırlığı bulunuyor. Geçmiş ödeme düzeni, mevcut borçlar, gelir, varlıklar gibi noktalar kredi notunun belirlenmesinde etkili oluyor.

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu İncelemesi Yapılırken Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapılırken kredi notu hesaplama için Türkiye Bankalar Birliği Merkezi Raporu’ndan faydalanılır. Vatandaşların kendileri de e devlet üzerinde kredi notu bilgilerine ulaşabilirler. Aynı sistem üzerinden ticari ve bireysel nitelikte olan bütün kredi limitleri, vadelerine göre borç bilgileri, komisyon bilgileri gibi diğer önemli bilgileri de görebilirsiniz.

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu Yaparken Kredi Notu Kaç Olmalı?

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapılırken kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır. Eğer kredi notunuz 0 ile 699 arasında bir yerdeyse kart başvurusu sorgulama yapmanıza gerek yok. Çünkü çok yüksek ihtimalle banka başvurunuzu geri çevirecektir. Notun 0 olması daha önce bankalar ile KMH hesabı üzerinden çalışmadığınız anlama gelir. Yani 0 notu ne iyi ne kötüdür. Belirsizlik olarak görüldüğünden bankaların sevdiği bir kredi notu değildir. 0 ile 699 arası grup en riskli iken, 700 ile 1099 arası orta riskli, 1100 ile 1499 arası az riskli, 1500 ile 1699 arası iyi ve 1700 ile 1900 arası kredi notu çok iyidir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kredi Kartı Limit Sorgulaması Nasıl Yapılır?

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu Yaparken Kredi Notu Düşük Olanlar Ne Yapmalı?

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapılırken kredi notu düşük olanlar kredi kullanamaz diye bir kaide yok. Kredi notunuzu yükselttikten sonra da kredi kullanabilirsiniz. Ya da banka belli şartları yerine getirmeniz koşulu ile size kredi verebilir. Banka sizden kefil, mülk talep edebilir. Kullanmak istediğiniz kredi miktarı, mevcut kredileriniz ve kredi notunuzun hangi aralıkta yer aldığı gibi etkenlerin tümü kredi kartı kullanıp kullanamayacağınız konusunda belirleyici olur. Eğer kredi notunuz düşükse ve yükseltmek istiyorsanız her şeyden önce sabırlı olmanız gerekiyor. Düzenli olarak borçlarınızı ödeyin. Ödemelerinizi tek bir gün bile geciktirmeyin. Çünkü tek gün gecikme bile sisteme gecikme olarak yansır. Ödemenin geciktirildiği her bir gün de, kredi notunun düşüşü artar.

2021 Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusunu Sorgulamak için Hangi Kanalları Tercih Edebilirim?

Türkiye Finans kredi kartı başvurusunu sorgulamak için kanallar tercihinize bağlı olarak seçilebilir. Dilerseniz telefonlarınızdan telefon bankacılığına bağlanarak sorgulama yapabilirsiniz. Bankanın internet şubesine giriş için şifre ve müşteri no ya da kimlik no bilgilerine sahipseniz internet şubesi üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Akıllı telefona sahip olan müşteriler bankanın mobil uygulamasını telefonlarına indirdikten sonra sorgulama yapabilirler. Müşteri temsilciniz ile yüz yüze görüşmek isterseniz de Finans şubelerine bizzat giderek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Hangi banka şubesinin size en yakın olduğunu öğrenmek için banka resmi internet kısmından iletişim bölümüne tıklayın.

2021 Türkiye Finans Happy Kredi Kartı Türleri Nelerdir?

Türkiye Finans HAPPY kredi kartı türleri farklı müşteri tiplerine özel, farklı çeşitlerde sunulmuştur. Happy Zero Kart, Happy Kart, Happy Kart GOLD, Happy Kart Platinum seçenekleri bulunuyor. Bu kartların kullanıcılarına sunduğu özellikler, yıllık kart ücreti ve kazanç tipi farklı olabilir. Happy Kart Platinum müşterileri için ödenmesi gereken yıllık ücret 82.50 TL iken, Happy Kart Gold için yıllık 67.00 TL kart ücreti ödeniyor. Kart türü fark etmeksizin, kredi kartlarının kullanılabileceği 8 bin 500 ATM bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans ATM En Yakın Nerede?

2021 Türkiye Finans Happy Zero Kredi Kartı

Türkiye Finans HAPPY zero kredi kartı sıfır kart aidatı ödetir. Happy Zero öğrenciler için idealdir. Avantajları da boldur. Bu kartı kullanarak her alışveriş yaptığınızda bedava bonus puan kazanırsınız. Ardından kazandığınız bonus paraları paraya çevirerek harcayabilirsiniz. Happy Zero Kart ile alışverişlerinizde taksit yapma imkanına da sahipsiniz. Visa kartın geçerli olduğu her yerde kartın bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Yüklü para tutacak bir harcama yaparken, parayı anında vermek zorunda değilsiniz. Harcama tutarını taksitlere bölün, rahat rahat ödeme yapın. Ayrıca size özel düzenlenen kampanyaların da tadını çıkaracaksınız! Size en yakın banka şubeleriniz ziyaret ederek, ya da telefonlarınızdan mobil uygulamayı kullanarak kart başvurusu sorgulama yapabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.