Vakıf Katılım Arsa Finansmanı ve Faiz Oranları

13.01.2020
1.947
A+
A-
Vakıf Katılım Arsa Finansmanı ve Faiz Oranları

Vakıf Katılım arsa kredisi kullandırıyor ve arsa üzerinden yatırım yapmak isteyen kullanıcılarına yardımcı oluyor. Vakıf Katılım arsa finansmanı banka kullanıcılarına uygun koşullarda sunuluyor.

Vakıf Katılım Arsa Finansmanı Özellikleri

Vakıf Katılım arsa kredisinin özellikleri şunlardır:

 • Vakıf Katılım arsa finansmanı için % 100 oranında destek sağlıyor.
 • Arsa finansmanı kullanan Vakıf Katılım müşterileri, finansmanı geri ödemek için 60 aya kadar süre kullanılabilir.
 • Vakıf Katılım müşterilerine arsa finansmanı sağlamak için gerektiğinde ek güvence isteme hakkına sahiptir.
 • Alınması planlanan arsa imarlı olmalıdır.
 • Alınması planlanan arsa kredi için müracaat edilen Vakıf Katılım banka şubesinin bağlı bulunduğu belediye sınırları içinde bulunmalıdır.

Vakıf Katılım Arsa Finansmanı Kullanmak İçin Gerekli Evraklar

Vakıf Katılım Bankası arsa kredisi kullandırırken istediği belgeler şunlardır:

 • Vakıf Katılım banka şubesinden alınacak başvuru formu, ( bu form başvuru sahibi tarafından tam ve doğru olarak doldurulmalıdır)
 • Arsa kredisi almak isteyen kullanıcıya ait nüfus cüzdanı fotokopisi, (nüfus cüzdanı olmadığı hallerde sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi de kabul edilir)
 • Başvuru sahibinin geçimini nasıl sağladığına dair resmi belge, ( başvuru sahibi maaşlı çalışıyor ise maaş bordrosu, özel sektörde çalışıyor ise maaş bordrosu ve imza sirküleri)
 • Alınması planlanan arsanın tapu fotokopisi,
 • Banka tarafından istendiği takdirde başvuru sahibinin adresinin belgelenmesi amacıyla oturulan ikametgaha ait telefon, su doğalgaz ya da elektrik faturası. Bahse konu fatura başvuru sahibi adına düzenlenmiş olmalıdır. Faturalar en geç 2 ay öncesine ait olmalıdır. Faturalar ödenmiş olmalıdır.
 • Vakıf Katılım Bankası tarafından gerekli görüldüğü hallerde ilave evraklar istenebilir.
 • Kefil istenmesi halinde başvuru sahibinden istenen gelir belgesi ve kimlik belgesi kefil için de ibraz edilmelidir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

100.000 TL Vakıf Katılım Arsa Finansmanı Alındığında Geri Ödeme Tutarları

100.000 TL arsa kredisi kullanıldığında geri ödeme miktarları şunlardır:

 • 100.000 TL arsa finansmanı geri ödemesi 12 ay vade ile yapılacak ise bankanın uygulayacağı kar oranı % 1.15 olup, aylık taksit tutarı 9.099,61 TL olur. Toplam geri ödenen tutar 109.195,29 TL olur. Yıllık maliyet oranı % 25,03 ‘dür.
 • 100.000 TL arsa finansmanı geri ödemesi 24 ay vade ile yapılacak ise bankanın uygulayacağı kar oranı % 1.15 olup, aylık taksit tutarı 4.923,11 TL olur. Toplam geri ödenen tutar 118.154,65 TL olur. Yıllık maliyet oranı % 21,65 ‘dir.
 • 100.000 TL arsa finansmanı geri ödemesi 25 ay vade ile yapılacak ise bankanın uygulayacağı kar oranı % 1.19 olup, aylık taksit tutarı 4.784,59 TL olur. Toplam geri ödenen tutar 119.614,67 TL olur.
 • 100.000 TL arsa finansmanı geri ödemesi 36 ay vade ile yapılacak ise bankanın uygulayacağı kar oranı % 1.19 olup, aylık taksit tutarı 3.572,04 TL olur. Toplam geri ödenen tutar 128.593,62 TL olur. Yıllık maliyet oranı % 21,19 ‘dur.
 • 100.000 TL arsa finansmanı geri ödemesi 48 ay vade ile yapılacak ise bankanın uygulayacağı kar oranı % 1.19 olup, aylık taksit tutarı 2.892,55 TL olur. Toplam geri ödenen tutar 138.852,17 TL olur. Yıllık maliyet oranı % 20,60 ‘dır.
 • 100.000 TL arsa finansmanı geri ödemesi 60 ay vade ile yapılacak ise bankanın uygulayacağı kar oranı % 1.19 olup, aylık taksit tutarı 2.492,58 TL olur. Toplam geri ödenen tutar 149.554,57 TL olur. Yıllık maliyet oranı % 20,25 ‘dir.

Vakıf Katılım Arsa Finansmanı Bankanın Tahsil Edeceği Masraflar

Vakıf Katılım müşterilerine arsa kredisi verirken bu kredi için yaptığı harcamaları finansman sahibinden tahsil eder. Konu ile ilgili bankanın talep edebileceği giderler şunlardır:

 • Vakıf Katılım verdiği toplam tutarın % 2.25’i oranında olmak üzere tahsis ücreti alır. 100.000 TL üzerinden hesap yapılırsa bu tutar 2250 TL olur.
 • Vakıf Katılım ipotek tesis ücretini 150 TL olarak belirlemiştir.
 • Alınacak arsa için ekspertiz ücreti de 650 TL olarak belirlenmiştir. Ekspertiz ücreti olabilecek en düşük rakam üzerinden verilmiştir. Arsanın bulunduğu konuma, konumun merkeze yakınlığına bağlı olarak bu rakam yükselebilir.
 • Vakıf Katılım yukarıda belirtilen harcama kalemlerine ilaveten DASK, konut sigortası ve hayat sigortası harcamalarını da müşterisine tahsis ettiği krediden kesmektedir. Bu rakamlar başvuran kişiye ve alınması düşünülen arsaya göre değişiklik gösteren değerlerdir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Vakıf Katılım Arsa Finansman Kar Oranı

Vakıf Katılım arsa kredisi kullandırırken belirleyeceği kar oranı, alınan kredinin geri ödeme vadesine göre değişiklik gösterir. Kredi vadesi uzadıkça uygulanan kar oranı da göreceli olarak yükselir. 100.000 TL kredi için uygulanan kar oranları şunlardır:

 • 100.000 TL arsa finansmanının 1 ila 24 ay arasında geri ödeneceği taahhüt edildiği durumda, Vakıf Katılım tarafından uygulanacak kar oranı % 1.15’dir.
 • 100.000 TL arsa finansmanının 25 ila 60 ay arasında geri ödeneceği taahhüt ediliyorsa, Vakıf Katılımın uygulayacağı kar oranı % 1.19’dir.

Vakıf Katılım Arsa Finansmanı Hesaplama Linki

Vakıf Katılımdan arsa kredisi almak isteyen müşterilerin kredi geri ödeme tutarı ve/veya aylık taksitleri gibi bilgileri öğrenebilmesi için başvurabileceği link adresi şudur:  https://vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel/finansman-turleri/finansman-hesaplama

Bu link üzerinden giriş yapılarak arsa finansmanı ile ilgili hesaplamalar yapılır. Bu sayede başvuru sahibi alacağı arsa için ödemesi gereken taksitler ve kendi bütçesi arasında bir denge oluşturabilir. Daha sonra bu fikir dahilinde banka müşteri temsilcisi ile görüşülerek en uygun geri ödeme planını düzenlenir. Ödemeler müşterinin tercihine göre aylık eşit taksitler olabileceği gibi esnek ödeme planları da uygulamaya konulabilir.

Vakıf Katılım Arsa Finansmanı İletişim Bilgileri

Vakıf Katılım arsa finansmanı için kurulabilecek irtibat bilgileri şunlardır:

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İnsan Kaynakları Başvuru

Vakıf Katılım Arsa Finansman Kullanma Koşulları

Vakıf Katılım arsa finansmanı kullanabilmek için gereken şartlar şunlardır:

 • Vakıf Katılım arsa kredisi alabilmek için başvuru sahibi en az 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
 • Vakıf Katılım arsa kredisi alınacak ise bahse konu arsa imarlı olmalıdır. Arsanın imarlı olmaması halinde eğer başvuru sahibi farklı bir ek güvence gösterebilirse yine Vakıf Katılım arsa finansmanından yararlanabilir.
 • Arsa kredisi alınacak arsanın konumu başvuru yapılan Vakıf Katılım şubesinin bağlı olduğu belediye sınırları içinde olmalıdır. Yani arsanın bulunduğu belediye sınırları içinde bulunan bir Vakıf Katılım şubesinden arsa kredisi kullanılabilir.
 • Banka tarafından talep edilen bütün belgeler tam olarak bankaya teslim edilmelidir.
 • Kredi başvurusu yapan kişinin istenen tutarda kredi çekebilmesi için kredi notunun yüksek olması avantaj sağlar.

Vakıf Katılım arsa finansmanı hakkındaki banka tarafından ilan edilmiş güncel bilgiler bunlardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.