Türkiye Finans Sigorta ve Kasko

13.10.2019
449
A+
A-
Türkiye Finans Sigorta ve Kasko

Türkiye Finans sigorta ve kasko işlemlerinde büyük avantajlar sağlamaya devam ediyor. Bankanın sağlamış olduğu bu fırsatlardan yararlanmak isteyen herkes en yakın Türkiye Finans Bankası şubesine giderek arabalarına kasko sigortalarını yaptırabilir. Üstelik sigorta bedelinin ödenmesinde taksitler yapmak da mümkündür. Bankanın sigorta ve kaskosunun avantajlarına isteyenler ek hizmet talebinde bulunarak da gelebilecek diğer zararlar için masrafların karşılanmasını talep edebilir. Böylece trafiğe çıkan herkes arabalarının kendi kusurları dışında meydana gelen hasarların bedelini ödemek zorunda kalmaz.

Türkiye Finans Kasko Sigortası Neden Tercih Edilmeli?

Türkiye Finans kasko sigortasını tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Aşağıda Türkiye Finans Bankası ile kasko sigortasını yaptıranların elde ettiği avantajlar yer alır. Bu avantajlar şu şekildedir:

 • Türkiye Finans ile yapılan kasko sigorta işlemleri hemen o gün içerisinde gerçekleşmiş olur.
 • Kasko sigorta bedeli vadeli hesaptan ya da bankanın kredi kartından peşin veya taksitler halinde ödenebilir.
 • Ayrıca farklı bankanın kartlarından da Türkiye Finans ile yapılan kasko sigorta ücreti tahsil edilebilir.

Yukarıda verilen avantajlardan yararlanmak isteyenler, bankanın en yakın şubesine giderek arabalarına kasko sigortasını yaptırabilir.

turkiye finans kasko sigortasi avantajlari

Türkiye Finans Kasko Sigortası Türleri

Türkiye Finans Kasko Sigortasında Verilen Güvenceler Nelerdir?

Türkiye Finans kasko sigortasında birçok güvenceler verilir. Aşağıda Türkiye Finans ile yapılan kasko sigortasında güvence altına alınan durumlar ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Türkiye Finans ile yapılan kasko sigortası sayesinde arabanın çarpılması, devrilmesi, düşmesi, yanması gibi durumların sonucunda meydana gelen masraflar karşılanır.
 • Deprem, sel, su baskını gibi doğal afetlerin oluşması sonucunda arabalarda görülen hasarların masrafları sigorta şirketi tarafından ödenir.
 • Arabaların onarımlarının yapılması sonucunda da ödenecek masraflar bankaya aittir.
 • Arabanın görevli olmayan kişiler tarafından çekilmesi durumunda oluşan masrafların ödemesi sigorta şirketi tarafından yapılır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Finansman Kampanyaları Neler?

Yukarıda görülen durumlarda araç sahipleri hasar durumlarını belgeleyen raporlarla beraber bankanın şubesine giderek masrafların ödenmesi için talepte bulunabilir. Buna ek olarak dileyen herkes arabalarının güvencesini sağlamak için daha fazla hizmet hakkından yararlanmayı talep edebilir.

 

Türkiye Finans Kasko Sigortasının Önemi

Türkiye Finans kasko sigortasının önemleri saymakla bitmez. Özellikle kasko sigortasını yaptıranlar, kaza sonucunda aracın maddi anlamda büyük darbelere uğraması durumunda masrafların karşılanmasını sigorta şirketinden talep edebilir. Bunun yanı sıra doğal afetler sonucunda arabaya zarar gelmesi ve arabanın kendiliğinden devrilmesi, düşmesi, yanması, çarpılması, çarpışmasının ardından oluşan hasarların masrafını da sigorta şirketi ödemektedir. Ayrıca araç sahipleri Türkiye Finans Bankası’na kasko sigortasının yurtdışında da geçerli olabilmesi için talepte bulunarak ek hizmet hakkını kullanabilir. Bununla birlikte bankanın yetkili çalışanları bütün kasko sigorta işlemlerini en ince ayrıntısına kadar yaparak bütün imkânları ortaya koyar. Bu imkânlardan yararlanmak isteyen herkes başvuru işlemlerini hemen yapmalıdır.

Türkiye Finans Trafik ve Kasko Sigortası Aynı Mıdır?

Türkiye Finans trafik ve kasko sigortası aynı değildir. Aralarında gözle görülür farklılıklar vardır. Aşağıda trafik ve kasko sigortası arasındaki farklılıkların neler olduğu ile ilgili bilgiler yer alır. Bu farklılıklar şu şekildedir:

 • Trafik sigortası zorunludur. Trafik sigortasını yaptırmayanlar trafiğe hiçbir şekilde çıkamaz.
 • Kasko sigortası ise zorunlu değildir. Araç sahipleri kendi istekleri doğrultusunda kasko sigortasını yaptırarak kendini güvence altına alabilir.
 • Trafik sigortasında kaza sonucu meydana gelen bütün masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.
 • Kasko sigortasında ise arabanın yanması, doğal afetler sonucu zarara uğraması ve çalınması gibi durumlarda meydana gelen masrafları sigorta şirketi karşılar.
 • Trafik sigortası sadece kaza sonucu oluşacak zararları karşılarken, kasko sigortasında ise sigorta şirketinin araç sahiplerine sunduğu birçok hizmetler bulunmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Mobil Şube Giriş Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki farklar doğrultusunda dileyen herkes arabalarına kasko sigortasını yaptırabilir.

Türkiye Finans Sigorta ve Kasko Türleri

Türkiye Finans kasko sigortasının türleri vardır. Aşağıda kasko sigortasının çeşitleri detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

 • Dar Kasko: Dar kasko sigortasında kısıtlı şekilde güvenceler verilir. Bunun için bu sigorta türü araç sahiplerinin taleplerini çok fazla karşılayamaz.
 • Kasko: Kasko sigortasında sigorta şirketlerinin sunduğu bütün hizmetlerden araç sahipleri yararlanabilir. Bu sigorta türü herkesin severek tercih ettiği bir sigortadır.
 • Genişletilmiş Kasko: Genişletilmiş kasko sigortalarında araç sahipleri ekstradan hizmet talebinde bulunabilir. Örneğin; yaptırdıkları kasko sigortalarının yurtdışında geçerli olmasını isteyerek kendilerini daha güvence altına alabilir.
 • Tam Kasko: Tam kasko sigortasında bütün riskli durumlar garantiye alınır. Bunun yanında taleplere göre belirlenen masraflar da sigorta şirketi tarafından karşılanır. Fakat tam kasko sigortasının maliyeti oldukça yüksektir. Bu sigorta türü çok tercih edilen bir sigorta değildir.

Yukarıda verilen kasko sigorta çeşitlerinden herhangi biri seçilerek arabalara yapılması sonucunda araç sahipleri trafikte can ve mal güvenliğini sağlamış olur.

Türkiye Finans Kasko Sigortası (Resmi Sayfası)

Türkiye Finans Kasko Sigortasının Hesaplanmasında Neler Etkilidir?

Türkiye Finans kasko sigortasının hesaplanmasında bazı etkenler dikkate alınır. Aşağıda kasko sigortasının hesaplanmasında ele alınan unsurlar listelenmektedir. Bu unsurlar şu şekildedir:

 • Kasko sigorta bedelinin belirlenmesinde en önemli etken, araç sahibinin trafikte ne kadar sıklıkla kaza yaptığıdır. Eğer araç sahibi kendi kusurlarından dolayı kazaya sebebiyet veriyorsa, meydana gelen masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.
 • Bunun dışında arabanın kasko değerinin ne kadar olduğudur. Her arabaya aynı kasko çeşidi yapılmayacağı için arabanın durumuna bakılarak kasko türü ve fiyatı belirlenir.
 • Bununla birlikte kasko sigortasının fiyatları ikamet edilen illere göre de farklılık gösterir. Her ilde bulunan kasko şirketleri fiyatları farklı oranda belirlenir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Mobil Bankacılık Şifremi Nasıl Alabilirim?

Türkiye Finans Sigorta ve Kasko Sahibinin Ölme Durumu

Türkiye Finans kasko sigortası sahibinin ölmesi durumunda sigorta ile ilgili bütün haklar, ölen kişinin yakınlarına veya ailesine aktarılır. Bunun için ölen tarafın ailesinin veya yakınlarının bankanın şubesine giderek durumu yetkili kişilere bildirmeleri gerekir. Durumun bildirilmesi için 15 gün verilir. Bu sürenin geçirilmesi sonucunda kasko sigortası ile ilgili haklar hiçbir şekilde bir daha talep edilemez. Sigorta şirketi haberi aldıktan sonra 8 gün içerisinde sözleşmenin iptalini gerçekleştirir. Ölümden sonra yararlanılmayan kasko sigortasının ücretleri geri ailelere ve yakınlara iade edilir. Böylece bütün haklar artık yakınlara ait olur.

Türkiye Finans Müşteri Destek Hattı

Türkiye Finans müşteri destek hattına ulaşarak arabalarına kasko sigortasını yaptırmak isteyenler detaylı bilgileri elde edebilir. Bunun için Türkiye Finans Bankası’nın 0850 222 22 44 numaralı müşteri hizmetleri hattı aranmalıdır. Hatta erişildikten sonra müşteri temsilcilerinin yardımıyla beraber gerekli bilgiler yanıtlanarak sigorta ve kasko işlemleri için başvuruda bulunulabilir. Bu sayede bankanın şubesine gitmeye gerek kalmadan müracaatlar telefon bankacılığı aracılığı ile tamamlanmış olur. Bunun dışında araç sahipleri Türkiye Finans Bankası’nın en yakın şubesine giderek de bankada çalışan görevlilerin yönlendirmeleriyle arabalarına kasko sigorta işlemlerini yaptırabilir. Sigorta işlemlerinin yapılmasından önce bankanın ATM’si üzerinden kredi veya banka kartından kasko sigorta bedeli ödenmelidir. Ödenen sigorta bedelleri taksitler haline dönüştürülebilir. Ödeme işlemleri tamamlandıktan sonra dekont alınarak bankaya gidilmelidir. Türkiye Finans kasko sigortası ile herkes trafikte meydana gelecek maddi zararların karşılanması için talepte bulunma hakkına sahip olur.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.