Türkiye Finans Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

20.02.2021
239
A+
A-
Türkiye Finans Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans yatırım hesabı açarak birikimlerinizi yatırıma çevirebilirsiniz. Günümüz ekonomik koşullarına ve kendi prensipleriniz için uygun olan ve kazançlı yatırım çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Bankadan yatırım hesabı açarak geleceğe daha güvenli bakabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun yatırım ürünleri sunulmaktadır. Güvenilir alt yapı sayesinde birikimlerinizi tam olarak arzu ettiğiniz gibi yatırıma dönüştürebilirsiniz. Yatırım yapmak için herhangi bir yerde olmanız şart değil. Herhangi bir saate bağımlı olmak zorunda da değilsiniz. Cep telefonunuza yüklediğiniz mobil şube uygulaması ile dilediğiniz yerden yatırımlarınıza yön vermeye başlayabilirsiniz. Mobil şube uygulamasını Google Play ve Apple Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir.

Türkiye Finans Yatırım Ürünleri Nelerdir?

Türkiye Finans yatırım ürünleri arasında size en çok hitap edeni tercih edebilirsiniz. Faydalanabileceğiniz yatırım ürünleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Spot döviz işlemleri,
  • Vadeli döviz işlemleri,
  • Halka arz,
  • Kira sertifikaları,
  • Yatırım fonları,
  • Hisse senedi alım ve satımı arasından seçiminizi yapın ve geleceğe güvenle bakmaya başlayın!

Türkiye Finans tarafından sunulan yatırım hizmetlerinden faydalanmaya başlamak için mutlaka yatırım hesabı sahibi olmanız gerekmektedir. Cari hesabınızın da bulunması gerekir.

Türkiye Finans Yatırım Hesabı Nereden Açılır?

Türkiye Finans yatırım hesabı açma yeri Türkiye Finans’ın şubeleridir. Size en yakın herhangi bir banka şubesine giderek yatırım hesabı açmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Çok kısa süre içinde yatırım hesabı açılışınız onaylanacaktır. Yatırım hesabı açmadan önce cari hesabınızı açmanız gerekir. Söz konusu hesaplar genel müdürlük yetkilisi tarafından onaylandıktan sonra internet şubesi üzerinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer ben internet üzerinden işlem yaparım derseniz, internet üzerinden alım satım yapmanızı sağlaması için internet erişimli aktivasyonlar şifresini şubenizden talep edebilirsiniz. Banka yetkilileri de dahil olmak üzere kesinlikle şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans Mobil Şube Giriş Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Yatırım Hesabından Ne Zaman İşlem Yapmaya Başlayabilirim?

Türkiye Finans yatırım hesabından işlem yapmaya başlamak için hesabın ilk açılma talimatı verilmesinden sonra sadece 1 gün kadar beklemek yeterli olacaktır. Bu süre başvuru işlemlerinin tamamlanması için geçmesi gereken süredir. Daha sonra Türkiye Finans Yatırım tarafından sunulan hizmetlerin hepsinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Hesap açmak için banka şubelerine gittiğiniz zaman yanınızda mutlaka kimlik belgenizin olmasına dikkat edin. Şubeye gittiğiniz zaman hesap üzerinden işlem yapabilmeniz için ilk sefere mahsus olmak üzere sizden şu evrakları imzalamanız istenecek:

  • Risk bildirim formu,
  • Serbest nakit hesap talimatı,
  • Yatırım hesabınızın olmaması halinde sermaye piyasası araçlarına alım satım ile saklanmasına ilişkin çerçeve sözleşme,
  • Cari hesabınız bulunmuyorsa bankacılık işlemleri sözleşmelerinin imzalanması gerekir.

Nüfus belgenizi verip gerekli olan evrakları imzaladıktan kısa süre sonra işlemlerinizi yaparak birikimlerinizi değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Yatırım Hesabı Nedir?

Türkiye Finans gümüş yatırım hesabı sayesinde birikimlerinizi gümüş olarak değerlendirmeye başlarsınız. Dilediğiniz zaman gram bazında gümüş alabilirsiniz. Vadesiz hesap türüdür. Cari bir hesap olduğundan var olan birikimlerinizi hem gümüş değeri üzerinden değerlendirirken hem de kar payı olmadan gümüşe yatırım yapmanız mümkün olacaktır. Gümüş yatırım hesabı sayesinde birikimlerinizi güvenle değerlendirmiş olursunuz. Üstelik farklı para birimlerini kullanarak alım satım yapmanız mümkündür. TL, Euro, Amerikan Doları kullanarak alım satım yapılabilir. Gümüş hesabınızdan bankadaki diğer gümüş hesaplara havale de gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için bankanın mobil şube, müşteri iletişim merkezi ve TFX Target kanallarını kullanabilirsiniz. Mobil uygulamayı indirmek için Google Play ve Apple Store’u ziyaret edebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans KampanyalarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.