Vakıf Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

06.11.2020
440
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası ile döviz alım ve satım saatlerinin gerçekleşme süresi saat 21:00’a kadar yapılmıştır. Vakıf Katılım Bankası döviz alımı ve satışı saatleri internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden 24 saat olarak belirlenmiştir.

Vakıf Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası Vakıf FX ile yapılan döviz alım ve satım işlemleri 5 gün 24 saat boyunca gerçekleşebilir. Bu sistem ile aynı zamanda çift yönlü yatırımlar da yapılabilir. Vakıf Katılım Bankası’nın 0850 202 12 02 veya 444 44 77 numaralı çağrı hattı aranarak da döviz alım ve satım işlemleri yapılabilir. Telefon bankacılığı 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. İnternet şubesi ve mobil banka üzerinden de saat 21:00’a kadar döviz alış satış yapılabilir.

Vakıf Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Limitleri Zamanla Değişir Mi?

Vakıf Katılım Bankası döviz alım ve satım limitleri ile ilgili ayrıntılar aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

  • Günlük bireysel döviz alım ve satım için belirlenen en yüksek limit 200.000 TL,
  • Aylık bireysel döviz alış satış işlemleri için maksimum limit 4.000.000 TL,
  • Vakıf Katılım Bankası günlük kurumsal döviz alım ve satım işlemleri için en yüksek limit 200.000 TL,
  • Aylık kurumsal döviz alış satış için ise belirlenen en yüksek limit 2.000.000 TL olarak hesaplanmıştır.

Vakıf Katılım Bankası Döviz Alış Satış Uygun Saatlerde Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası ile döviz alım ve satım işlemlerinin yapılma yöntemleri şu şekildedir:

  • Müşterilerin güvenli olarak döviz alım ve satım işlemlerini yapabilmeleri için öncelikle cep telefonlarına “Google Play” ya da “Play Store” uygulamaları üzerinden ücretsiz olarak bankanın mobil bankacılık uygulamasını indirmesi gerekir.
  • Uygulamanın indirilmesinden sonra müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası ile internet bankacılık şifresinin yazılarak giriş yapılması gerekir.
  • En son olarak size kısa mesaj olarak gelecek doğrulama kodunu yazmanız gerekir.
  • Uygulamaya güvenli bir şekilde giriş sağlandıktan sonra online olarak döviz alım ve satım işlemlerini saat 21:00’a kadar yapabilirsiniz.
  • Mobil uygulama üzerinden 300 saniyeye kadar işlemler yapılmadığı zaman sistem otomatik olarak kendiliğinden kapanır. Bu sayede oturumunuz açık kalmaz ve güvenli çıkış yapmış olursunuz.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Swift Kodu Nedir?

Vakıf Katılım Bankası Döviz Alış Satış Uygulama Saati Kaç?

Vakıf Katılım Bankası’nın uygulamasından döviz alıp satmak isteyenler işlemlerini en son akşam saat 21.30’a kadar yapabilme hakkına sahiptir. Bununla birlikte bankanın FX uygulaması da bulunur. Bu uygulama ile 7 gün 24 saat olarak döviz işlemleri yapılmaktadır.

Mesai saatleri dışında işlem yapılabilmesine rağmen uygulama hafta sonları hizmet vermez. Sadece döviz işlemleri değil, diğer finansal işlemler de yapılabilir. Müşteriler kredi başvurusunda bulunabilir. Ayrıca finans konusunda danışmanlık hizmeti almak isteyenler ve yatırım hakkında bilgi almak isteyenler de uygulama üzerinden taleplerini iletebilir.

Vakıf Katılım müşterileri değerli madenlerini de satabilme hakkına sahiptir. Bunun için şubelere gelinerek ya da 444 44 77 numaralı müşteri hizmetleri hattı aranarak gerekli bilgilere ulaşmak mümkün.  Vakıf Katılım Bankası’nın mobil uygulaması da döviz alım satım işlemlerinde işe yaramaktadır. Dileyenler müşteri numarası ve şifresi ile birlikte mobil uygulama üzerinden giriş yaparak döviz alım ve satımı gerçekleştirebilir. Mobil uygulama Android telefonlar için “Play Store” üzerinden indirilmektedir. IOS sistemi kullananlar Apple Store’dan indirme işlemlerini yapabilir. Giriş şifrelerini bilmeyenler müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek şifrelerini temin etmelidir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.