Türkiye Finans Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

19.09.2021
1.201
A+
A-
Türkiye Finans Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans  Bankası’ndan kredi başvurusu yapmak için SMS bankacılığı, internet bankacılığı, telefonla müşteri hizmetlerini arama ya da şubeleri ziyaret etme yollarından biri uygulanabilir. Bankanın kredilerinde uyguladığı faiz tutarlar, kredinin özelliklerine, tutarına, vadesine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bankalar, ATM sistemi üzerinden de kredi başvurusu almaktadır. Türkiye Finans kredi başvuruları, kişilerin kredi notlarına göre yapılmaktadır.

Türkiye Finans Kredi Türleri

Türkiye Finans Bankası’nın verdiği kredi çeşitleri, alınacak kredinin türünün seçilmesine göre değişiklik göstermektedir. Kredi alımlarında, kredi türünün belirlenmesi, alınacak kredinin faiz oranlarının ve limitlerinin belirlenmesi açısından önem taşımaktadır. Bu kapsamda Türkiye Finans kredilerinin türleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Dert çözen finansman,
 • Hac ve Umre finansmanı,
 • imar barışı finansmanı,
 • yurt içi ve yurt dışı eğitim finansmanı,
 • evlilik finansmanı,
 • enerji verimliliği finansmanı,
 • İzoder enerji verimliliği finansmanı,
 • konut tamamlama finansmanı,
 • konut geliştirme finansmanı,
 • devre mülk finansmanı,
 • devre tatil finansmanı,
 • sağlık finansmanı,
 • tekne finansmanı,
 • kombi ve tesisat finansmanı,
 • peşin kira finansmanı,
 • ihtiyaç finansmanı

bankanın verdiği bu kredi çeşitlerinden her biri, farklı limit, vade ve faiz oranlarına sahiptir. Bu nedenle alınmadan önce, kredi türünün doğru bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

Turkiye Finans Finansman

Türkiye Finans Finansman Çeşitleri

Türkiye Finans Bankası İnternet Başvurusu

İnternet üzerinden Türkiye Finans başvurusu yapmak için, bankanın resmi internet adresine giriş yapmak gerekmektedir. Bu kapsamda yapılacak işlemlerde, bankanın müşterisi olmak gerekmektedir. banka müşterisi olunmaması durumunda, internet bankacılığını kullanmak mümkün olmayacaktır.

İnternet üzerinden yapılacak başvurular, mobil şube ve internet şubesi olmak üzere iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu kapsamda mobil şube, kullanıcıların gerekli uygulamayı indirerek giriş hakkına sahip oldukları bankacılık türü olarak tanımlanabilmektedir. Ancak internet bankacılığı, bankanın resmi internet adresi ile giriş yapılan, sabit bir cihazdan değil, internet erişiminin olduğu tüm cihazlardan kullanılabilen bir bankacılık türüdür. Bunun yanı sıra, her iki durumda da sahip olunan uygulama hakları aynı olmaktadır. Ayrıca mobil uygulama başvurularında da, internet bankacılığında da kişiler, kredi başvurularına 5 dakika içerisinde hızlı yanıt alabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Araç Kredisi Kampanyası ve Şartları

Türkiye Finans Kredisine Mobil Şubeden Başvurmak

Mobil şube ile Türkiye Finans kredisi başvurusu yapmak için, bankanın bankacılık uygulaması indirilmelidir. Mobil şube, şifre ve T.C. kimlik kartı ya da kullanıcı adı ile giriş yapılmasını gerektirmektedir. Mobil şubeye giriş ayarları, Türkiye Finans Bankası şubelerinden yapılabilmektedir. Bu şekilde bankadan akıllı SMS ile alınacak kod ile mobil şube uygulamasına giriş yapılabilmektedir. Yapılacak girişin ardından sağ üst kısımda bulunan menüler kısmına tıklanmalıdır. Ardından menü içerisinden kredi başvuruları bölümüne tıklanmalı, sonrasında seçenekler arasından kredi türünün seçilmesi sağlanmalıdır. Kredi türünün seçilmesinin ardından, kişilerin ihtiyaç duydukları tutarın sorulduğu bir form ekrana gelecektir. Form üzerinde tutar yazılmalıdır.

Yazılan tutar için istenen vade, hemen alt kısımdaki bölümde belirtilmelidir. Burada banka, 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Sonrasında Başvur seçeneğine tıklanmalıdır. Bankaya daha önce kredi başvurusu ya da  kredi kartı başvurusunda bulunmuşsanız ya da bankanın maaş müşterisi iseniz, banka tarafından size geliriniz ile ilgili bir soru sorulmayacaktır. Ancak böyle bir soru ile karşılaşırsanız, gelirinizi doğru bir şekilde beyan etmeniz gerekmektedir. ardından başvurunuzun sonucu, sistemde kayıtlı cep telefonunuza SMS şeklinde iletilecektir. Eğer SMS ile gelen yanıta göre kredi kullanımınız onaylanmışsa, hesabınızın bulunduğu Türkiye Finans Bankası şubesinden kredi kullanımınızı gerçekleştirmek için gerekli belgeleri imzalayabilirsiniz. Eğer kredi onayınız gelmezse, kredi notunuzun düşük olması ya da kredi alımına uygun olmamanız gibi nedenle öne sürülebilir. Bu nedenle kredinizi alamazsanız, kredi notunuzu yükselterek işleminizi tekrar deneyebilirsiniz.

Türkiye Finans Kredileri (Resmi Sayfası)

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunu internet bankacılığından yapmak için kişilerin, bankanın resmi sitesine giriş yapmaları gerekmektedir. herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyulmayan bu girişte, kişiler bankadan alacakları şifre ile sisteme giriş yapabilirler. Ardından menü seçenekleri arasından Kredi Başvurusu bölümünü işaretlemelidirler. Sonrasında yapılması gereken, ne kadarlık bir miktara ihtiyaç duyulduğunun yazılması olmaktadır. Yazılacak tutarın hemen altında, tutarın ne kadar vade ile ödeneceğine dair bir kısım yer alacaktır. Bu kısmın istenen vade ile doldurulması gerekmektedir. bu kapsamda kişilere sunulan seçenekler arasında 1 aydan 60 aya kadar vade miktarları bulunmaktadır. Belirtilen vadelerin kişiye olduğu kadar, alınacak kredinin türü ve miktarına da uygun olması gerekmektedir. bu kapsamda kişilere sunulan seçeneklerin sonrasında, gerekli işaretlemelerin ardından kişiler, başvurdukları krediye dair sonuçları 5 dakika içerisinde görebilecektir. Sonucun olumlu olması halinde en yakın banka şubesine giderek Türkiye Finans kredi alımını gerçekleştirebilirler. Sonuç olumsuz ise kredi notu yükseltilerek başvuru tekrar denenmelidir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans İzmir Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Türkiye Finans Telefon İle Kredi Başvurusu

Telefon bankacılığı ile kredi başvurusu yapmak için kişilerin 0850 222 22 44 numaralı hattı aramaları gerekmektedir. Bu sayede yapılacak başvuru için internet erişimine ya da şubelere gitmeye gerek kalmayacaktır. Bu numaranın aranmasının ardından karşınıza çıkacak seçenekler arasından kredi kullanımı ile ilgili seçeneklere giriş yapmanız gerekecektir. Ardından kredi miktarınızı ve vadenizi ayarlamak üzere müşteri hizmetlerine yönlendirilirsiniz. Sonrasında müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme ile kredi kullanımınızın nedeni, vade miktarı, tutarı gibi ayrıntılara ilişkin ayarlamaları yapabilir, bu şekilde yapacağınız kullanımlar sayesinde müşteri temsilcisinin onayı ile sistem üzerinden kredi kullanım durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız başvurularda yanıtı anında alırsınız. Müşteri temsilcisi size direkt olarak ‘krediniz sistem tarafından onaylanmaktadır’ ya da ‘krediniz sistem tarafından onaylanmamaktadır’ yanıtlarından birini verecektir. Bu şekilde yapacağınız kredi işlemlerinde, almak istediğiniz kredi tutarını ve kredi vadesini değiştirmeniz, kredi alımınızı kolaylaştıracaktır. Bu sayede küçük değişikliklerle kredi alma imkanı yakalayabilirsiniz.

SMS Bankacılığı İle Türkiye Finans Kredisi Almak

Türkiye Finans Bankası kredilerinde SMS bankacılığından yararlanmak için 2442 numaralı SMS hattını kullanabilirsiniz. Bu hat ile yapacağınız işlemlerde Kredi yazıp bir boşluk bırakarak kullanmak istediğiniz kredi miktarını, ardından bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız. Sonrasında bu SMS’i 2442 hattına göndermelisiniz. Bu şekilde yapacağınız başvurularda yanıt için 5 dakika ile 3 saat arasında bekleme durumunuz olabilmektedir. Bunun yanında SMS yoluyla vade miktarı gibi detay bilgileri verememenizden kaynaklı, kredi alamama durumu SMS bankacılığında daha fazla görülmektedir.

Türkiye Finans Şubelerinden Kredi Kullanmak

Şubeleri kullanarak kredi almak için kişilerin bireysel müşteri temsilcilerinden numara alması gerekmektedir. bu kapsamda yapılacak işlemlerde kişilerin T.C. kimlik numaraları ile şubelerden numara alması sonucunda direkt olarak müşteri temsilcileri ile bağlantı kurabilmeleri, bireysel müşteri hizmetleri aracılığıyla istedikleri kredi tutarına ulaşabilmeleri sağlanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Dijital Bankacılık İşlemleri

Türkiye Finans Kredilerinde Öncelik

Türkiye Finans kredilerini öncelikli olarak alabilecekler, banka müşterileridir. Banka, özellikle maaş müşterilerine kredi kullanımında büyük kolaylık sağlarken, aynı zamanda kredi notunu da dikkate almaktadır. maaş müşterileri ile yapılan anlaşmalar kapsamında düzenli maaş ödemesi alan kişiler, Türkiye Finans kredileri konusunda önceliklidir. Ayrıca kişilerin faturaları ve kira gibi aylık ödemeleri gereken tutarları otomatik ödeme talimatı ile ödemeleri, kredi kullanımında kişilere öncelik sağlamaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.