Vakıf Katılım Bankası Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

13.11.2020
629
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

Vakıf Katılım Bankası ile altın hesabı açtıranlar için getiriler 24 ayar altın üzerinden hesaplanır. Vakıf Katılım Bankası altın hesabı getirisi sadece gram altın ile değil, aynı zamanda ziynet eşyaları ile de sağlanır.

Vakıf Katılım Bankası Altın Hesabı Getirisi Hesabı Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım altın hesabı ile birikim yapmak isteyenler için hesaplama şöyledir:

  • Hesap açabilmek için en az 50 gram altın olması gerekir.
  • Altın hesaplarında vade süresi müşteriler tarafından belirlenir. Fakat asgari olarak 91 gün vade olmalıdır.
  • Kar payları, hesaptaki toplam altın üzerinden yapılır.
  • Bankanın altınları 1000 üzerinden 995 oranında saftır.
  • Hesaptaki altın miktarı 50 gramdan daha az olmamalıdır. Aksi takdirde hesap kapanır.

Vakıf Katılım Altın Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım altın hesabı açtırmak isteyenler banka şubelerine gidilmelidir. Başvuru sırasında T.C. kimlik numarası istenir. Başvurular şahsi olarak yapılmalıdır. Diğer bir ifade ile belirtilecek olunursa bir başkası adına hesap açma işlemi yapılmaz.  İlk hesap açma sırasında asgari miktarda gerekli olan altına karşı denk gelen para da istenir. İşlemler tamamlandıktan sonra hesap açılmış olur.

Müşteriler altın alma ve satma işlemlerini online olarak internet ya da mobil bankacılık üzerinden yapabilir. İşlemler sabah saat 8:30 ile akşam 21:30’a kadar yapılabilir.  Bu sayede mesai saati geçmiş olsa bile altın alınır ya da satılır.

Vakıf Katılım Altın Alış Ve Satış Fiyatı Ne Kadar?

Vakıf Katılım’dan altın almak ya da satmak isteyenler güncel fiyatları takip etmelidir. Günlük olarak değişim gösterse de altın alış fiyatı 479 TL civarı iken altın satış fiyatı yaklaşık olarak 483 TL’dir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Hesap Açma Başvurusu

Vakıf Katılım Bankası Altın Günleri Ne Zaman?

Vakıf Katılım müşterileri altın günlerini takip ederek o günlerde değerli ziynet eşyalarını bankaya teslim ederek hesaplarına yatırmalarını sağlar. Bankanın “https://www.vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel/vakif-katilim-ile-altin-gunler” sitesinde yer alan takvim sürekli olarak güncellenir. Takvim üzerinde aynı zamanda hangi illerde ve hangi şubelerde altın günü olacağı da yer alır. Bununla birlikte şubelerin açık adresleri de verilir. Altın günleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0850 582 60 30 hattı ile iletişime geçebilir.  Ayrıca altın günleri ile ilgili bilgiler banka şubelerinden de verilmektedir. Bankanın mesai saatleri içinde gerekli destek alınabilir.

Vakıf Katılım Bankası Altın Hesabı Kapatılabilir Mi?

Vakıf Katılım Bankası’nda altın hesabı bulunanların kapatmak istemeleri durumunda şubeye giderek hesaplarını iptal ettirebilir. Banka altın hesabı da dahil olmak üzere tüm hesapların dilendiği takdirde kapanmasına izin verir. Vakıf Katılım’da hesabı bulunanlar hesap kapatma işlemlerini hem mobil hem de internet bankacılığı ile yapabilir. Fakat bu iki kanaldan da işlem yapıldığında masraf kesilir. Bu ücret yaklaşık olarak 20 TL ile 30 TL arasında değişir. Bu sebepten dolayı bu ücreti ödemek istemeyenler şubeden destek alabilir.

Vakıf Katılım Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Vakıf Katılım müşteri hizmetleri numarası 0850 582 60 30’dur. Numaradan 7/24 bilgi alınabilir. Vakıf Katılım Bankası altın hesabı getirisi ile ilgili işlemlerle birlikte müşteri hizmetleri ile yapılacak işlemlerden bazıları şunlardır:

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Süreci Nasıldır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.