Vakıf Katılım Kimin?

24.11.2019
2.461
A+
A-
Vakıf Katılım Kimin?

Vakıf Katılım bankaları bankacılık sektöründe faizinden uzak bir şekilde işlemelerini gerçekleştiren ekonomi için ise oldukça yarar sağlayan kurulumlardır. Vatandaşlar günümüzde giderek faizsiz bankacılık alanına doğru yönelmiştir böyle bir durum söz konusu olduğu için çeşitli kuruluşlar da kendi kuruluşlarından farklı olarak katılım bankacılığı kurmaya başlamışlardır bunlardan bir tanesi devlet bankası olan vakıf bankasının kurmuş olduğu vakıf katılım bankasıdır. Vakıf katılım bankası diğer katılım bankaları gibi işlemlerinde faizi dâhil etmemekte ve çoğu durumlarda müşterilerine düşük oranda kar payı oranları sunmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Nasıl Kuruldu?

Vakıf Katılım Bankası 27.02.2015 tarihinde bankacılık ve denetleme kurumundan kuruluş izni alarak 03.03.2015 tarihinde resmi gazetede yayınlamasıyla 25.06.2015 tarihinde bir anonim şirket olarak kurulmuş ve 17.02.2016 yılında da Bankacılık ve Düzenleme Kurumu’ndan faaliyet izni alarak kurulmuştur. Sermayesinin tamamı ise vakıflar genel müdürlüğüne aittir. vakıf katılım bankasının ödenmiş sermayesi 1.020.000.000 TL’ dir. Vakıf Katılım, katılım bankacılığı sektörünün en genç üyesi olmaktadır. Bu banka Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yaşatılan vakıf kültürünün önemli bir kurumu olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Vakıf Katılım Bankası yıllardır süre gelen adil sosyal yaşamandan bir parça olan vakıf kültürü ile faizsiz bankacılık ilkelerini bir araya getirerek sadece üzerine almış olduğu misyon ve vizyonlarını sadece ortakları ve müşterileri için değil tüm topluma faydalı olması şeklinde yürütmeye çalışmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Ortakları Kimlerdir?

Vakıf Katılım Bankası sermayesinin tümü Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olup özel şirketler ve yabancı ortaklar bulunmamaktadır.

 • Vakıflar Genel Müdürlüğ’ü %99,00
 • Beyazıd Han-ı Sani Vakfı %0,25
 • Mahmud Han-ı Evvel Bin Mustafa Han Vakfı %0,25
 • Mahmud Han-ı Sani Bin Abdülnamid Hanı Evvel Vakfı %0.25
 • Murad Paşa Bin Abdusselam Vakfı %0,25
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2021

Vakıf Katılım Bankası Üst Yöneticiler Kimlerdir?

Vakıf Katılım üst yöneticiler incelendiğinde;

 • Vakıf Katılım  Genel Müdürü İkram Göktaş,
 • Vakıf Katılım Genel Müdür yardımcısı Ahmet Ocak
 • Vakıf Katılım Genel Müdür yardımcısı Bülent Taban
 • Vakıf Katılım Genel Müdür Yardımcısı Betül Vural Yılmaz
 • Vakıf Katılım Direktörü Mehmet bütün
 • Vakıf Katılım direktörü Alpaslan Özen’dir

Vakıf Katılım Bankası Şube Sayısı ve Çalışan Sayısı Ne Kadardır?

Vakıf Katılım Bankası henüz çok yeni bir katılım bankası olduğundan dolayı çok fazla şubesi ve çalışanı bulunmamaktadır. Fakat her geçen gün de büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir şu anda vakıf katılım bankasının şube sayısı Türkiye’de 42 ilde 95 şube bulunmaktadır ve çalışan olarak ta bin iki yüz personel bulunmaktadır genel müdür İkram Göktaş ise yeni yılda şube sayısını artırarak 120 şubeye çıkarmayı hedeflediğini açıkça belirtmektedir.

Vakıf Katılım (Resmi Sayfası)

Vakıf Katılım Bankası İletişim Kanalları Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası müşterilerine yedi gün yirmi dört saat ulaşabilecekleri müşteri hizmetleri hizmetini sunmaktadır müşteri hizmetleri numarası 0850 2021 1202-444 44 77 bir de bunun haricinde Vakıf Katılım Bankası müşteri memnuniyeti merkezi numarasını da müşterilerine sunmaktadır bu numara ise 0850 202 1 205 numaralı ücretsiz hatlardır.

Vakıf Katılım Bankası birçok geneli müdürlüğün bulunduğu yer olan İstanbul’da yer almaktadır İstanbul’da ise Üsküdar ‘da yer alan genel müdürlüğün adresi: saray mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No: 10 şeklindedir. Vakıf Katılım Genel Müdürlük telefon numarası 0216 800 55 55 ve faks adresi 0216 800 55 56 şeklindedir.

Vakıf katılım kep adresi [email protected] ve Mersis Numarası 0883 0427 7000 0010 şeklinde olmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası’nın Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası hizmetlerine bakıldığında banka bireysel, ticari ve kurumsal olmak üzere pek çok alanda hizmet verebilmektedir bireysel bankacılıkta kişilerin hesap açma veyahut çeşitli alanlarda finansman desteği alma gibi işlemlerini gerçekleştirirken ticari ve kurumsal bankacılık işlemlerini işletmelere ve kurumlara sağlamaktadır. İşletmeler ve kurumlarda vakıf katılım bankasından faizsiz bir şekilde finansman desteği alabilirken aynı zamanda kolay ödeme planları ve vadeler ile sıkıntı çekmemektedirler. Aynı zamanda Vakıf Katılım Bankası işletmelere post cihazı da satabilmektedir

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Altın Alış Satış İşlemi

Vakıfbank Kurumsal Finansman Desteği Nedir?

Vakıf Katılım kurumsal finansal destek ile işletmelerin yaptığı faaliyetler doğrultusunda ihtiyaç duydukları emtia taşıt hizmet gibi alınlarda işletmelere sağladığı finansman desteğidir bu desteğin özelliklerine baktığımızda taahhüt şartı aranmaksızın dolar ve Euro endeksli olarak kullanabilmektedir. Kolay ödeme kolaylıkları da kurumsal finansman desteğinin özelliklerindendir. Nakit akışlarına uygun olarak da vade imkânı sağlanmaktadır. Döviz veya dövize endeksli getiri sağlayan müşteriler de ise düşük maliyetlerden yabancı para ile borçlanması yapılmış olunmaktadır. Döviz finansmanı almak isteyen işletmeler ihracat ve ithalat işlemlerinde bu finansmandan destek alarak kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirebilirler

Vakıf Katılım Bankasının Sağladığı Finansman Çeşitleri Nelerdir?

Vakıf katılım bankacı müşterilerine hemen hemen her alanda finansman desteği sağlayabilmektedir. Bu finansmanlardan bazılarını ise şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

 • Konut finansmanı
 • Taşıt finansmanı
 • İş yeri finansmanı
 • Arsa finansmanı
 • Tüketici finansmanı

Yukarıda sayılan finansman türleri vakıf katılım bankasından en çok tercih edilen finansman türleri olarak bilinmektedir bu finansman türlerinin hepsinin kendine katılım payı olmakla birlikte vadeleri de farklılık gösterebilmektedir.

Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Kişiler ilerde rahat etmek tasarruflarını bireysel emeklilik denilen devlet destekli bir sisteme yatırarak belirli bir zaman geçtikten sonra bu paraları çekip kullanmaktadırlar. Vakıf Katılım tasarrufların faiz hassasiyetine de dikkat ederek birikimleri sistemli bir şekilde koruyarak kişilere huzurlu bir emeklilik sunmaktadır. Vakıf Katılım şubelerine gelerek kişiler Vakıf Emeklilik’ ten tamamen faizsiz bir şekilde değerlendirilen, bireysel emeklilik planlarına sahip olabilirler. Faizsiz emeklilik yatırım fonlarının içeriğinde katılım banklarında açılacak olan katılma hesapları, katılım endekslerine uygun hisse senetleri, altın ve kıymetli madenler, faizsiz menkul kıymet yatırım fonları ve Türkiye’de ya da yurtdışında ihraç edilen sukuk kira sertifikası ve benzeri faizsiz borçlanma araçları gibi finansal enstrümanlar bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım İnternet Bankacılığı

Vakıf Katılım Bankası müşterilerine internet bankacılığı hizmeti sunmaktadır. İnternet bankacılığı ile müşteriler pek çok işlemlerini şubelere gitmeden gerçekleştirme olanağına sahiptirler. İnternet bankacılığı ile kişiler para transferleri, fatura ödeme, havale işlemleri telekomünikasyon işlemleri, döviz alıp satma işlemleri hesap özetler gibi daha birçok finansal işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. Müşterilerin internet bankacılığından yararlanması için hesap açtırdıkları zaman ya da farklı bir zamanda Vakıf Katılım şubelerine giderek internet bankacılığı talebinde bulunmaları gerekmektedir aksi halde bu uygulamadan yararlanamazlar. İnternet bankacılığı talep edildikten sonra müşterilere geçici bir şifre verilmektedir. Bu şifre ile ilk kez giriş yapıldıktan sonra şifre dilediği gibi değiştirilebilir şifre değişikliği yapmak isteyen müşteriler Vakıf Katılım müşteri hizmetlerini arayarak ya da Vakıf Katılım ATM’lerine veya şubelerdeki çalışanlar aracılığı ile şifrelerini değiştirebilirler. Şifre değişikliği yapılırken güvenlik hizmetleri de en yüksek seviyede tutulmaktadır. Yeni ve eski şifreyi sadece şifreyi değiştiren kişi bilmektedir. Bunun sebebi ise kişilerin hesap bilgilerinin ve hesaplarındaki paraların çalınmasına ya da dolandırıcılık yapılmasının engellenmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. AHMET YARIŞ dedi ki:

  VAKIF KATILIM BANKASI İLE TELEFON GÖRÜŞMELERİ YAPILAMIYOR.TELEFONLARI AÇMIYORLAR. RİCA TELEFONLARA CEVAP VERİLMESİ ÖNEMLE RİCA