Vakıf Katılım Bankası Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır?

09.07.2020
755
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası hesap no öğrenmek için telefonlarınızdan 0 850 202 1 202 hatlı müşteri iletişim merkezini arayabilirsiniz. Vakıf Katılım Bankası müşteri iletişim merkezi 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak aranabilir. Yalnızca bir telefon ile bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın şubelerinden ve ATM’lerinden yapılan işlemlerin büyük çoğunluğu, müşteri iletişim merkezi üzerinde de halledilebilmektedir. Eğer müşteri hizmetleri aracılığı ile banka kartı ya mobil şifre belirleme hizmeti almak isterseniz bunu telefonlarınızın tuşlarını kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra bankacılık işlemlerine ek olarak bankanın sunmuş olduğu diğer ürün ve hizmetler hakkında da detaylı bilgi almanız mümkündür.

Vakıf Katılım Bankası Katılma Hesabı Nedir?

Vakıf Katılım Bankası katılma hesabı sayesinde tasarruflarınızı değerlendirmeye ne dersiniz? Vakıf Katılım Bankası katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda çalışmaktadır. Faizsiz bankacılık anlayışı ile yatırımlarını değerlendirmek isteyen kişiler bankada katılma hesabı açabilirler. Huzurlu kazanç elde etmek isteyen kişilerin tercihi olan katılma hesabının kar payları müşterinin isteğine bağlı olarak diğer hesaplara ilave edilebilir. Müşteri dilerse bu hesapta bulunan karı cari hesabına aktarmayı tercih edebilir. Katılma hesabından para çekerken vade bozulmaz. Ne kadar para çekilebileceği hesap türüne göre belirlenmektedir. Farklı para birimlerinden katılma hesaplarını açabilirsiniz. Bankadan hesap açtırmak isteyen müşterilerin kendilerine en yakın Vakıf Katılım Bankası şubelerine kimlik belgeleri ile birlikte gitmeleri yeterli olur. İşleminiz kısa sürede tamamlanacak, katılma hesabınıza kavuşacaksınız.

Vakıf Katılım Bankası Türk Lirası Katılma Hesabı

Vakıf Katılım Bankası TL katılma hesabı farklı vade sürelerinde açılabilir. Kişiler dilerseler 1 sene, 6 ay, 3 ay ya da 1 ay vade ile hesap açabilirler. Bunun yanı sıra asgari 32 gün olmak üzere esnek vadeli hesap açılması da mümkündür. TL katılma hesabının yanı sıra yabancı para katılma hesabı açılabilir. Aynı şekilde farklı vadeler ile bu hesabın açılması mümkündür. Yabancı para birimi olarak Euro ve USD kullanılabilir. Katılma hesaplarında TMSF Sigortası uygulaması bulunmaktadır. Kredi kuruluşları nezdindeki tasarruf mevduatı ve gerçek kişilere ait olanlar sigorta fonu tarafından sigorta edilmektedir. Eğer gerçek kişilere ait ticari işleme konu olmayan cari katılma hesapları varsa bu hesapların yalnızca 150 bin TL’ye kadar olan kısmı sigorta edilecektir.

Vakıf Katılım Bankası Cari Hesabı Nedir?

Vakıf Katılım Bankası cari hesabı vadesiz olarak açılmaktadır. Kişiler bu hesaplara diledikleri zaman para yatırabilir ve istedikleri zaman para çekebilirler. Kar payı dağıtımı olmayan hesaptır. Tasarruflarınızı güvenli bir şekilde saklamak isterseniz cari hesap açtırabilirsiniz. Dilediğiniz vakit biriktirdiğiniz tasarruflarınızı kullanabilirsiniz. Cari hesaplar müşterinin isteğine göre farklı para birimleri cinsinden açılabilir. Yabancı para, TL ya da kıymetli maden cinsinden hesap açılması mümkündür. Bu hesaplar da aynı şekilde TMSF sigortası tarafından sigorta edilmektedir. Siz de bankada hesabınızın olmasını istiyorsanız kimlik belgeniz ile banka şubesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Esnaf İçin Kredi Başvurusu

Vakıf Katılım Bankası Altın Katılma Hesabı

Vakıf Katılım Bankası altın katılma hesabı sayesinde bir yandan tasarruf ederek diğer yandan kazanç elde edebilirsiniz. Vakıf Katılım Bankası altın hesabınızı açtırmak için en az 50 gram başlangıç limiti koymanız gerekir. Katılma hesaplarının en az vade süresi 91 gün olarak belirlenmiştir. Altın katıma hesabı dönem sonunda kişilerin ilave kar payı elde etmesini sağlar. Eğer katılma hesabında alt limitin altına düşülürse bu udurmda hesap kapatılacak bakiye de cari hesaba aktarılacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.