Türkiye Finans Umre Hac Kredisi 2019

16.09.2021
638
A+
A-
Türkiye Finans Umre Hac Kredisi 2019

Türkiye Finans umre hac finansmanı, bir hayata katılım bankası olan Türkiye Finans’ın kutsal topraklara hac ya da umre ziyareti yapmak isteyenlere sağladığı maddi ve manevi destektir. Türkiye Finans umre hac kredisi sayesinde, ibadetlerini yerine getirmek isteyenler faizsiz bir şekilde kredi desteği alıyor, tüm hac ve umre masraflarını bu banka aracılığıyla karşılıyor.

Türkiye Finans’tan Hac Umre Finansmanı

Türkiye Finans hac umre finansmanı, umre ziyareti ve hac görevini yapmak isteyen kişilere cazip ödeme koşulları ve uygun kâr oranları ile finansman desteği sağlayan bir kredi paketidir. Bir finansman bankası olan Türkiye Finans Katılım Bankası, faiz oranlarıyla değil, kâr payı oranlarıyla hizmet veren bir bankadır. Bu sayede kredi çekecek kişilerin faiz helal midir diye düşünmesine gerek kalmaz. Bu bankada hac ve umrede yapacağınız tüm harcamaları finanse etmeniz mümkündür. Diyanet İşleri Başkanlığı’na ya da yetkili seyahat acentelerine yapmanız gereken tüm hac ve umre ödemelerini Türkiye Finans karşılamaktadır. Bu kutsal ziyaretler için oluşturulan çok uygun kâr paylarının yanı sıra 60 aya kadar da vade imkânı sunulmaktadır. Eğer Diyanet İşleri Bakanlığı ile değil de bir tur şirketi ile hac/umre ziyareti planlıyorsanız acentenin mutlaka yetkili bir firma olması gerekir.

Turkiye Finans Hac Umre Finansmani Basvurusu

Türkiye Finans Hac Umre Finansmanı Limitleri

Türkiye Finans Hac Umre Kredisi Başvuru Şartları

Hac umre kredisi başvuruları Türkiye Finans bankası üzerinden yapacak kişiler, bankanın yönelttiği şartlara ve koşullara uymalıdır. Tüm şartlara ve koşullara uyan kişiler hac ve umre için finansman desteği alabilirler. Bu şartlardan bazıları:

 • Bu krediden yararlanacak kişiler mutlaka 18 yaşından büyük olmalı. 18 yaşından küçük hac ve umre ziyareti gerçekleştirecek kişilerin masraflarını aile üstleneceği için finansmanı da aile alır.
 • Türkiye Finans Katılım Bankası’nda herhangi bir krediye yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilir.
 • Kredi siciliniz finansman başvuruları için önemlidir. Kredi notu riskli ya da çok riskli kişilerden banka ek teminatlar talep edebilir.
 • Bankaya başvuru sırasında var olan tüm gelir belgelerinizi ve durumunuzu göstermelisiniz.
 • Bankanın kefil talep etmesi durumunda kefilin de gelir belgeleri istenir.
 • Hac ve umre finansmanı yalnızca T.C. Diyanet İşleri Bakanlığı’nın yetkilendirmiş olduğu tur şirketleri ve acenteler için sağlanmaktadır. Anlaşmalı olmayan yerlere banka finansman desteği sağlamaz.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Hac Umre Finansmanı İçin Belgeler

Hac umre kredisi için belgeler ve evraklar Türkiye Finans Bankası tarafından talep edilmektedir. Başvuru sırasında tüm bu belgeleri eksiksiz olarak bankaya teslim etmeniz beklenir. Eksik belge başvuruyu olumsuz etkiler. Bu belgeler:

 • Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport
 • Gelir Belgesi, Maaş Bordrosu
 • Serbest meslek ya da işletme sahibi olan kişiler için son yıla ait Vergi Levhası, Onaylı Bilanço, Gelir Tabloları, Mizan, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi
 • Hac ya da umre ürününün Proforma Faturası
 • Müftülükten alınan Ön Kayıt Belgesi
 • Banka eğer bir kefil göstermeyi gerekli duyduysa, aynı belgeler kefil gösterilecek kişi için geçerlidir.

Türkiye Finans Umre Hac Kredisi Başvuru

Türkiye Finans umre hac finansmanı başvuru işlemleri yalnızca Türkiye Finans Katılım Bankaları şubelerinde yapılmaktadır. Bu finansman türüne internet ya da telefon bankacılığı üzerinden başvuru seçeneği bulunmamaktadır. İnternet ya da mobil bankacılık üzerinde bulunan ‘En Yakın Şube’ seçeneğine tıklayarak size en yakın olan şubeyi bulabilirsiniz. Başvuru için bankanın Türkiye Finans Umre Hac Kredisi Başvuru Formu bulunmaktadır. Bu başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Şubeye başvuru için giderken yukarıda belirtilen tüm belgeleri, isteniyorsa kefil olacak kişiyi ve bu formu yanınızda götürmelisiniz. Tüm başvuru işlemlerini yaptıktan sonra yaklaşık 1 gün içinde tarafınıza başvurunun olumlu ya da olumsuz geri dönütü yapılacaktır. Olumlu olması durumunda bankaya gidip imzalarınızı atmalısınız. İmza işlemlerinden sonra kredi kesin onayı alır ve paranız hesabınıza yatırılır.

Türkiye Finans’ta Hac ve Umre Kredisi Hesaplama

Türkiye Finans hac umre kredisi hesaplama işlemleri, internet sitesi üzerinde bulunan ‘Hesaplama Araçları’ ile yapabileceğiniz bir işlemdir. Burada Finansör Hesaplama Aracı ya da Finansman Hesaplama Aracı seçeneklerinden kullanacağınızı seçerek, kredi hesaplamanızı yapabilirsiniz.

 • Öncelikle Finansör ürünleri arasında ‘Hac Umre Finansörü’ seçeneğini bulmalısınız. Daha sonra ekstre dönemini (ayın kaçıncı günü tercih ettiğinizi), harcama yapacağınız tarihi ve finansör için istediğiniz tutarı girmelisiniz. Taksit sayısını da seçtikten sonra hemen hesaplamanızı yapabilirsiniz. Finansör için hesaplama yaptıktan hemen sonra başvuruyu da oradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Finansman Hesaplama Aracı üzerinde de ilk önce finansman türü seçmelisiniz. Umre ve hac kredisi için Bireysel İhtiyaç Finansmanı seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra, finansman olarak alacağınız tutar ve istediğiniz taksit sayısını seçersiniz. Tüm seçme işlemlerinden sonra hesaplamanızı hemen yapabilirsiniz. Burada verilen oranlar ve ödeme planları, çekeceğiniz krediden sonra karşınıza çıkacak olan tutarlardır. Her ay eşit taksitlerle ödemelerinizi yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Bireysel Finansmanlar Nelerdir?

Umre Hac Kredisi Masrafları ve Ödeme

Umre hac kredisi masrafları ve ödeme planı örnek olarak Türkiye Finans Katılım Bankası’nın internet sitesinde sizlere sunulmuştur. Burada sizlere bu ihtiyaç finansmanı için bilmeniz gereken genel rakamsal bilgiler verilmektedir.

 • Hac Umre kredisi için sunulan kâr payı oranları %1,42’den başlamaktadır. Ayrıca ödeme planları sizin bütçenize göre ayarlanır.
 • Bu finansman desteği için alacağınız temel bankacılık hizmetleri tamamen ücretsizdir.
 • Bazı finansman türlerinde ödemeye 2021 yılında başlayabilirsiniz.
 • ATM, Mobil Şube ve İnternet sitesi üzerinden yapacağınız hiçbir işlemde masraf alınmaz.
 • Hac ve umre için geçerli olan yetkili acentelerin listesi Türkiye Finans’ın internet sitesi üzerinde bulunmaktadır.
 • 60 aya kadar uzanan vade seçeneğiniz vardır ve kâr payı oranları vadelere göre değişiklik göstermektedir.
 • Kredi tahsis ücreti, çekeceğiniz finansman tutarını %0,50’sidir.
Türkiye Finans Hac Umre Finansmanı (Resmi Sayfası)

Türkiye Finans Diyanet Ödemeleri

Türkiye Finans hac umre ödemeleri, Diyanet Ödemeleri başlığı altında tutulmaktadır. Finansman desteğinin yanı sıra bu bankada hac ve umre işlemleri için yapacağınız ödemeler de ayrıca destek görmektedir. T.C. Diyanet İşleri Bakanlığı’nın ya da anlaşmalı acentelerin yaptığı organizasyonlar için yapacağınız ödemelerde Türkiye Finans Bankası destek olmaktadır. Üstelik bu ödemelerinizi İnternet şubesinden ya da size en yakın şubelerden yapabilirsiniz.

 • Hac ödemelerinizi direkt T.C. Kimlik Numarası ile yapabilirsiniz.
 • Umre ödemelerinizi Banka Kodu ve T.C. Kimlik Numarası ile yapabilirsiniz.

İşlem yapacağınız tüm hac ve umre ziyaretleri, organizasyonlar, konaklama ve türleri hakkında bilgileri Diyanet İşleri Bakanlığı’nın internet sitesinden, müftülüklerden ve yayınlanan hac umre broşürlerinden alabilirsiniz.

Türkiye Finans’ta Umre Hac Seyahat Paketleri

Türkiye Finans umre hac destek kredisi seçeneğinin yanı sıra, Umre Hac Destek Paketi de bulunmaktadır. Finansman ve finansörün dışında, bu destek paketi kredi kartı desteğini içerir. Anlaşmalı olan iş yerleri ve seyahat acentelerinde Türkiye Finans kredi kartınız ile hac umre işlemleri için taksit imkânları bulunmaktadır. Türkiye Finans umre hac kredisi ve Diyanet Ödemeleri gibi, bu pakette yalnızca Diyanet İşleri tarafından yetkilendirilmiş firmalarda geçerlidir. Türkiye Finans’ın kredi kartlarıyla ya da Harameyn Kredi kartları ile hem avantajlı hem de bol taksitli olarak umre ve hac harcamalarınızı yapabilirsiniz. Bu kartlara başvuru işlemlerini internet bankacılığı, mobil bankacılık, ve şubelerde yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans İş Yeri Finansmanı HesaplamaZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.