Türkiye Finans SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

13.09.2020
747
A+
A-
Türkiye Finans SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Katılım SMS bankacılığı aracılığı ile dijital kanalların, şubelerin ve ATM’lerin yanı sıra kredi başvurusu yapılabilmektedir. Türkiye Finans Katılım kredi başvurusu işlemi için kullanılan SMS kanalı ön onay vermektedir. Yani SMS kanalı ile yapılan kredi başvurularında ön onay mesajı geldikten sonra şubelere gerekli belgelerin elden ya da kurye aracılığıyla teslim edilmesi gerekmektedir. Türkiye Finans kredilerine SMS ile başvuru için 2442’ye krediye ilişkin ve başvuran kişiye ilişkin bilgiler mesaj atılmalıdır.

Türkiye Finans Kredilerine SMS ile Başvuruda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Türkiye Finans SMS ile kredi başvurusu yapıldıktan sonra sorgulamalara ilişkin bilgiler yine SMS ile aktarılmaktadır. SMS bankacılığı aracılığı ile yapılan başvuru işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için cep telefonundan başvuru yapılmak istenilen krediye ait bilgiler girilmelidir. Girilen bilgilerin 2442’ye gönderilmesi ile başvuru işlemi tamamlanmaktadır. SMS yöntemi ile yapılan başvuruların iletilmemesi durumunda SMS bankacılığının aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir. SMS bankacılığının aktifliğinin kontrolü de 0850 222 22 44 numaralı hat ile gerçekleştirilmektedir. Aynı hat üzerinden SMS bankacılığını aktifleştirme işlemi de yapılmaktadır.

Türkiye Finans ATM’lerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Katılım bankası ATM’lerinden kredi başvuruları kartlı ya da kartsız olarak yapılabilmektedir. Türkiye Finans ATM’leri üzerinden kartlı olarak kredi başvurusu için şifre ile giriş yapıldıktan sonra açılan ekranda “başvurular” sekmesi tercih edilmelidir. Talep edilen kredi seçilerek kişisel bilgi formu doldurulmalıdır. Doldurulan formu onayladıktan sonra başvuru işlemi tamamlanmaktadır. Gelen bilgi mesajına göre de onaylanan kredi direkt hesaba aktarılmaktadır.

Türkiye Finans ATM’lerinden kartsız olarak kredi başvurusu yapmak için “kartsız işlemler” menüsü seçildikten sonra talep edilen krediye gidilmelidir. Açılan ekranda cep telefonu ve TC kimlik numarası bilgileri girildikten sonra başvuru işlemi tamamlanmaktadır. Gelen onay mesajına göre de kredi, gerekli belgelerin teslim edilmesiyle birlikte kullandırılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Döviz Alış Satış Saatleri Kaçtır?

Türkiye Finans Mobil Şube ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans bankası mobil şube uygulaması aracılığıyla tamamıyla temassız bir şekilde kredi kullandırılmaktadır. Mobil şube uygulamasında sistemde kayıtlı olan cep telefonuna indirildikten sonra şifre ile giriş yapılmalıdır. Şifre ile giriş yapıldıktan sonra “başvurular” sekmesi üzerinden kredi tercihi yapılmalıdır. Tercih edilen krediye başvuru için gerekli bilgiler verildikten sonra SMS ile kredi başvuru cevabı gelmektedir. Onay alan kredi, taksit planlaması da yapıldıktan sonra elektronik imzalanan sözleşmelerin ardından hesaba aktarılmaktadır. Böylelikle anında krediyi kullanma avantajı Türkiye Finans Bankası müşterilerine sağlanmaktadır.

Türkiye Finans Şubelerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans şubelerinden kredi başvurusu yapmak için öncelikle gidilen şubede gişe sıra numarası alınmalıdır. Türkiye Finans Bankası’nın müşterisi olmayan vatandaşlar da şubeler üzerinden kredi başvurusu yapabilmektedir. Sıranın gelmesiyle birlikte talep edilen kredi gişe görevlisine bildirilmelidir. Kimlik kartı ve net geliri gösteren belgenin gişe görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir. Gişe görevlisi cep telefonu numarası ile başvuruyu tamamlar ve onay mesajı yine kişinin telefonuna SMS olarak gönderilmektedir. Kredinin onaylanması durumunda sözleşme imzalanması ve taksit planlaması hesaplaması yapılarak kredi kullandırılmaktadır. Kredi notunun önemli olduğu bu kredi başvurularında müşterinin ödeme düzenine ilişkin fatura gibi belgeler de şube tarafından istenebilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.