Türkiye Finans Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

14.05.2020
1.410
A+
A-
Türkiye Finans Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Bankası SIM bloke kaldırma işlemleri, bankanın müşterilerine sunmuş olduğu çözüm yolları ile oldukça kolay yapılan işlemlerdir. Türkiye Finans Bankası, müşterilerini korumak amacıyla operatör değişikliğinde ya da sim kartı değişikliklerinde banka müşterilerinin sim kartlarını bloke etmektedir. Bu sebepten dolayı internet bankacılığı hizmetlerini kullanamayan ya da ATM’den para çekemeyen kişiler oldukça zor durumlarla karşılaşırlar. Ancak banka tarafından yapılan SİM bloke işlemi tamamen bankanın müşterisini korumak adına yürütmüş olduğu önemli politikalardan bir tanesidir. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi düşünülerek alınan önemli tedbirler arasında yer alan sim blokeleri,  uzun vadede bankanın müşterilerini koruma yöntemlerinden birisi olarak görülür.  Buna göre eğer kişiler kendi operatörlerinde bir değişiklik yapmışlarsa ya da sim kartlarını değiştirmişler ise bankanın hiçbir şekilde hizmetlerini kullanamazlar. Bu sebepten ötürü kişilerin sim kart blokelerini banka üzerinden hızlıca kaldırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde banka tarafından engelli konumuna düşerler.

Türkiye Finans Bankası SIM Bloke Kaldırma İşlemleri Hangi Yollarla Yapılır?

Tamamen bankanın müşterilerini koruma politikası ile yürütmüş olduğu Türkiye Finans Bankası sim blokesi, müşterilerinin zarar görmesini engelleyen en önemli politikalardan bir tanesidir. Bu bağlamda banka; operatör değişikliği ve sim kart değişikliği gibi durumlarda müşterilerine sim kart blokesi koyarak onların bankacılık hizmetlerinden yararlanmalarını engeller. Özellikle havale ve internet bankacılığı gibi önemli işlemlerin yapılmasını engelleyen bu problem mutlak surette kısa zamanda ortadan kaldırılmalıdır. Buna göre Türkiye Finans Bankası SIM bloke kaldırma işlemlerinin yapılabileceği yollar şunlardır;

  • Türkiye Finans Bankası  ATM’si üzerinden sim kart blokesi kaldırma,
  • Türkiye Finans Bankası şubesi üzerinden sim kart blokesi kaldırma,
  • Türkiye Finans Bank’a Bankası müşteri hizmetleri üzerinden sim blokesi kaldırma,
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Operatöre Direkt Bağlanma Yolları Nelerdir? (Müşteri Hizmetleri)

Yukarıda verilen çözüm önerileri bankanın müşterileri için sunmuş olduğu oldukça kolay ve hızlı çözüm önerileridir. Buna göre sim kart blokesi yaşayan kişiler yukarıda verilen çözüm önerilerinden kendilerine en uygun olanı seçerek sim kart blokelerini kaldırabilir ve rahatlıkla bankanın hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirler. İnternet bankacılığı gibi önemli işlemlerin yapılmasını engelleyen bu bloke yüzünden pek çok vatandaşın mağdur olduğu düşünülürse bu işlemlerin oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Türkiye Finans Bankası Şubesine Gidilerek Sim Kartı Blokesi Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Türkiye Finans Bankası şubesi üzerinden sim kartı bloke kaldırma işlemleri, bankada bulunan yetkililer tarafından yapılmaktadır. Buna göre sim kart blokesi kaldırmak isteyen kişiler T.C. kimlik numaralarının yer aldığı kimlikleri ile birlikte bankaya giderler. Banka yetkilileri tarafından yapılacak olan bloke kaldırma işlemlerinde ise oldukça önemli olan şey kişilerin cep telefonlarının yanında olmasıdır. Banka yetkilileri tarafından bloke kaldırma işlemleri sırasında gönderilecek olan onay kodunun yetkililere verilerek bloke kaldırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu yüzden yanında cep telefonu olmayan kişilerin sim kartı bloke işlemleri yapılamayacaktır. Banka üzerinden sim kartı blokesi kaldırmak isteyen kişiler cep telefonlarını mutlaka yanında götürmediler.

Türkiye Finans ATM’si Üzerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Bankası ATM’si üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri, banka şubesine gidilerek bloke kaldırma işlemlerinden daha kolay ve oldukça hızlı yapılan işlemlerdir. Size en yakın banka ATM’si üzerinden hesaplarınıza girdiğinizde karşınıza çıkan menüden kolaylıkla halledilebilecek bu işlemler sayesinde bankada sıra bekleme olayı da ortadan kalkar. Kartınızı yerleştirdiğiniz anda gelen ana menüde yer alan işlemler kısmında bulunan sim kart blokesi kaldırma ibaresini tıkladığınızda bankanın sizin hakkınızda koymuş olduğu sim kart blokesi ortadan kalkacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu kişilerin banka şubeleri üzerinden sim kart blokesi kaldırma işlemlerini yaptıkları sırada olduğu gibi cep telefonlarının yanında bulunması gerektiğidir. Cep telefonları yanında bulunmayan kişiler doğrulama kodunu ATM’ye giremeyecekler için sim kart bloke işlemlerini de gerçekleştiremeyeceklerdir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kurumsal Finansmanlar

Türkiye Finans Bankası Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Bankası müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesi kaldırmak isteyen kişiler, bankanın müşteri hizmetlerinin numarasını arayarak otomatik olarak SIM kart blokelerini kaldırabilirler. Müşteri hizmetlerinde çıkan kayıtlı sistem sayesinde otomatik olarak giderilebilen problem bankanın müşterilerine sunmuş olduğu sim kart bloke kaldırma işlemleri arasında en fazla tercih edilen ve en kolay olan yöntemlerden bir tanesidir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.