Türkiye Finans Şube Sayısı Kaç?

09.12.2020
484
A+
A-
Türkiye Finans Şube Sayısı Kaç?

Türkiye Finans Bankası, Türkiye’de hali hazırda hizmet veren iki bankanın birleşmesi ile kurulmuştur. Bunlar, 1991 yılında %100 yerli sermaye kullanılarak kurulan ilk özel banka olan Anadolu Bankası ve 1985’ten 2001’e kadar hizmet veren katılım bankası Family Finans’tır. Rekabet üstünlüklerini birleştirmek amacıyla bir araya gelen bu iki kurum, Türkiye Finans’ın mimarlarıdır. 2008 yılında %60 hissesini Orta Doğu bölgesindeki en büyük sermayeli bankalardan biri olan The National Commercial Bank’a satan Türkiye Finans, Türkiye’nin en büyük katılım bankalarından biridir. Türkiye Finans şube sayısı da bankanın ülkenin pek çok bölgesine yayılmış olmasından kaynaklı olarak oldukça çoktur.

Türkiye Finans Bankası’nın Nerelerde Şubesi Var?

Türkiye’nin 65 ilinde fiziki olarak hizmet veren Türkiye Finans Katılım Bankası, aktif şekilde çalışan 292 şubeye sahiptir. Fiziki olarak bulunmadığı şehirlerde ve bölgelerde de online ve interaktif bankacılık hizmetleri ile müşterilerine ulaşan Türkiye Finans Katılım Bankası, müşteri odaklı bir anlayışa sahip olduğu için, bankaya erişmek isteyen müşterilerine yönelik imkanları da sürekli olarak geliştirmektedir. Türkiye Finans Bankası’nın şubelerinin bulunduğu bazı iller şunlardır:

 • İstanbul,
 • Ankara,
 • Adana,
 • Konya,
 • Bursa,
 • Eskişehir,
 • Çanakkale,
 • Mersin,
 • İzmir,
 • Kahramanmaraş,
 • Gaziantep,
 • Tekirdağ,

Türkiye Finans Bankası Yurtdışında da Hizmet Veriyor mu?

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın %60’ını alan ve katılım ortaklığı kuran, Orta Doğu bölgesinin en zengin bankası NCB, o coğrafyada Türkiye Finans adıyla bir banka kurmamıştır. Türkiye sınırları içinde bulunan şubeleriyle fiziksel hizmet veren Türkiye Finans Katılım Bankası, yurtdışındaki müşterileri için farklı hizmet yolları sunmaktadır. Yurtdışında yaşayan ya da kısa süreli olarak yurtdışında bulunma durumu olan Türkiye Finans Katılım Bankası müşterileri, isterlerse mobil ve interaktif bankacılık işlemleri ile, sanki şubeye gidiyorlarmış kadar hızlı ve kolay şekilde işlem gerçekleştirebilmektedirler. Türkiye Finans yurtdışında verdiği hizmeti şimdilik bununla sınırlamıştır.

Türkiye Finans Bankası Hakkında

Türkiye Finans Bankası hakkında, bankanın kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı bilgilerden yararlanarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bankanın kendi yolculuğunda kilometre taşı olarak gördüğü bazı faaliyetleri şöyle sıralanabilir:

 • Bankanın %60’lık kısmı National Commercial Bank tarafından satın alındıktan sonra, 2018 yılında bankanın Genel Müdürlük binası açılmıştır.
 • Sosyal sorumluluk projelerinin içinde de yer alan banka, Çocuklara Gönül ver kampanyası kapsamında, gönüllülerin aracılığıyla, 8 binden fazla kitap toplayarak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmıştır.
 • 2014 yılında Türk bir şirketin gerçekleştirmiş olduğu ilk sukuk ithalatını gerçekleştiren banka, Malezya da 800 Milyon tutarında bir ihracat gerçekleştirmiştir.
 • Mobil şubelerindeki aktif katılımcı sayısını %50 oranında arttıran banka hem ekonomik olarak büyüme yaşamış hem de daha fazla kişiye hizmet vermiştir.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu

Katılım Bankacılığı Nedir?

Katılım bankacılığı, klasik ve geleneksel bankacılık anlayışını, toplumda bulunan her kesimden insanın erişebileceği hale getiren ve bazı yönleriyle klasik yaklaşımdan ayrılan bankacılık türüdür. Klasik bankacılıkta önemli olan şey, yapılan işlemlerin yasal sınırlar içerisinde kalmasıdır. Ancak katılım bankacılığında bu yasal sınırlarla beraber İslami hassasiyetler de göz önünde bulundurulmaktadır. İslami kurallara göre haram ya da uygunsuz olan bazı durumlar, yatırımcıların ve müşterilerin kullanımına sunulmamaktadır.

Bu durumlardan biri, bankadaki paranın faiz üzerinden işletilmesi ya da bankaların müşterilerine faizli kredi vermesidir. Katılım bankacılığında temel faktör ve para kaynağı faiz değildir. Bu bankalardan yararlanacak kişiler faizli işlem yapamazlar ancak paralarını ticari fon ve alım satım yöntemiyle karşı şekilde kullanabilirler. Bu yöntemi kullanan bankalardan biri de Türkiye Finans Bankası’dır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.