Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar?

27.02.2020
770
A+
A-
Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar?

2021 ‘de uzman erbaş olarak TSK’da aktif olarak görev alanların maaşlarında farklılıklar yapıldı. Özellikle uzman erbaşlar, çalışma alanlarına, çalışma koşullarına ve aile durumlarına göre belirlenen miktarlarda maaşlar alacak. Bu uzman erbaş maaşları üzerine enflasyona göre zamlar yapılarak artışlar ortaya koyuldu.

Uzman Erbaş Maaşları

Her sene uzman erbaş maaşlarında artışların olmasından dolayı 2021 yılında da maaşlara zam geldi. Bu sene uzman erbaş olarak çalışanların maaşları en az 2500 TL olurken, en fazla 5 Bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bununla birlikte bu maaşların üzerine ekstradan ödemeler de yapılmaktadır. Çünkü, uzman erbaşların çalışma koşullarının zorluklarına bakılarak ücretlendirme yapılır. Ekstra ücretlerin de eklenmesi ile beraber bu sene uzman erbaşların alacakları maaşın miktarı 3500-6000 TL arasında değişmektedir. Özellikle doğuda hizmet veren uzman erbaşlar 6000 TL’ye kadar maaş alabilmektedir.

Uzman Erbaşlara Ne Kadar Zam Yapılır?

Uzman erbaşların maaşlarına aynı zamanda belirli oranlarda zamlar da yapılmaktadır. Ülkenin ekonomik durumuna göre belirlenen miktar ile bu sene uzman erbaşlar zamlı bir şekilde Ocak ayında maaşlarını alabilmeye hak kazanır. 2021 yılında TSK bünyesinde uzman erbaş olarak görev alanların maaşlarına toplamda 400 TL değerinde zam yapıldı. Bu zammın belirlenmesinde uzman erbaşların işlerini yaptıkları esnada başlarına herhangi bir olumsuz durumların veya kazaların gelebilme durumu göz önünde bulunduruldu. Böylece bu sene yaklaşık olarak uzman erbaşlar 4000 Bin TL ücret alabilmektedir.

Uzman Jandarma Erbaş Ne Kadar Alır?

2021 uzman Jandarma erbaşların maaşlarının da değişimi yapıldı. Bu sene uzman Jandarma erbaşların alacakları yeni ücretler hizmet yerlerine göre belirlendi. Özellikle doğu ve batı olmak üzere iki bölgede çalışan uzman Jandarma erbaşların aldıkları maaşlar birbirlerinden farklı olacak şekilde düzenlendi. Çünkü doğu bölgesinde hizmet veren uzman Jandarma erbaşlar daha riskli ve tehlikeli durumun ortasında oldukları için daha fazla miktarda maaş almaktadır. 2021 yılında  batıda görev alan uzman Jandarma erbaşların yeni alacakları maaşlarının miktarı toplamda 3500 TL  olarak ayarlandı. Doğuda hizmet veren uzman erbaşlar ise yaklaşık olarak 5550-6000 TL arasında maaş alacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Eos Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Uzman Erbaş Olmak İçin Neler Gereklidir?

Uzman erbaş olmak için gerekli görülen şartlar vardır. Bu şartların yerine getirilmesinden sonra uzman erbaş olma şansı elde edilir. Aşağıda uzman erbaş olmak için istenilen koşullar tek tek sıralanmaktadır:

 • Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ve erkek olma şartı aranır.
 • Daha sonra en az lise ve lisans mezunu olmak gerekir.
 • Bunun dışında daha önceden askerlik görevini yerine getirme şartı aranır. Aynı zamanda uzman erbaş başvurularında hala asker olma hakkı da tanınmaktadır.
 • Bununla birlikte 27 yaşını doldurmamış olmak gerekir.
 • Aynı zamanda askeri okulların herhangi birine bağlantısı olanların bağlantılarının kopmamış olması talep edilir.
 • Bunun dışında terör suçundan daha önceden hiçbir koşulda yargılanmamış ve bu tür olaylara karışmamış olma şartı aranır.
 • Ayrıca uzman erbaş olacakların istenilen kiloda ve boyda olması gerekir.
 • Bununla birlikte herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna borcun olmaması gerekir.
 • Taksirli suçların işlenmesinden dolayı en az 30 günlük gibi bir sürede cezaevinde geçirmemiş olmak gerekir.
 • Bunun yanı sıra askerlik görevi süresince herhangi bir olumsuz davranışlarda bulunmayıp ceza almamak da istenilen koşullarlın arasındadır.
 • Uzman erbaş olmak için sağlık koşulu uygundur diye yazılı olan sağlık raporunun alınması adaylardan talep edilir.
 • Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar?

 • Savcı Maaşları Ne Kadar?

 • Subay Maaşları Ne Kadar?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.